Windows Vista

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Jul 23, 2005.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, hvala ti, izgasio automatic update :D
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Samo kratka informacija da je Vista SP2 dosegao RTM fazu pa tako zvanicni SP2 download mozemo ocekivati u drugoj polovini aprila.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koliko sam procitao SP2 nije kumulativan kao dosadasnji Service Packovi za XP, vec je prethodno potrebno imati SP1. Da li je to provjereno?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Trenutno nije moguce instalirati SP2 bez prethodno instaliranog SP1, a najavljene su naravno i verzije sa "integrisanim SP2". Jos uvijek nema informacija o tome da li ce se pojaviti i "veliki SP1+SP2" pack.
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Pozz svim clanovima.
    Imam jedan problem sa Vistom imam 5.1 sistem i koristim zvucnu sa ploce ALC850 i kad namjestim da mi koristi 5.1 sistem ono ne radi, samo prednja dva rade lijevi/desni zvucnik.
    U igrama, gledanju filmova ili slusanju muzike sve je stereo zvuk.
    Moje pitanje je kako da namjestim da mi radi 5.1 sistem na Visti?
    Unaprijed hvala na odgovorima.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Muzika, DivX filmovi pa i veci broj igara ne podrzavaju 5.1 (pogledaj sta se nudi u opcijama odredjene igre). Probaj s nekim DVD-om pa javi iskustva.
     
  7. Majesco

    Majesco Aktivista

    Par DVD-a sam posudio i ne rade samo stereo zvuk pokusao sam i filmove u HD rezoluciji ali isto stereo zvuk, skinuo sam sa realtek najnovije drivere ali ne ide sve isto, od igara u kojima sam pokusao CoD2 i 4, burnout paradise ultimate box sve stereo zvuk bez obzira na postavke.
    Od player-a koristio sam GOM i KMPlayer.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mislis, ako je film hd, da je i zvuk 5.1?
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    pa 99% je 5.1 zvukom :)
     
  10. Esh

    Esh HWB

    SP2 dostupan za sve:

    * x86
    * x64

    SP1 mora biti instaliran.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Preglupo je što nije kumulativan. :x
     
  12. Esh

    Esh HWB

    TechNet/MSDN pretplatnici mogu preuzeti slipstreamed verziju Viste sa SP2, dok mala raja to mora rucno da napravi.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li neko instalirao SP2? Je li sta brza Vista s njim?
     
  14. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Ako i jeste ja ne primjecujem.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Nisu bila najavljena nikakva ubrzanja, pogledaj jos jednom sta donosi Vista SP2. To ujedno znaci i da ne postoje problemi s odzivom Vista OS-a SP1+ na odgovarajucem hardveru.
     
  16. adis_

    adis_ Novi član

    Pozz ljudi imam manjih problema s vistom.U call of duty 4 na windows xp 32bit sp3 sam imao nekih 110-250 fps, dok je na trenutnoj visti ultimate 64 bit malo pao, tacnije za nekih 30-ak.I da li je uredu za cpu usage s 8% skoci na 40%, pa s 7% na 35%? Naime imam 2gb kingmaxa ddr2 800mhz i 2gb kingstona takodjer ddr2 800mhz,abit ib9 lga775, core2duo 1.8 mhz, nvidia 8800 gt 512 mb.Da li je to normalno zbog viste i da li bi mi mogli neki program preporucit da pratim kolko ram-a vuce i kolko je cpu zauzet.Hvala
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    koristi task manager za pracenje zauzeca CPUa i RAMa. Vezano za pad fpsa, pao ti jeste ali sumnjam da je citavih 30. Pod Vistom grafa radi nesto sporije a CPU nesto brze. A sto se tice zauzeca CPUa, desni klik na svaku particiju/disk i gasi disk indexing. A u task manageru vidi sta ti to "ruca" CPU.
     
  18. adis_

    adis_ Novi član

    neka sredina 30ak fps-a, al npr na xpu kad pogledam po sredin mape fps 100, sad pogledam 70...evo i ssova: http://www.slikomat.com/slika/3828145.htm http://www.slikomat.com/slika/3828146.htm i mozes mi pls objasnit ovo "gasi disk indexing", ako moze kako sta, proces pls,hvala
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    napisao sam ti vec, al haj'
     

    Attached Files:

  20. rama

    rama Aktivista

    Imam problem...

    Instalirao Vistu64bit ali nisam ukucao onaj cd key odmah, kontajući da može i naknadno. Prošlo mjesec dana, danas palim laptop i piše da moram aktivirat. Kontam se to je čas posla, ukucam cd key i završena stvar. Međutim, gdjegod da kliknem iskoči prozor User Account Control error gdje piše
    User Account Control (UAC) has failed to authenticate the user
    The error code is 0x80070005
    Description: Access is denied

    Jedino što mogu jeste registracija preko interneta, ali ja naravno nemam interneta na laptopu. :roll:

    Nekim čudom mi se pojavio prozor za kucanje cd keya, i ja ukucam key, međutim ne mogu da pritisnem next (ono ko blijedo :D). :?

    Ako ko ima kakvu ideju bio bih mnogo zahvalan...