Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član

    Sta mislite o 64 bitnoj visti ?
     
  2. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ako ti treba, imaš znanja i živaca sve na mjesto udesiti, go for it!
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Kakvo znanje i zivce?? Zvuci kao da ti je iskustvo sa 64-bit tamo iz perioda pojave XP Pro 64 edicije...
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Fercera Vista ko san, jedina je razlika sto imas 2 Program Files foldera, to je sve :p
     
  5. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Doduše upravu si. Manje je problema, gotovo nisam imao nikakvih. Vjerovatno zahvaljujući manje više standardnom hardwareu i drajverima(edit) + veća predanost MS-ovaca Vista x64 OSu naspram WinXP 64bit OS-u.

    Mislio sam više da pazi da mu aplikacije budu 64 bitne čisto da iskoristi potencijale koje mu ta platforma nudi. Da ne instalira 64bit os a onda navalja 32bit aplikacije.

    Primjera radi, mala začkoljica 64bit FFDSHOW i WMP 11 ili neki drugi program. 32bit aplikacije ne vide ovak kodec i ne rade s njima i drugim 32bit multimedialnim programima, i sl...
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pozz

    Evo probao sam malo instalirati Vistu 32 bit kao drugi OS na istom disku i instalacija je protekla bez problema,dual boot radi ali cim instaliram drivere za graficku i uradim restart OS se podigne i cim se ukaze desktop monitor mi se ugasi.Onda odem u safe mod i skinem driver i onda je sve u redu al bez drivera.

    Zna li neko u cemu je problem?

    Konfa je u sigu.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne sumnjam da bi neko sigurno znao rijesenje al uspio sam uz pomoc google-a da nadjem u cemu je problem,znaci poslije instalacije drivera,driver automatski ugasi monitor i sliku prebaci na TV-out.Znaci samo treba upaliti TV i u opcijama display settings podesiti da je monitor primarni i to je to!
     
  8. fipi

    fipi Aktivista

    Evo i ja imam jedan problem.
    1. Nesto sam supo oko criptovanja, i sad kakav got fajl ili folder napravim ili donesem od nekoga ili downloadujem, sve kriptovano.
    2. problem mi je sto dosta fajlova nemogu nikako otvorit, kaze ko nemam prvililegije, al ja sam admin i nad svakim fajlom imam sve privilegije, nekontam ovo nikako, i kad probam privilegije promjenit i ono run as administrator, nemoze.
    3.Onaj UAC mi se pokvario cini mi se, nisam mogo wow instalirat dok ga nisam ugasio.

    Nema virusa i ti cudesa
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moze li neko nabrzinu objasniti gdje se u Visti gasi ona gnjavaza kad pokreces bilo koji program pa ona upita a da li stvarno zelim da ga pokrenem.

    Mozda je vec i odgovoreno na ovo pitanje ali stvarno nisam imao ideju sta da ukucam u search.

    Hvala!
     
  10. Devil Hunter

    Devil Hunter Aktivista

    i meni je to dosadno bilo svaki program koji treba da instaliram ono mora da pita da li želim da ga pokrenem ili ne.A juče sam prvi put insalirao Vistu i šta reći krš svih kršina danas sam se opet vratio na XP i na njem ću ostati do novog OS-a 7.
    Vista je loozer.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma dobra je meni vista skroz,samo sto je jos nisam dovoljno upoznao.I dalje me intresuje gdje se to gasi.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... ows-vista/
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    msconfig i otidji na zadnju karticu i pronadji disable uac, oznaci i pritisni launch. iako ti je ReNNo nasao slikovito rjesenje, mozes i na ovaj nacin ;)
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hvala drugovima,evo rijesio sam i vec se osjecam ugodnije i brze.
     
  15. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član

    Ovako imam probvlem sa system licensing u 64 bitnoj ultimate visti

    kada ga probam tamo aktivirat pise "error 3:path not found"

    zna li iko kako da aktiviram to cudo? :smt006


    hvala hardweraši :)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Nazovi Microsoftovu brigu o korisnicima
     
  17. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član

    ne'am kredita :lol: :mrgreen:


    nego znal ko kako da reaktiviram ovo cudo?
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Rekao ti je Vedo. Broj telefona je 0800 20 230.

    I da, poziv je besplatan.
     
  19. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član

    hoce im bit drago kad cuju da sam kupio vistu za 5 maraka :)
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa onda nemas sta ovdje pitati. Procitaj pravila foruma.