Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    veceras sam nesto sa stripiijem cackao oko ventilatora, u glavnom CPU Fan se sad vrti na nekih 200rpm, schyte katana 3 (valjda se tako pise), u idle-u, kad poraste temp ide dalje, valjda. Sto valjda? e pazite ovo. Temp nije presla 40*C ni kada smo pokrenuli everest stress CPU FPU test, fullHD film, rarovanje datoteka, dva foldera po ni sam ne znam koliko GB odvojeno na max kompresiji. Sve je to trajalo oko 15 minuta. Foxconnov fox one pokazuje 40*C, everest laze 10*, pokazuje 30 stepeni, i na kraju smo odradili hard reset i uletili u bios, tamo pokazuje 40*C.

    a system fan kontrola ne radi. Konstantno se vrti na +/- 1200rpm.

    e jel ovo normalno?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovo si fulio,pise se SCYTHE :wink:
    Prije koji dan na Biostar TA790GX postavio MUGEN 2 i temp pri OCCT koji optereti sve 4 jezgre 100% temp nije presla 45C a fan ne prelazi 500rpm dok sys fanovi takodje ne spustaju ispod maximuma ma sta da u biosu podesim.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    ReNNo koji ti je ovo fan controler ???
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    @Qler
    Foxconn ploca ima bug sa senzorom za CPU, uvijek prikazuje 40C pa i u biosu osim ako temp predje preko 40C onda pokazuje kako treba. Everest meni pokazuje pravu temp koja je i u biosu za CPU, temperature za jezgra pojedinacno nemaju smisla jer metoda "prst" kaze da je hladnjak mlak, dok CoreTemp i ostali lazu za po 10-12C vise. Evo trenutno sva 4 jezgra na 100% rade SMP linux, temp 51C, PII 940BE 3650 MHz, 1.44V Mugen 2 :)
    Podesis u BIOS-u warning na 60C, stavis da se fan na cpu i sys pocne vrtiti kako treba tek kad temp predje neka 52C i nemas frke :)

    [​IMG]
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ovaj proc je clockan na 3.6GHz, a hladnjak na dodir nije ni topao, bas ono mlak. Ne mogu da vjerujem da je tako hladan.
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    @Apdejt to ti je onaj zalman ZM-MFC1, isti mi je kod buraza, ali prejake su mu one ledice, ubise...
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    [​IMG]

    Samo da zamjenim ata citac za sata, i licit ce na nesto.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Venom - uredno nema sta reci

    EDIT: tnnx artemis
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Sve pohvale stvarno !!!
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, super slozeno.
     
  11. Venom

    Venom Aktivista

    Imam jos slika, ali nisam trenutno kuci, pa postavim nekad poslije :D

    Ugl, naprijed su jos jedan 12cm vent i 14cm koju pusu unutra, i ovaj jedan 12cm koji ispuhuje vani. A ovaj na dnu kucista je samo estetski :mrgreen: iskljucen je.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Neka ga ko alternativa za ljetnih vrelina... I ja sam bocnu 23cu intake ukinuo, jer nema sad potrebe!!!
     
  13. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    Zamjenio sam DVD-RW ATA za SATA pa je sad malo drugacije jedini problem koji mi je ostao je napojni kabl za cpu koji ide preko ploce al to ce biti rijeseno uskoro kad legne novo napajanje.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Dodjo kuci kada me obradova paketic sa kinskim slovima, valjati ce mi ovih dana opet malo presloziti kablove :). Ono sto mi je glavno ne svijetli svaki potenciometar vec ima male diode i crne je boje.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Eh buduci da cu ovo najvjerovatnije sutra postavljati moze li mi netko od elektricara reci koliko maksimalno trose ventilatori 120mm, tj da li mogu spojiti 2 u seriju ili paralelno po jednom potenciometru, btw nikada nece raditi preko 40-50% snage uglavnom ce biti na 15-25%, ili da idem samo po jedan po potenciometru. Ima li neki nacin da instrumentom izmjerim kolika je max snaga potenciometra.
     
  15. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Ventilatori su mali potrosaci oko 2W 0.16A opet zavisi od proizvodzaca,mozes staviti 2ili3 ventilatora na isti potenciometar samo sto ce imat isti broj obrtaja svi.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zasto te kablove od napojne nisi provukao kroz onu rupu dolje :D
     
  17. artemis

    artemis Komšija

    Evo kako je kod mene, ko kaze da ne moze quad nesto malo naklokan raditi "pasivno" :smt003

    Ali zeza me ata optika, grafa duga, a najveci problem je napojna ocz gamextream, kablovi dugi po kilometar, a milion ih :x Jos oni dodatni usb-ovi... nesto extra urednije tesko da moze, jos mi je jedan hard izvadjen...

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    @Artemis, sta ce ti taj vent pored napojne, bolje da si stavio ispred diskova ako vec nemas. Koje ti je to kuciste? Ne volim ja te pregrade :)
     
  19. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Nemogu ih provuci ispod ploce jer su kablovi od napojne kratki,a sve fino vec predvidzene kuda za provuc al stas takva napojna.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Covjece, kako možeš u tako dobrom kucistu staviti da ti 12V kabal izlazi van pa opet unutra :D
    To se moze mnogo bolje srediti.


    Da, to je ZALMAN-MFC 1.
    Ne smetaju me baš te ledice jer centralna jedinica mi ne stoji na stolu pa da mi te ledice idu u oci.
    Sviđa mi se taj "vintage" izgled i to je razlog zasto sam odlucio da uzmem MFC 1.