The Elder Scrolls V: Skyrim

Discussion in 'Igre i konzole' started by FearLess, Dec 12, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Promijenio drajvere nikakva poboljšanja isto se dešava da počnu padat performanse, jedino ove nove beta drajvere da isprobam, ili možda novi patch. :(
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    11.11a ati driveri poboljsavaju igrivost u skyrimu ali prave probleme u windowsu
     
  4. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Kod mene je trenutno nvidia gtx 550 Ti, pa ću probat ove nove beta drajvere, mada sam i ovu grafičku probao da klokam na 1 GHz ne bili bilo nekakvih poboljšanja no za sada ništa.
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Koje probleme? Osim standardnog izljetanja u Windows bez ikakve poruke tu i tamo, sto se i prije desavalo meni radi malo brze nego prije i to je to :)

    Jel se meni cini ili je igra prelagana cak i na master kao mage :/ (bez enchanting i alchemy perkova za sad sam a ipak ... )
     
  6. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Meni se sa tim driverima poceli artefakti pojavljivati,vram leak itd.
     
  7. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ne znam nisam imao nikakvih novih problema sto se toga tice. Od glitcheva do sada sam imao sljedece(al ovo je bilo i prije patcha): izljetanje bez razloga iz igre, ljubicaste teksture i promjenu pozadine u svjetlo plavu na skills ekranu. Ostalo radi fino.
    Meni je veci problem los balans perkova :/
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da je najveca glupost onaj stun kad dual castas destruction spell.
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Sinoć postavio nove beta drajvere, slika je dosta kvalitetnija ali i slabiji frame rate, još trebam da testiram pa ću javit svoje utiske. :mrgreen:
     
  10. BoLa

    BoLa Aktivista

    Izgleda da je patch 1.2 unistio elemental resistance ... Preludo :)
     
  11. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ja sam za svaki slučaj maloprije isključio auto-update na Steamu, pošto ovaj 1.2 još nije izbačen za PC verziju ako se ne varam :)

    Btw, ako imate 4+ GB RAM-a, svakako isprobajte http://www.skyrimnexus.com/downloads/fi ... 13#content Nakon instalacije mi se igra čini dosta tečnija, za nadati se da nije u pitanju neki placebo efekt :D
     
  12. BoLa

    BoLa Aktivista

    zar taj mod radi? ja sam ga koristio dok steam nije deployo mali patch prosle sedmice koji je sjebo ovaj mod ... hm
     
  13. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ja sam ga neki dan "instalirao" (tj. samo ekstraktovao u poseban folder, ne mora uopšte ići u folder igre), i ovaj koliko sam skontao ne radi klasični Large Address Aware patch na originalni exe, već nudi poseban exe koji pokrećeš umjesto Skyrim.exe-a.
    Kako god, znam da sam za ovaj mod čuo baš nakon što je izašao patch za Skyrim koji je onemogućio izmjene exe-a.
     
  14. BoLa

    BoLa Aktivista

    Patch koji je izasao prosle sedmice samo dodaje DRM layer, tj. skyrim.exe se ne moze vise pokrenuti bez steama. Nakon toga mi vise nije ni radio. Probat cu ponovo mozda su osvjezili mod ovaj ko zna ...
     
  15. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Eh to ti i kažem - sada ovaj mod pokrećeš kao zaseban exe, svakako isprobaj pa javi rezultate :)
     
  16. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Jesil ovaj mod probao da testiraš sa frapsom da vidiš kako ide sa, i bez njega?
     
  17. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Nisam, nakon što sam ga instalirao, nisam više ni palio Fraps, ali igra mi se sada čini puno tečnija. Ako se sjetim nekad upaliti, probaću uporediti sa i bez ovog moda.
     
  18. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ja sam instalirao beta drajvere od nvidie, kvalitet slike je mnogo bolji i malo je tečnije, ali opet se dešva slučaj da jednostavno nakon dužeg igranja frame rate pada na 15 fps. Mijenjao postavke AA, FP, ali ništa. Zato hoću da te pitam da vidim da li je puno tečnija igra sa tim novim dodatkom da probam i to.
    Usput koja je grafika kod tebe?
     
  19. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    GTX 560Ti (+C2D E8400 na 3GHz i 4GB RAM)

    Edit: i predzadnji nVidia beta driveri, nisam još skinuo ove 290-i-nešto.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z83wzJwrBK0&feature=player_embedded[/youtube]