Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd sve al 43474 ljudi dalo desetku :D Isto ko urota filmske industrije da se sto vise zaradi :D

    EDIT: Fakat ovo neka podvala, evo sad provjerio link kad 43018 desetki :D
     
  2. techton

    techton Aktivista

    Mozda je najrelevantnije gledat ovu statistiku top 1000 voters
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma


    A ja se sve lomim da ga gledam, e vala cu ga odgledat :)
     
  4. techton

    techton Aktivista

    Slucajno sam ga skinuo bez icije preporuke, htio ga ugasit kad sam vidio da je francuski. Medjutim, ostavih da pregledam i ispostavilo se da je to jedna od boljih komedija u zadnje vrijeme. Bolji od vecine hollywoodskog bullshita sto se izdaje.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije baš komedija, ali je film odličan.
     
  6. techton

    techton Aktivista

    Pa dobro, generalno gledajuci jeste crnjak i sve, ali nakon dugo vremena da se nadje film da me nasmije do suza.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    i to je previse, film zasluzuje bar 4 ili 3.
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Do sada sam ga ovdje preporučio 2 puta

    Kanadski film (na Francuskom )

    Incendies 2010

    Žanr: Drama | Mystery | War

    http://www.imdb.com/title/tt1255953/

    Iskreno odavno nisam gledao bolji film.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne mogu a da se ne pridruzim ovom, ovaj film je ostao u jako lijepom sjecanju, super pricica i atmosfera. Jedan od drazih filmova mi je, evo skoro 10 godna proslo a i dalje mi nampadne kad neko pita za neku preporuku.
     
  10. Deniken

    Deniken Aktivista

    Hvala AhmeT. Nadao sam se da ce me prilicno napasti ovdje jer kao star film i to... Predobar film, i sto jako volim je to da je zapetljana prica, da nije jednostavna i laka za prozrijeti za 15 prvih minuta filma. Ova drzi do kraja i opet na kraju zapocinje pocetak.
     
  11. GV

    GV Komšija

    The Millionaire Tour
    IMDB 6,0:
    A mysterious cab passenger who is taken hostage must convince the hijackers that he is not the legendary con man they set out to kill..

    Prijatno iznenađen filmom, manje poznati glumci ali dobra ideja i izvedba.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    GV - Da li si gledao sa prijevodom i ako da, gdje si sikuo ? Nisam uspio naci.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Pogledat ću ovaj Identity (2003) sada.
    Preporuka za film Phoenix (1998) meni isto ostao film u dobrom sjećanju iako sam ga stvarno davno gledao.

    Nebi bilo loše kada bi ostavljali ovdje ili u posebnoj temi nekoj ocjenjivanja filmova na IMDB koje ste gledali ako imate svoj profil tamo.
    Netko ima slične ukuse što se filmova tiče, pa nebi bilo loše da ostavite linkove dosadašnjeg ocjenjivanja filmova koje ste gledali, ili nešto slično ako netko predlaže.

    Recimo ovo su moji filmovi koje sam dosada ocjenjivao, naravno nisam uvijek ocjenjivao film koji sam pogledao, ali možda netko nađe nešto za sebe.

    http://www.imdb.com/user/ur18828588/ratings
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ona preporuka za francuski film Intouchables je odlicna!

    Bas ovako ima dobrih filmova koji nisu na eng jeziku, jos prema istinitom dogadjaju.

    Evo potpisujem preporuku. Inace isti se vrtio na SFF u cinemacity-
     
  16. GV

    GV Komšija

    Gledam u originalu, dobar sam sa Engleskim. Jesi li probao sa BS playerom, on sam traži prevode?
     
  17. rama

    rama Aktivista

    Nema ni BS player.
    Ja probao gledat sinoć, pa mi nešto oni ne pričaju baš razgovjetno. Skontam pola rečenice, drugo pola ne skontam. :mrgreen:
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, BS nije nasao.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Jašta nego ima, glupost je ograničit' se na hollywood! Evo jedna odlična njem. komedija:
    "Soul Kitchen" http://www.imdb.com/title/tt1244668/

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam zadnje vrijema najvise gledao, norveske, francuske, i sl. manje izvikane produkcije prijatno iznenadjenje.