Vanzemaljci ne postoje - DA/NE!

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by HamziBeg, Feb 18, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ming

    ming Veteran foruma

    Zgembo Adislich
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam negdje rekao da su glupi ljudi koji tvrde da ih nema. Da mi je samo naći tačan podatak koliko je istraženo svemira a koliko se zna da ga ima ( tj. bezbroj sunčevih sistema, planeta... )

    I mi smo 92' mislile neće biti rata i da su to gluposti.

    I ne bi se davno otkrilo jer se tek sada koliko-toliko ozbiljno istražuje iako još tehnika (po mom mišljenju) nije nadošla.
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Rekoh necu postat na ovu temu vishe al moram: SLAZEM SE U POTPUNOSTI SA OVIM POSTOM. Skidam kapu ....
     
  4. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Hm... tema se rasplamsala pravo....

    Nisam dva dana bio na netu... pa sam morao sve cetiri stranice procitat pa da se ukljucim.

    Napravit cu kratak uvod za svoj buduci post.. jer ce mi trebati neka literatura da argumentovano pristupim temi.

    Istina je da sami ne zivimo i istina je da postoji jos jedan svijet koji ima svoj tôk paraleno sa nasim (ali se ne mjesa sa nasim).

    Islam nas uci da je Allah Stvoritelj i Gospodar svega. I po pitanju gajb (nama nevidljivih stvari) ja se samo oslanjam na ono sto je doslo u Kur'anu i preko poslednjeg Poslanika.

    Sukladno tome poznato je da postoje:
    meleki (andjeli) - to su bica stvorena od suptilne svjetlosti, nemaju fizioloskih/biloskih potreba niti emotivnih isl... nemaju svoju volju i ne griješe vec cine sta im Gospodar naredi. Njihova priroda im omogučava brzo kretanje na velike distance.

    dzini (????) - stvoreni od vatre (sto ne znaci da im vatra ne moze nauditi... poput cvjeka stvoren je od zemlje ali ga kamen moze ozlijediti), za nas su ne vidljivi, nisu inteligentni poput ljudi, imaju sposobnost prelaska velikih razdaljina za kratko vrijeme (da ne kazem putovanje svjetlosnom brzinom), mogu imati ljudski i zivotinjski lik (ne mogu uzeti lik Bozijih poslanika). nevjernici od dzina su sejtani (dzavo). Ova klasa stvorenja nemaju neki uticaj nad covjekom... mogu samo pozivati covjeka na zlo! Dzini zive (pretezno) tamo gdje ljudi nema (napustene kuce i mjesta isl...)

    Samo da razjasnim... sejtan (dzavo) nije u ratu sa Bogom vec sa ljudima... i ne vlada paklom (dzehennemom). Pakao cuvaju meleki (andzeli) a sejtan i nevjernici od ljudi ce, po svojim zaslugama, boraviti u njemu.

    ljudi - zna se tko smo mi :wink:

    Eh sada dzini su ti koji na ovaj ili onaj nacin mogu da ostavljaju svoje tragove na razlicitim mjestima, cak i u svemiru.

    Nastavit ce se...
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    BOG IMA I POSTOJI, NIJE ROĐEN I NIJE RODIO. gV

    neraspravljajte o stvarima o kojima se netreba raspravljati.

    KO vjeruje da postoji BOG vjerovaće da postoje i drugi oblici zivota u ovom beskonacnom svemiru.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ko kaze da je svemir beskonacan. :mrgreen:
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ako si gledo ST znas sta je PRIME DIRECTIVE :D:D:D:D:D mozda i oni to imaju :D

    1. Spider kaze da vjeruje u Allaha, ali da ne vjeruje u aliene. E sad, nisam neki vjernik, ali zar u Kur'anu ne pise da je Allah gospodar SVIH svjetova?! E haj ti sad meni reci kako onda mislis da smo mi sami? Ako vjerujes u Allaha i islam!

    Na google-u sam neki dan naisao na "Quate of the day" i uglavno je islo ovako nekako
    "If an allien would come to earth first thing they would say/ask is "Where is the manager of this place?!?!"" :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tuzno, ali istinito :?
     
  9. postal dude

    postal dude Aktivista

    JA KAZEM I STOJIM IZA TOGA .
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ima li zivota :D
     
  11. FearLess

    FearLess Aktivista

  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Zamislite samo kakvo bi trachenje prostora bio svemir da smo samo mi sami u njemu?! :roll:
     
  13. zilo

    zilo Komšija

    Gledajuci veceras na PINK BH ''Ninje kornjace'' shvatio sam da nismo sami.
    Kada Sjekac kaze:''Vidjao sam ovakva bica i u drugim galaksijama!'' :mrgreen:
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    HAmzi-beže, svaka ćast na ovom postu gore
     
  15. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Lijepo je što si pokušao da skratiš tematsku cjelinu i da na brzinu dadneš pregled toga o čemu si govorio. Ali ipak si napravio par prestupa.

