Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    Pa ne znam, nekad davno je i preko Bink.nu bila slicna opcija. Ako ga kontaktiraju, kontaktirat ce i nas da uklonimo link vjerovatno (opet). :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    http://windowsvistablog.com/blogs/windo ... -beta.aspx
     
  3. JasonH

    JasonH Aktivista

    Eto ako nekoga zanima ( a znam da nikog nezanima )
    Ja prelazim na Vistu .
    Sada me zanima koja mi je najbolja da je stavim , imam 3gb rama ali uskoro bi jos 1 plocica mogla dobro sjesti pa mi zato treba neka vista koja prepoznaje preko 3,2 gb rama ..
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Cim si upoznat sa ogranicenjem od 3.2 GB rama, onda si i upoznat sa 64bitnim Windows-om. Al haj, nek si nam rekao da prelazis na Vistu :D
     
  6. GW

    GW Moderator

    Vedo, preporučujem ti da pročitaš tekst o ramu kad ga stavim, jer ti definitivno treba.
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Nisu ilegalni, sve im je uredno sortirano i pregledno.
    http://www.softwarepatch.com/
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Zanimljiv slide sa ovogodisnjeg WinHEC-a:

    [​IMG]
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zna li ko da li USB stickovi na Visti mogu biti dostojna zamjena za RAM, ako sam dobro shvatio ulogu Ready Boost-a? Trenutno imam jedan USB Stick od takeMS-a 512 MB uskladjen s Ready Boost-om. Moze li mi ko malo pojasniti, unaprijed hvala.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ostavi se Viste na Pentium 3 masinama.
     
  11. GW

    GW Moderator

    I ostavi se ready boost-a (marketing).
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Znaci nema hajra od toga, a bas sam se ponadao :lol:
    Ok, hvala ljudi, ali stick je zaboden u AMD 64 racunar s 1 GB rama, a Compaq je par prostorija dalje od mene :D
     
  13. ajdin

    ajdin Novi član

    cao!!imao bi pitanje pa ako mi mozete odgovoriti.kada instaliram vistu na racunar i dodje do trenutka kada podesava temu koju sam izabrao i vrijeme i krene da se loguje samo najednom pise logging off i shutting down i poslije nemoze da boot-a vistu neznam koji je problem kompjuter je dovoljno jak da podrzi vistu izbacuje windows vista boot failed error 17: i neki fallback ako mi ko moze reci do cega je bio bi zahvalan :wink:
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mozes li napisati koju konfiguraciju posjedujes, i da li ti je Vista originalna ili ona "s druge strane zakona".

    Sto se Ready Boost-a tice imao sam jedan problem: kada je pagefile popunio citav stick, doslo je do trzanja. To sam primjetio igrajuci GTA San Andreas, kada je najednom poceo da cudno trza. No veoma sam se iznenadio kada sam izvadio stick: igra se vratila u normalu i sve je islo glatko kao prije. Postavke su najminimalnije sto mogu biti.
     
  15. ajdin

    ajdin Novi član

    e ovako konfiguracija je sljedeca:

    Intel Pentium 3.2 ghz
    4 GB DDR-2
    ASUS AH2600Series 512 MB DDR-2
    200 GB HDD

    i vista je originalna
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Daj malo vise detalja. Jel pokusavas dual boot napraviti ili vista ide sama? Koliko vidim po google rezultatima, taj error se uglavnom dobije nakon instalacije neke zakrpe. Probaj odraditi fix boot sektora kad ti se to desi.
     
  17. ajdin

    ajdin Novi član

    hvala na pomoci fixao sam boot vidis toga se nebi sjetio :wink: sve radi sada
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    imam problem sa dreamscene. kad stavim dreamscene odvrti jednom "klip" i ukine se, ukine i explorer.exe. probao sam sa par codeca raznih, nece... guglao sam nisam nasao rjesenje. novi su driveri za graficku. i u onom izborniku vise ne vidim one thumobe sa slikom nego samo thum ikona bs playera.

    ne koristim dreamscene ali me nervira sto ne radi.

    i jos da pitam :) kad sam ovdje, kako da konekcija ostane aktivna i nakon log off-a? npr stari je na svom acc-u i ja kad dodjem logujem se na svoj bez da prekidam konekciju?

    to mi je na xp-u radilo samo od sebe, ovdje nece. EPN me zeza kad se konektujem moram sacekati jedno pola minute-minutu prije nego konekcija "proradi".
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dreamscene je sranje, ja sam to malo vrtio, ali prosto je nemoguce naci dobar HD klip za pozadinu.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ne koristim ga nikako, jednostavno me nervira sto ne radi :) hocu da radi