XBox 360 ili PlayStation 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by hawk, Dec 1, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kao što sam i rekao, tri igre da valjaju. Od toga ovamo imaš Alan Wake, Hello, već sada priličan broj igara GoW tipa, recimo Pure je bolja igra od Motostorma, a tu je i Fable dakako i masa drugih RPG-ova, kao i Forza i Gears od War.

    Slažem se da je tema kao Intel vs AMD ali ljute me ovi SCEE Employee :lol:
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vi govorite kao da xbox ima duplo bolju grafiku a ne par boljih textura u multiplatform igrama, ja grafiku spomenuo nisam. Da zavrsimo s ovim, mene igre na boxu ne privlace, ima par interesantnih ali ni blizu onoga sto me zanima na PS3. Sto se Pure tice, on je i na PS3. Tehnoloski se nijedna konzola ne istice i samo igre trebaju praviti razliku oko kupovine. Na pocetku sam rekao da momak pogleda igre sa obje konzole i da na osnovu toga odluci sta mu je bolje i samo sam istakao zbog cega ja mislim da je PS3 bolja kupovina. Pitanje je kolko je vas igralo nabrojane igre na PS3 pa da moze realno povuc neku paralelu.

    I manite se price "u bosni se samo PS fura, zadrt narod itd", prvi bi uzeo box da mislim da ima dovoljno dobrih igara i vjerovatno hocu pred kraj generacije. Tako sam i NDS uzeo, i Wii skoro jer je izaslo nekoliko zanimljivih igara u kratkom roku.
     
  3. hawk

    hawk Novi član

    Hvala svima na pomoci. Na kraju sam uzeo PS 3, dobio sam dvije igre gratis, 007: Quantum of Solace i Fuel. Odmah sam se prijavio na PSN, uradio update firmware-a. Sto se tice igara, preko PlayStation Store-a pregled i kupovina je odlicna, interface je intuitivan i jako sam zadovoljan, vec sam skinu ~ 20 GB Demo igara(hvala Bogu za flat).
    Probao sam online 007, ide bez ikakvih problema, cak su super rijesili odabir sobe i igre, tako da nema pegleanja. Registrovao sam se kao UK(prema savjetima) gradanin. Samo da nabavim i kartice koje je Enis spomenuo :p

    Kako da ove instalacije sacuvam u nekom folderu, da nemoram opet skidat kasnije, ustvari da li uopste postoji opcija za tako nesto? Da li ima opcija da se igra spusti na HDD, da mogu igrati bez diska?
     
  4. gilla

    gilla Aktivista

    A ti mene na Greenburgera :D , to što iznosim drugačiji stav sam scee zaposlenik? Za razliku od većine sam imao obje stvarke a ne " igrao u igraoni".

    Nikad nisam platio 100, najvise 90 i to kad tek naslov izadje(upravo gt5). Prošle sedmice sam naručio 5 naslova, sve oko 100 izaslo(jc2, darksiders...)koje sam propustio, pored new vegasa, gt5, demon souls imam igrati mjesecima, što neki skinu, kupe pirata, igra 20 minuta i izbriše neki naslov te dođe ovdje smarati šta sve ne valja su uvijek naravski upravu za razliku od nas budala. Naravno da nikad nije ludo davati 500,600+ KM za grafičke, luđaci su koji uzmu original.

    Prema dosadašnjim rasprava lahko je zaključiti da većina osoba radi i fakat ne vidim u čemu je toliki problem kupiti tu i tamo original igru koju ćeš izigrati kako treba, da ne govorim o online ? Pored svih troškova uvijek se može ostaviti pa kupiti. Uglavnom neću više oko ovoga, pisao ili ne, pojedinci se drže svog, da ne kažem trolanja, svaki post jedno te isto.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pojedine igre instaliraju dio na hard disk, ali ih ne mozes igrati bez diska u Blu-ray pogonu. Bez diska mozes samo stvari sa PSN-a.
     
  6. gilla

    gilla Aktivista

    Ljute te scee zaposlenici a ti ovakve nebuloze pišeš, čuj zanima ga samo mgs, sad to znači ps3 nema igara?
    Ovo za multiplate je samo za :lol: , sem nekoliko drastičnih slučajeva tipa bajonete razlike su smiješne( tipa grm u mafiji, ili čitava 2 fps u nekoj drugoj), vi to znate bolje nego ja, ali naravno morate se nečega držati, kakav argument izvući.
    Pure je prijatelju multiplat, tako da ne vidim kakve to veze ima, niti je nešto bolje ocjenjen.

    Ja ne shvatam zašto ne izlistate te tolike igre pa je 360>>>>>>>>>>ps3 kao što rage napomenu?
    -Halo reach, halo 3
    -geow2, prvi i na pc, 3 za godinu
    -forza
    -fable 2,3 na pc,
    -mass effect na pc, uskoro i na ps3
    -nekolike ispod prosječnih jrpg , sem lost odyssey nekih 78 prosjek
    -l4d na pc, uskoro i na ps3
    -pgr
    -wake
    - nekoliko pc/360 igara tipa metro...
    - crackdown i to je to. Ispravite me ako griješim no sumljam. Također za budućnost ponude će biti na kapaljku, ako kakav dlc osiguraju slavit će kao da je praznik.

    -mgs4, uncharted 1/2 uskoro 3, resistance 1/2/3, killzone 2/3, demon souls, gt5, twisted metal, motorstorm 1/2/3, heavy rain, god of war 3, infamous, infamous 2, lbp, lbp 2, wipeout, mlb, ratchet 4,5 dijelova, valkyria chronicles, mag, yakuze 2/3/4, warhawk, siren, last guardian, agent, ff13 vs, starhawk, socom 4, disgaea 4, more jrpg ko to voli, te ko zna šta sve spremaju, uglavnom ne da mi se više.

    Eto raspravljajte " činjenicama" :lol:
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pure sam naveo jer je bolja igra od Motostorma kao što ima 90% boljih igara od tih ekskluziva koje si ti naveo. Mene briga da li izlazi igra i za PC, valjda je logično da će izać i za PC, samo meni je dosadilo čekat po godinu i kad izađe čekat još toliko da patchevi konačno pokrpaju masu bugova.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pure nije ni blizu motorstorma. A niko da navede multimedijalnu superiornost PS3 a to je bas razlog zbog kog sam ja kupio PS3. Donedavno nisam igrao gotovo nista na PS3 sada imam jedno 10-15 igara koje su mi pravo dobre i ja zadovoljan. :)
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    PS3 je daleko bolji i kvalitetniji uređaj od Xbox-a bez dileme, samo glede igara su tu negdje, prošlo je vrijeme kada je jedna platforma dominirala.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ko nema obje konzole , ili mu se ne svidja ¨izbor ¨ igara na nekoj konzoli nema sta trazit na ovom topicu jer ne moze cojku pomoc ni sekunde .
    I zasto se stalno spominju te PC/360 igre ??? To znaci ako surfas netom da automatski imas neki PC za gaming ?
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Izgleda. Evo ja prvi nemam kompa, imam lapaš. :mrgreen:
     
  12. somer

    somer Aktivista

    PS3!
    (govorim iz licnog iskustva jer sam imao dva Xbox 360 - fat i slim)

    BluRay? DTS surround sound? BRAVIA sync? ima i Xbox svojih vrlina ali kad se sjetim da sam moro za neku igru imati po 3 DVD-a, a ovdje sve fino dodje na JEDNOM bluray disku..

