Zamjena kućišta

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Sep 6, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ipak moje temperature ne govore tako,od kako sam stavio taj 80mm na 5V na bocnu stranicu da izvlaci vreli zrak ispod graficke,temperature ostalih komponenti su drasticno spale.A grficke ponajvise,idle grafe sa 66C na 56C a load sa 90C na 70C.Grafa je dual slot al pola vrelog zraka izadje vani a pola kroz proreze na sred kulera izadje ispod grafe gdje ga vent ponovo pokupi i vraca u grafu tako da sam eliminaciom tog vrelog zrakadobio ekstra rezultate.Odzada imam 92mm a naprijed imam 120mm tako da su se sa tom 80kom sa strane,zracne struje pravilno rasporedile!
     
  2. GW

    GW Moderator

    Update. Pogledajte prvi post.
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Jebo te,kakve zivce imas :mrgreen:
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Hehe uze mi riječ iz usta, stvarno svaka čast.
     
  5. GW

    GW Moderator

    The sabur man (tm).
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :smt041
    Dobar c/m.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nisi nista propustio 8)
     
  9. GW

    GW Moderator

    :smt036
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ajde sad izusti, kakva je to temperatura kad se optereti 100%? Ovo je sci-fi kategorija. :D
     
  11. GW

    GW Moderator

    70 sa orthos-om.
    1.352 vcore.
    Ovo je znači bez nekog velikog truda. Vjerovatno uspijem smanjiti još voltažu. Danas pričam hurmi da me vjerovatno IHS ometa jer je vanquisher na dodir hladan.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    A gdje su ti kablovi? :D Svaka cast :wink:
     
  13. Juka

    Juka Komšija

  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ovisi sta ti je cilj - tisina, performanse, izgled...
     
  15. GW

    GW Moderator

    Da. I slike unutrašnjosti tvog računara.
     
  16. Juka

    Juka Komšija


    Performansi i manja temperatura (tih ne mora biti jer pojacam zvucnike pa i ne smeta... što se tiće izgleda, moja boja a nako Fancy je izgledom ).... s tim da mi bude procesor oko 60°C pod opterečenjem ( koju oćitavam na Intel® Desktop Control Center Beta za VISTAU Ultimate 64 Bit, pa i nisam siguran dali daje stvarne vrijednosti???), a nisam se ni raspitivao koliko je normalna temperatura za Q9300 pod i bez opterecenja...
    Grafa bude oko nekih 45-50°C pod nekim teretom (ali i u to nisam siguran)....

    Slike dobijete kad stignem kući i uslikam... Važi ??? :D :D :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    temeratura grafe ti je za nepovjerovati (kod mene je single-chip grafa a u loadu ode i 93 C), jesi siguran da ti ok ocitava temperaturu (sa kojim programom je pratsi)?
    Proc ti je vruc, kolika bude u idle-u? evo moje temp sada (uplaljen je komp vec par sati).
     

    Attached Files:

    • temp.jpg
      temp.jpg
      File size:
      15.6 KB
      Views:
      2,282
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Realtemp 2.60 i 2.70 (uz njih mozda i Coretemp) daju najpreciznije mjerenje temperature na Core 2 Duo procesorima. Sto se tice snizavanja temperatura, uzmes neke jake ventove i nadas se najboljem, ili probas sa vodenim hladjenjem. :mrgreen: Za poboljsavanje performansi, pozabavi se overclockom.

    Vedo imaj na umu da je u njega custom hladjenje na grafi.
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Gledam na ATi CCC, ono spustim igricu a CCC upaljen, tako pogledam???


    EEE Vodeno, imaj na umu da nisam baš toliko jaki.... Al za ventove, naprijed jedino da neš pojačam, stim da bi morao preko puta ove 8ice još jednu za usis stavit, pošto mislim da 12ka s traga više vuče nego što mali s prijeda osvoji...
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Znam da mu je custom hladjenje, al opet, dual gpu grafa hladena zrakom, u loadu na 45-50C :shock: