Zamjena kućišta

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Sep 6, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bas, jer upravo dok ti to odradis temperatura graficke padne za kojih 10° C.
     
  2. Juka

    Juka Komšija


    Može biti, ne osporavam... Mislim draže bi mi bilo znati 95%-100% tacne podatke tempe....
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upali GPU-Z i stavi da se osvjezava status, pokreni igru, i vidjet ces odoka kakve su temperature. Ne znam da li RivaTuner podrzava 3870X2, a ona je inace najbolja za monitoring.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Skini RivaTuner.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    THNX BuDdY, I will do it like that....

    Raja ba pravo ste PROMT.... Svaka vam dala.... :D :D :D
     
  6. JasonH

    JasonH Aktivista

    Samo da pitam mozda je offtopic al et .
    Posto sam se opet vratio foldanju i comp folda na dan po 20 sati a ona 4 malo ga gasim.. nesta cackam u kucistu i tak.. pa me sada zanima kako da rijesim buku navece , po danu nesmeta i po danu cooler na 8800 gt je na 60 % a po noci 35% ali opet se cuje..
    Cime bih mogao obloziti stranice i "pod" ?
    Dobio sam 1 osmicu thermaltake koja ce ubacivati zraka a imam u planu uzeti jos 1 120-ku da ubacuje takodje..
    Nazad je jedna 120-ka koja vadi i jos 12 v na napojnoj.. sa temperaturama sam zadovoljan za sad , takodjer kroz 2-3 dana stize hladjenje za hdd :mrgreen: pokusavam sto vise sniziti temperature unutra jer kad uradim izolaciju , u slucaju da unutra bude vruce , vrucina ce ostajati unutra , tako da sada "racunam" dje kako sta ubaciti da fino hladi :D ..

    Znaci , cime da oblozim stranice i gdje se ima kupiti ?
    btw mogli bi otvoriti neku temu '' modding - pitanja '' pa da nekvarimo tvoj topic..
     
  7. GW

    GW Moderator

    Pročitaj prvi post na ovoj temi i štošta će ti biti jasnije.
     
  8. JasonH

    JasonH Aktivista

    Vidio sam .
    Spuzva . Ali mene zanima koja spuzva , tacno , debljina , ako ima model neki gdje si kupio itd ..
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    ej de mi neki sajt da uploadujem slike unutrašnjosti....
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  11. GW

    GW Moderator

    Zaboravih kako se zove, uglavnom odeš u Penny i tražiš izolacionu spužvu. Čim uđeš desno kod tapetara je.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    UUUUUUUUUUUUUUUUUUU Velike.....


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :lol: :lol: :lol:

    Postaj da vidimo.
     
  14. JasonH

    JasonH Aktivista

    Ti foldas , jel tako :mrgreen:
    Odo sutra u penny da to kupim , samo jos da te pitam koja je debljina spuzve ?
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Eto mi slika dva posta iznad...

    ako treba još perspektiva samo javite, da radim FOTO SESSION... :D
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Ja kablova i sume.Probusii koju rupu i kablove iza ploce :mrgreen:
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nije njegova greska, izgleda da mu je Slavoljub vako slozio. Koje su temperature?
     
  18. GW

    GW Moderator

    Oko 1 cm. Imaj na umu da ti ta spužva neće pomoći ako imaš tonu ventilatora u kućištu i bučne diskove. Ona se stavlja na kraju kad si uradio sve ostalo.


    juka, prvo smanji te ventilatore na 5 ili 7v, zatim sredi kablove.
     
  19. JasonH

    JasonH Aktivista

    Fazon sa gumom sam vec stavio popunio neke dijelove al najvise mi smeta sto na stranici bocnoj ima rupa probusena kao za ulaz hladnog zraka , da mi je nju nekako zatvoriti..
     
  20. GW

    GW Moderator

    Pa stavi selotejpa za Boga miloga. :x