    Ovo je jako opširna tema i koliko znam ovo nije religijski forum, ali kad ste već započeli da malo ostanemo na temi. Ova tema, kao i sve teme o gajb stvorenjima i stvarima su jako kompleksne, a ljudi kao bića su skloni "pridodavanju svoje soli", što ne govorim da je kod tebe to slučaj, ali nerijetko se to dešava.

    Kada se govori o islamu i islamskim propisima znaju se izvori: Kur'an i sunnet (hadisi) pa takve treba i navoditi, inaće to nije islamski argumentirana izjava i kao takva se ne treba uzeti na razmatranje. Mislim da nije tako teško tačno citirati stvari i navesti izvor tačno, a ujedno to tebe štiti od grešaka koje ponekad u ljudskim očima nisu velike, a uistinu nanose veliku štetu ovoj vjeri čistoj od laži i uplitanja čovjeka u glavne izvore.

    Nadam se da ćeš ovo shvatiti kao konstruktivnu kritiku, a ne da ja želim da nešto "pokažem". Drago mi je da si tu brate.

    Dobro si rekao za prostor njihovog boravka, ali tu se još treba navesti kako oni djele životni prostor sa nama, a neka mjesta su "specijalno" rezervisana za njih, kao što su napuštena i nečista mjesta tipa ruševine, groblja, smetljišta i kupatila.

    Dalje je Poslanik s.a.w.s. rekao: "Nikako ne budi, ako je moguće, prvi koji ulazi na pijacu, niti posljedni koji je napušta, jer je pijaca šejtanovo bojno polje i mjesto gdje šejtan postavlja svoju zastavu. - hadis prenosi muslim u 4. knjigzi 1906/2451

    Navodi se da su klaonice, cjepanici (za klanje horoza drvo i sjeku drveća), ušća rijeke i sl. isto njihova okupljališta. Također je poznato da se u akšamsko doba okupljaju oko stajaće vode itd.

    To su mjesta. Znači oni su itekako oko nas. A da na čovjeka ima uticaja je svakidašnja stvar. Ne da samo imaju kontakta direktnog, nego i borave u ljudima itd. Za to bih samo naveo hadis u kojem Poslanik s.a.w.s. kaže: "Zaista, šejtan kola krvlju ademovih potomaka!", prenosi ga Muslim (3. zbirka 1187 i 1188)

    O vrstama si isto kratko rekao, a ovako kaže Poslanik s.a.w.s.:
    "Postoje tri vrste džina. Jedna vrsta leti zrakom. Druga vrsta su zmije i psi. Treća vrsta je smještena na jednom mjestu i putuje okolo. (al Musned 3-305 i At-TAbereni bilježe ovu predaju)

    crni psi - hin (najslabiji džinni)
    strašni likovi i koji mou mjenjati oblik - guul džini

    isto imam predaje, ako treba navesti ću ih

    A džini kako si rekao mogu biti muslimani, nemuslimani, ateisti, komunisti i sve ko i ljudi. Večinom su manje inteligentni, ali su jako lukavi i skloni spletkarenju i lažima.

    Ibn Abdul Bar džine djeli na:
    -obične (džin)
    -koij žive među ljudima (amir)
    -koji uznemiravaju mlade (ervah)
    -koji uznemiravaju ljude (šejtan)
    -ako prouzrokuju veče štete i koji su jači (ifrit)

    Onda imaju 9 najpoznatijih i tako dalje.

    Kao što rekoh, jako kompleksna tema.

    Jaranski bi vam preporučio da se edukujete na ovu temu, jer jako mnogo problema je prouzrokovano njihovom incijativom, a treba znati kako se zaštiti od njihovih zli namjera i kako se odnositi prema bratu džinu muslimanu. Isto tako važno je šta jedu, kako jedu, ko od njih šta jede, gdje se okupljaju i kako im nenamjerno možete nanjeti štetu, a oni su jako osvetoljubivi.

    Neke osnovne stvari možete pročitati na:
    http://www.lijecenje-kuranom.com

    A ako stvarno mislite da steknete neko minimalno znanje onda pročitajte ovu knjigu:
    http://www.lijecenje-kuranom.com/knjige ... index.html

    Ukoliko imate problema ili simptome koje su opisane na stranici ili koristite nedozvoljenje stvari kao razne hamajlije ili držite se nekih čudnih sujevjerja, slobodno upitajte preko PP o tome. Allah je dao lijek za sve osim smrti.
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Kako si ovo ba mogao pisati u ovo doba.

    Zar te nije strah. :D

    Mene sad strah da citam.Procitat cu sutra kad ustanem. :mrgreen:
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Chuck Norris je već bio na Marsu. Zato tamo nema znakova života.
     
  18. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ovo me podsjeti na final fantasy,a svakako da su oni svuda oko nas
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    Ja sam cuo da je curokot,ono zrnevlje sto se nalazi na somunima,lijek za sve bolesti.

    Zato ja curokot zderem ko mahnit. :smt003
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    zato i jesi takav :D


    mahnit :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.