XBox 360 ili PlayStation 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by hawk, Dec 1, 2010.

  1. hawk

    hawk Novi član

    Pozdrav,

    planiram da kupim jednu od ove dvije konzole. Trenutno imam Wii, ali njega vise koristim za druzenje, tako da mi treba konzola za pravo igranje. Koko nisam upucen, u modele i mogucnosti molim vas da mi date koji savjet :)

    Lp.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Vrlo jednostavno:

    Treba li ti lokalna garancija i Blu-ray player? PS3.
    Zelis li proci jeftinije i bez gore navedenih stavki? 360.
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ili jos jednostavnije.

    Imas li para viska? ako imas, PS3 je bolji izbor.


    p.s Razlike u igrama na Xbox 360 i PS3 nema ili ako je ima u ne bitnim procentima se moze mjeriti.
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Xbox live je naprimjer bolji od PSN-a.


    edit : i to puno, puno bolji.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako pare nisu problem, PS3. PSN-u nista ne fali, jos je free. Koju god konzolu da uzmes, ganjaj novije modele.
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Jeste džaba ali je podrška nula. Live nije skup i imaš nevjerovatno dobru podršku korisnicima i kvalitetnu mrežu za razliku od PSN-a gdje to sve jednostavno nemaš.

    Svejedno moj glas ide za X360. Neke igre su kvalitetnije, neke nisu, ali meni je presudni faktor u tome svemu mreža.


    http://hubpages.com/hub/Xbox-Live-vs-Pl ... on-Network
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja ga koristim iskljucivo da igram online ponekad i pola ovih stvari mi je nepotrebno kao i vecini vjerovatno. Sto se tice igara za X360, isplati se samo ako imas slab PC, neces se bas ekskluziva naigrat. Opet, pogledaj listu igara i prema tome odluci sta ti je bolje.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Ganjaj konzolu gdje mozes igrati GT5.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Prica o ekskluzivama je za malu djecu i o njoj se moglo voditi polemike tek po izlasku next gen konzola. S druge strane dosta ekskluziva na Xboxu meni su licno bolje nego na PS3 a i sve je manje i manje opcenito ekskluzivnih igara.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    naleti do mene, pustim ti malo Forzu 3 pa ces vidit kako to "ces igrati GT5" pada u zaborav (pitaj Jalu hard-core racera) :)
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam da na boxu ima nesto pored Halo-a koji je inferiaran naspram UT-a i Forze koja je opet zamjenljiva, a da je ekskluzivno i vrijedno kupovine konzole. Sve ostalo ima ili na PS3 ili na PC, zato kazem da se isplati uzimat samo onome kome nije do stalnog upgrade-a PC-a. Prije bi i Wii uzeo nego box.

    Sto se PS3 tice, Uncharted 2, GoW3, MGS4, Demon's Souls, Ratchet & Clank, Heavy Rain je sve itekako vrijedno konzole.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kako kome, ja osim uncharteda i mgs4 ne bi nista odigro od navedenih.

    Prijatelj ima kantu racunar ali zato ima PS3 sa motorstormom, nba i fifom i tako vec 3 godine ali kad udjemo u raspravu xbox vs ps3 obavezno ide floskula eee sad ce GT5 a on tambura motorstorm vec par godina, preso ga 15 puta. :roll:

    Ako imas para za bezobrazno velike cijene PS3 igara kod nas, nista ne cekaj vec kupi PS.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako je pametan narucivat ce s neta. Sve se svodi na ukus i kakve igre volis. Ja ne vidim razloga da neko ima box osim ako mu je do igranja multiplatform igara, a da jeftino prodje.
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Ako pare nisu problem onda je bolje uzeti obje konzole. I ja sam bio u istoj dilemi prije nego sam kupio slim, jer već imam jedan box. Mreža je bila presudni faktor i koliko sam uspio upratiti bolja je Live.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Sigurno i tu je kraj price.

    Ono sto mene nekad iznervira kod nase raje jeste taj mentalitet Golfa 2, vecina ih nije igrala na Xbox-u ali kad im ga spomenes ko da si Yugu doveo u kontekst sa Mercedesom sto je apsurd.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pasha je barem naveo zasto mu je box bolji ;)
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    a da vide masu hitova (Red Dead Redemtion itd) koji bolje izgledaju na X360 usutili bi se ;) Jos jedan argument za xbox je - gamepad, meni je to savrsenstvo, PSov gamepad mu ne moze prismrditi (po mom misljenju).
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma nema, razlika u grafici nebo i zemlja :lol: U2 izgleda bolje nego ijedna igra na boxu :)
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nisam ja reko da je Xbox bolji od PS3 a razlika je opcenito izmedju ove dvije konzole u 5 deka sa tehnicke strane.
    Sa strane isplativosti konzole za nase uslove tu je Xbox bez premca :)
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    najradije obije imat u sobi ko moze da sebi priusti, moje misljenje ps3 za drmanja online a xbox za sp-a , a o padu isto misljenje sa Vedom dijelim!!!