Zamjena kućišta

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Sep 6, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma to je glupost, ne samo sto uvlaci prasinu, nego i zbog ometanja strujanja zraka kroz kuciste.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vjerovatno nema ventilatora naprijed. Imao bi otprilike iste rezultate da ima jednu 120-ku naprijed, a manje prasine.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bi, jer ovaj direktno puse po ploci. Ali za kvalitetan protok zraka je bolje imat striktno usis sprijeda, a ispuh straga. Sve moguce rupe pozatvarati.
     
  4. zalizani

    zalizani Aktivista

    Kako ti kazes :wink: medjutim imam 120mm naprijed i nazad,prasina ko prasina ali moze se ocistiti.Temperaturica ipak meni igra presudnu ulogu
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    good work
    ali ne hvalis se da sa vanqishom hladis pasivno :wink: , inace mu je onaj 92 vent necujan, ali eto ocigledno je pogodan za pasivca zbog dosta razmaknutih listica. Inace sam mislio postaviti ovakve spuzve da probam smanjit "zvonjavu" kucista ali eto pretpostavljam da ne pomaze toliko ili ?
     
  6. GW

    GW Moderator

    To je upravo moja filozofija. A stavljanje još ventilatora ne dolazi u obzir. Čak će i 9600gt ostati bez ventilatora kad-tad. :)

    Ako misliš da je vanquisher vent nečujan znaj da je moj cijeli komp sada tiši od njega (kad je na maximumu). Zato sam i išao na pasivno.
    Što se tiče spužvi, pomažu ali ne puno. One ti dođu kao završni korak, prije toga moraš štošta uraditi da bi bile efektivne.
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Ma kakvi na maximumu, negdje na oko 1100-1200rpm. Koji je Athlon u pitanju, jer vidim solidne temperature.

    Sto se tice zvonjave uradio sam sto sta, ali sam na kraju dosao do zakljucka da HDD (250maxtor) i kada je potpuno fizicki odvojen od kucista, stvara zvonjavu na gornju stranu kucista zvukom od vibriranja, helem na kraju je osvanuo u oglasima pa nek tamo vibrira :lol:
     
  8. GW

    GW Moderator

    4200+
    I zaboravih spomenuti da je taj ventilator loš skroz. Prvo što je kvaliteta izrade nikakva (lopatice ko da su izašle iz 150W napojne za 486-icu i vidi se spoj motora i lopatica), drugo što mu je promjer 8.5 cm a ne 9.2. Zato sam ga i skinuo.
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Ma bravo drug :)
     
  10. JasonH

    JasonH Aktivista

    svaka cast , fin projektic..
    samo da pitam jel ima ljudi koji su zainteresovani za modding , Sarajevo a moze i ostali gradovi BiH ? imam nekih ideja pa..
     
  11. GW

    GW Moderator

    Pa reci onda. :smt001
     
  12. JasonH

    JasonH Aktivista

    Pa prvo da vidim odziv :) al da nespamamo po tvojoj temu u sljedecih 3-4 sata ja cu otvoriti temu jer idem sad radit nesto
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Super, jedva cekamo.
    Dog se bavio moddingom, ali njegova tema je negdje izgubljena, i ono sto je ostalo - slike su nestale (prop'o host servis). :(
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cime najlakse izrezat fan grill? Jos bih trebao straga napravit rupu u kucistu, na mjestu gdje 4850 najvise baca zrak, a tu rupu bih zatvorio komadom grilla sa straznjeg venta, jednim udarcem dvije muhe.

    Ionako mi je vec usis jaci od ispuha, kako bi na otvoru ispod graficke izlazio topao zrak, zbog pozitivnog pritiska.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Misliš na grill koji dođe na ventilatoru (oni okrugli) ili na grill koji dođe na limu od kućišta?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma onaj od kucista. :D

    Doduse, bio bi mi povelik problem napravit rupu tamo gdje najvise puse kartica. :roll: Tad dio kucista (nekih 4x5cm) se jebeno zagrije u loadu, vrelo na dodir bude. :D
     
  17. GW

    GW Moderator

    Ne znam koje kućište imaš, ali ja bih radije promijenio hladnjak na grafičkoj (pretpostavljam da imaš stock) nego rezao tu kućište. Vidio si moje metode. Ne ispadne dobro bez gume.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nije mi to bitno, ne patim na temperature graficke, a regulaciju ventilatora sam fino podesio. Ovako imam feeling da bih dobio defakto izbacivanje vrelog zraka, upravo zbog znatno jaceg usisa nego ispuha. (Sprijeda 2x140mm na 900rpm, straga jedna 120mm na 1000rpm i naravno napajanje, ali koje ne puse nista ni pri opterecenju.)
     
  19. GW

    GW Moderator

    Definitivno pozitivan pritisak u tebe. Isplatilo bi se rezati. Bušilica sa onim nastavcima što sam ja koristio i možeš fino to uraditi ako imaš strpljenja.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, nigdje ne vidim koje si nastavke koristio? U biti mi je najvise mrsko vadit komponente iz kucista, kad pomislim na to, svaki put odustanem od rezanja. :D

    Kad bih izrezao komad grilla da zatvorim tu rupu za ispuh, ne znam cime bih ga onda fiksirao, varenje je out of question. :D