SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    I ja takođe imam F40 prve generacije, sa sand force kontrolerom 1220, strašno sam zadovoljan, za sada nikakvih problema. :D
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    OCZ najavio novi firmware za vertex 3 i agility modele.

    Corsair potvrdio povlacenje novih sandforce 2 modela. Obecavaju zamjenu vech prodanih u roku od 10 dana.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Agility serija djeluje ok, no opet su ove ceste nadogradnje za SF modele zabrinjavajuce. Drugi problem je sto cijene nisu otisle dolje kao sto smo se nadali, uslijed visoke cijene NAND flash chipova...
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pozdrav ljudi treba mi mala pomoc.Instalirao sam ssd i iskljucio sve sto treba prefetchin itd.Sad samo ostaje indexing medjutim buni me ovo.Sory ak je noobovski.Evo slike pitanje je sta od ovo dvoje sto je ponudjeno_Ovo prvo ili ovo drugo
    [​IMG]
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo opali ok i izbacit će ti ponovo dijaloški okvir da ne može promijeniti atribute nekim sistemskim datotekama i onda samo ignore all da ih ignoriše, sačekaj minut dvije i to je to.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo sad je sve podeseno hvala.Kasnije cu postaviti hd tune u usporedbi sa caviarom
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ssd majka. I ovi najslabiji modeli šiju uzduž i poprijeko bilo koji hdd. Kažu ljudi koji su probavali na neke stare konfe tipa PIV 512mb ram i ubacili kakav ssd sistem se ponašao kao kakav core 2 duo sa 2gb rama...
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo usporedba.Iako kako sam radio ove tweakove ssd je ubrzo ali hdd je usporio a i moze biti da je hhd usporio zbog toga sto je na sata 2 sada.Cini se da mora biti neki kompromis.
    HDD u Pitanju je WD Caviar Black 1TB Faex
    [​IMG]
    Evo ssd u pitanju je Patriot Torqx M28 64GB
    [​IMG]
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bas super,nesto kao moj RAID setup ali sa MNOGO boljim Acces time.. (kod mene 14ms a u short stroke 7ms)

    Nadam se da si zadovoljan,i mojne ga klokati.. :smt005
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prezadovoljan.Access time se stvarno primjeti sve je instantno.I necu klokat casna pionirska :smt005
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze li mi samo neko rec jeli s vremenom ssd gubi perfomanse i jeli se taj gubitak moze ispraviti reinstalazom windowsa
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dok taj SSD dodje do toga da pocne da prijavljuje greske i da gubi performanse ti ces imati djecu na fakultetu.. :lol:
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hahaha.Tanks
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ne znam koji si model na kraju uzeo, no bez obzira na model, reinstalacijom Windowsa neces postici nista po pitanju "povrata performansi". Predlazem da procitas malo o osnovama SSD-ova kod nas, a sto se tice povrata performansi, vecina proizvodjaca ima odredjeni alat za tu namjenu pa provjeri.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ova je iz potpisa.Nije bio full nov.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Citao sam ovo i gledao jos par strainca.I koliko sam skontao ne bi trebalo biti nikakve degradacije u prve 2 godine.I koliko sam skontao taj wear levelling ima ulogu tu evo sta meni pise u smartu pa samo ti enise ili neko drugi da mi prodiskutuje jeli ok ovo.
    [​IMG]
    Evo cijeli smart .Zanemarite ovo zuto kabal nije bio dobro spojen.
    [​IMG]
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. Esh

    Esh HWB

  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uradio sam ovo i oslobio finih 10gb na ssd
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Jos kada bi se moga kod nas kupiti bilo koji dobar SSD (osim onoga KINGSTON starog smeca) mozda bih i ja razmisljao da se pocastim jednim, mada sam se sada pocastio Blu-ray snimacem pa tu ode lova.