    ko kaze da je mala razlika u igrama izmedju ove dvije konzole onda nemamo sta pricati!
    Samo ću reći ovo:
    Uncharted, Killzone, InFamous, Resistance, God of War, Gran Turismo, Heavy Rain, Metal Gear Solid 4 itd. itd. itd.. da ne spominjem buduće naslove koji trebaju izaći, kao što je npr. "The Last of Us", novi God of War i sl. PSN je besplatan, fercera super, ne puca uopste onako kako pricaju a kada se pretplatis na PS+ (cca.30 KM = 3 mjeseca) dobijes svaki mjesec dosta free sadrzaja i nekoliko igara gratis!!!! Npr. dobio sam prosli mjesec Trine 2, pretprosli NFS: SHIFT 2.. SHANK 2.. onda nekoliko manjih naslova, PS1 classic igara itd. nije lose, zar ne? :)

    Xbox je dobra konzola al' po meni ima dosta "djecijih" naslova (HALO, Fable, Kinect naslovi..bljak) i jedino sto sam volio na Xbox-u su bili Gearsi, Forza i legendarni Alan Wake.....
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koji necromancer! Sve se svodi na to koje naslove zelis igrati. Ako volis multiplatform naslove a nemas dobar PC, onda je Xbox najbolja opcija. Nekome ce i piraterija biti odlucujuci faktor isto tako...
     
  14. Bombonjerko

    Bombonjerko Novi član

    Da olaksamo izbor buducim vlasnicima i razjasnimo koja platforma ima sveukupno gledano "kvalitetnije" naslove ... info je iz 2008, vjerovatno je ta razlika danas jos veca u korist Box-a :wink:

    The 2007 Game Critics Awards honored the Xbox 360 platform with 38 Nominations and 11 Wins.[154] By March 2008, the Xbox 360 had reached a software attach rate of 7.5 games per console—a record for any console in history, in EU the rate was 7.0 while its competitors were 3.8 (PS3) and 3.5 (Wii).[155]
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako si ga na osnovu toga kupio onda svaka cast.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  16. Bombonjerko

    Bombonjerko Novi član

    Hvala, ali box je kupljen nakon sto je napokon prerastao djecije bolesti ;)
    Imao sam Ps3 prve 4 godine postojanja crko laser i doslo vrijeme da se rastanemo. Pocivao u miru pruzio je dane i dane zadovoljstva :) ali doslo je vrijeme da ga zamjeni bolji igrac :D Za sada igram samo 1. GoW Co-Op i jednostavno nema igre koja mi je pruzila ovoliko zadovoljstvo na Ps3 ... Kakva ce tek biti uzivancija kada krenem single na 1. GoW pa 2. 3. ... Ne razmisljam sta cu da igram iduce dok ovo ne zavrsim. Igras ono sto ti se dopada i ZDRAVO, za sada sam ubjedjen da me Box nece iznevjeriti sto se tice kvalitetnih naslova ... Sada kada su konzole u drugom dijelu svog zivotnog vijeka :mrgreen: biras onu platformu cije igre ti vise leze. Xbox = Vise kvalitetnih naslova (Manje smeca) ... Ps3 = Manje kvalitetnih naslova (Vise smeca) :smt005
     
  17. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Kvantitet =/= kvalitet.
     
  18. Bombonjerko

    Bombonjerko Novi član

    http://reviews.cnet.com/2722-9020_7-743.html Konacna ocjena sa CNET-a sada kada obje konzole postoje u S. verziji. Ps3 uzima titulu od Box-a za 0.4 poena :|

    U dijelu testa gdje ocjenjuju dobijeno za ulozeni novac Ps3 pravi razliku od 1.3 poena samo na osnovu Blu-ray ( i toga se drze sva trojica k'o pijan plota) :smt005 http://reviews.cnet.com/2722-9020_7-743.html

    Ja prvi nisam niti jednom opalio Blu-Ray zapis na trojici, a vjerovatno ni mnogi od vas koji dizu u nebesa Ps3 zbog svemoguceg Blu-a :lol:

    Sigurno vam je zivot sada mnogo laksi i vedriji :lol:
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije ti ovo forum za ovakve postove.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  20. Bombonjerko

    Bombonjerko Novi član

    Zasto? Nemoj samo napisat "Zato" :smt003