XBox 360 ili PlayStation 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by hawk, Dec 1, 2010.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A sta je to na PS-u ?

    90% igara je multiplatform, i od toga 95% izgleda bolje na Xbox-u.

    I kad pogledas ono sto PS3 nudi ekskluzivno protiv onoga sto Xbox nudi ekskluzivno (plus PC verzija u nekim slucajevima, s tim da je cijena dobre graficke kartice = cijeni Xbox-a) opet Xbox >>> PS3
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam svoje naveo sto nije ni pola od dobrih ekskluziva na PS3 :) Nijedna mi igra ne pada napamet sa boxa da je vrijedna uzimanja konzole, a da nema na PC-u ili na PS3. Ima AC, CoD, Catlevania, RDR, GTA4, SF4, Batman, ME koji dolazi i na PS3 ionako. Sve multiplat naslovi. Sto se tice "bolje izgleda", to je u 5 deka, a vi pricate kao da je razlika u dvije generacije konzola :) Smijesno ovo postalo, odustajem.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I ne samo "bolje izgleda" nego je i framerate u vecini slucajeva osjetno veci na Xbox-u.

    Fable, Forza, Gears of War, Alan Wake, Halo...
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo Ameri mogu izvalit kes za te igre :lol:
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Cek jesi li ti igro Forzu, Fable, Gears of War ili to tek tako zakljucujes?

    Ljudi radi ovih igri kupuju konzole.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Forzu nisam, cisto zato sto imam GT. Fable igrao na PC-u, OK igra. Gears of War je za mene smece, takodjer na PC-u igrao, Alan Wake nisam, Halo na PC-u igrao, ne da je overrated... :lol:
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pola nisi nikako ni igrao, a pola si igrao lose i zakasnjele portove na PC, znaci ne znas nista o tim igrama...
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nista tim portovima nije falilo ;) Framerate uredan, kontrole uredne, gamepad prikljucen. Forza i GT manje-vise iste igre, zbog toga se definitivno ne bira konzola. GoW je obicni no brainer. Halo 1, 2 su fkt prosjecne igre, za ove nastavke ne znam. MP ne moze prismrdit Quake-u ili UT-u.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Halo na PC-u nije 10% Xbox verzije, i cak sto vise portovi su sa prvog Xbox-a.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cisto sumnjam da se puno toga osim grafike promijenilo nije bas da se core gamplay mijenja u jednoj fransizi ;) A ne vidim kako je taj port 10% igre. Pojasni malo :)
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kasno izbacene, slabiji gameplay, malo ljudi na serverima itd., solidne igre ali ne remek-djela kao verzije na konzoli.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    09.24.2009? :)
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam čemu ova rasprava Pelikan? Pa eto na boxu nema ništa, a šta ima na plejci? Recimo za mene jedino MGS. Ne može se reći da PS ima bolju ponudu igara kad to nije istina. Nekako realno da obje konzole imaju podjednako dobru ponudu u razliličitim žanrovima, tako da na kupcu ostaje da probere šta mu se sviđa. Činjenica da je plejka skuplja, skuplje su igre i u većini slučajeva multiplatformske rade bolje na boxu, a trebalo bi obrnuto. Sad ćeš reć da ti plaćaš igre 30-40km, možda ali stare dvije godine ili polovne.

    Meni svejedno koji je znak na konzoli, box sam uzeo samo jer je jeftinije igranje, a MGS mogu i u igraoni odigrat.
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Demo.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ocito samo meni lezi izbor igara na plejci i raznovrsnost zanrova. Imas igre tipa LittleBigPlanet, imas platformer Ratchet & Clank, akcione avanture Uncharted i God of War, interactive drama Heavy Rain, FPS-ove Resistance i Killzone, sandbox Infamous, racere Gran Turismo i arkadu Motorstorm, RPG Demon's Souls... Tu je i Heavenly Sword, Folklore, fenomenalni MGS, Wipeout, Valkyria Chronicles, Warhawk i naravno multiplat naslovi. A originale kupuje koliko i ti na boxu :)
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Halo Reach pwna sve ps3 i x box igre zajedno :lol: i ima jaci comunity( broj igraca) od tih igara sto si nabrojao ... gdje novi U i Q ?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovaj topic polako pocinje da lici na AMDvsINTEL ili ti ATIvsNVIDIA a to nikad nije moglo proc.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mozda i treba da lici ako ce to razbiti mit o Xbox 360 vs.PS3 sto je za mene vid naseg papanluka kada se toliko blati xbox a uzdize plejka. Covjek kad procita sta pelikan pise reko bi da je na Xbox 360 grafika ko na Sega Dreamcast i da ne izlaze igre za njega a PS3 da je next gen sa tonom High End igara. Pruzite priliku konzoli pa onda osudjujte. Sustina je da je razlika izmedju ove dvije konzole maksimalno 3 % i da je sve preko toga pretjerivanje.
     
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ako imas jak PC, mislim da je bolje da uzmes PS3 jer vecina igri za X360 naknadno dodje na komp. Ako nemas, onda idi na gamesrankings ili metacritic i vidi koja lista igara ti vise odgovoara i na osnovu toga skontaj sta da kupis!

    Ja se ne bih dvoumio i uzeo bih PS3 bas zbog ovih igri (naravno, ukusi su razliciti, ja npr. ne gotivim FPS i voznje): Heavy Rain, Metal Gear Solid 4, Uncharted, Uncharted 2, God of War III, Demon's Souls, Ratchet & Clank: ToD, Ratchet & Clank: CiT, mada ima i X360 ekskluziva koje bih rado igrao: Alan Wake, Fable II, Lost Odyssey, Gears of War 2.