Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Spoji laptop na Inernet i aktiviraj.
     
  2. rama

    rama Aktivista

    I meni je to palo napamet, i još probao, ali neće. Ne mogu/znam ga na internet spojiti. Imal kakav drugi prijedlog?
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Zovi telefonom Microsoft predstavništvo u Sarajevu. Daćeš im serijski broj koji imaš, a oni će ti izdiktirat aktivacijski kod.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    0800 20 230
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    jeli ovo potrebno ugasit na svim diskovima - particijama
     
  6. GW

    GW Moderator

    Da.
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Esh

    Esh HWB

    Microsoft has revealed that two of its Vista-era Ultimate Extras are to be made available to all users of Windows XP, Windows Vista and Windows 7, completely free of charge.
    The extras - gaming titles Tinker and Hold 'Em - were once offered as part of the Ultimate Extras scheme incorporated in Microsoft's Windows Vista Ultimate operating system.

    Tinker and Hold 'Em will soon be made available for free via Microsoft's Games for Windows platform.
     
  9. rama

    rama Aktivista

    Da ne otvaram novu temu...

    Kako izbrisati SP2, odnosno vratiti se na SP1?
    Home Premium je u pitanju (ako nekom nešto znači).
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    system restore?
     
  11. rama

    rama Aktivista

    Pokušah, no koliko sam primjetio posljednji i jedini restore point mi je na jučerašnji dan.
    Ne znam da li je to do toga što je Home Premium ili pak ja radim nešto pogrešno...
     
  12. Esh

    Esh HWB

  13. rama

    rama Aktivista

    Probah i to, ne ide. No snašao sam se.
    Hvala u svakom slučaju. ;)
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa mogao si reći kako jer će možda nekome biti od koristi.
     
  15. rama

    rama Aktivista

    Ma instalirao win7 privremeno. :mrgreen:
     
  16. malavila20

    malavila20 Novi član

    imam toshiba notebook sa windows vista business. uvijek se smrzne, spor je, i ne mogu da instaliram neke programe. koji os preporučujete?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Koja ti je konfiguracija ?
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Problemi sa stabilnoscu ne moraju biti povezani sa operativnim sistemom, posebno ako je racunar tek kupljen, odnosno OS tek instaliran. Ono sto mozes uraditi jeste da uklonis programe koji dolaze predinstalirani sa operativnim sistemom (ili barem iz startupa), odnosno da nam ponudis vise informacija u vezi tih problema.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Licno mislim da se radi o starijem racunaru. Mozda fali rama ili treba friska instalacija zbog nemogucnosti instaliranja pojedinih aplikacija.
     
  20. malavila20

    malavila20 Novi član