Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. illidan

    illidan Novi član

  2. selvin

    selvin Moderator

    :smt007 Ekstra :)
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Illidane jesi li u mdpc uzimao sleeving i koliko te je kostao ???

    EDIT: pronasao cijenu na DOMINO temi
     
  4. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Prva Liga
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Ilidane svaka cast :wink:

    A evo ja poslikao digitalcem, prije nego sto cu nakon dugo vremena malo detaljnije da ocistim,... Meni je vazno da je tiho, jedino ljeti kada se folda, grafa postane bucna... inace ko bubica, a ovaj vent sluzi i izvlaci toplotu od hdd-ova :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa izvlaci on toplotu, ali bi imao bolji ucinak da puse po diskovima :)
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Bio bi on ispred, ali fizicki ne moze :wink: ...
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    To je vec druga stvar :)
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Budes li uzimao ovo javi da se dogo. da i ja uzem!!!
    Jednostavno genijalno...
     
  10. pac

    pac Komšija

    @artemis kakve su temperature procesora idle i load? Koji je proc u pitanju i koliki je OC?
     
  11. illidan

    illidan Novi član

  12. artemis

    artemis Komšija

    q6600 g0,na 2700mhz, evo vise od dvije godine tako radi, na maloj voltazi(ne znam koja je u biosu, davno nastimao i nasao), idle je oko 40-44(rijetko kada je u full mirovanju, uvijek nesto barem sitno "racuna":D), full load do 60C. To je ono pravo stabilno i po onim vrucinama, moze on i vise naravno, ali onda moram dizati voltazu, i pocne se vise grijati. A meni je trenutno stanje sasvim dovoljno :wink:
     
  13. RaP

    RaP Komšija

    Pa nije disk od 1,6 gb da krci ko da melje orahe neznam ljudi ali svremena navrijeme kad prebacivam kakve velike fajlove cujem disk kako raid a ovako ne a i da se trudim da osluskivam da li mi krci disk to granici sa paranojom :shock:
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koliko ce se cuti hdd i koliko ce smetati ovisi od vise faktora, izmedju ostalog i od sluha. Razliciti modeli su razlicito glasni. Disk se izrazenije cuje ako su ostale komponente/ventilatori dovoljno tihi. Osim toga ovisi i od kucista, broja diskova i tako dalje. Meni takodjer smeta, i ja sam nesto izveo, iako nisam isao na varijantu sa gumom. Krcanje samo od sebe nije problem, i na danasnjim diskovima je rijetko, koliko vibracije kucista.
     
  15. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Onaj metalni okvir koji smeta moze se izvaditi za 2 minute (samo probusis 4 nitne koje ga drze) a za ventilator skontaj hoces li busiti rupe pa sarafiti ili ces pricvrstiti na neki drugi nacin.
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    kucsite moze vibrirati samo ako je nekvalitetno
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta je za tebe kvalitetno kuciste? U mom slucaju recimo vibrira ATCS840, a prije toga je vibrirao chieftec bravo. U oba slucaja probleme sam rjesio s izmjestanjem diskova iz fabrickih nosaca. Svako kuciste kod kojeg svi dijelovi nisu 100% pricvrsceni, odnosno nisu krutom vezom vezani na kuciste, moze vibrirati. Kuciste kod kojeg nista ne moze vibrirati ne postoji. Jedan primjer su plastike na 5.25" otvorima. Ako u kucistu jos imas 5-6 diskova, kao sto je kod mene slucaj, onda vibriranje postaje izrazen problem.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Prvo sam ovo kontao staviti u ROFL ali lik je stvarno umjetnik svaka mu cast tako da sam sliku prosljedio ovdje mozda iz nje sta naucimo oko organizacije. Ja licno bih pola prstiju pokidao dok bi ovo smontirao ili razmontirao :mrgreen:

    [​IMG]
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahahaha to kuciste od P3 neke :smt005 pa dobro mu se to sve ne zapali ba :shock: sjecam se da mi je jaran koji radi u jednom servisu pricao, da je lik isto ovako kupio neki bjesan comp, najjaci tada, napojna kostala preko 500km (negdje je u plusu nasli, nije nigdje drugo bilo), procesor najjaci tada..... i lik nece nikakvo drugo kuciste sem neko njegovo u kojem je prije toga sve pocrkalo, pa sad uzima nove komponente. kaze jaran, jedva je on taj hardware ugurao u to kuciste. neko bezveze, da ne moze gore biti....
     
  20. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    JoJ hakareštinje od kompa :)