Zemljotres

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Jul 28, 2012.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel kod vas protreslo? :smt003
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kod mene zgrade do temelja srusene sta ovo bi

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Strahota, evo maloprije i drugi val, malo slabiji. Al kod onog prvog, strava i užas nikad u životu nisam nešto slično doživio. Monitor i prozori se doslovno ljuljali. :roll:
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    lol, a ja reko u guzici mi zivci igraju :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U Zivinicama se slabo osjetilo, malo se kauc zaljuljao, ali vise sto je ruzan osjecaj.
     
  7. veki81

    veki81 Aktivista

    Hajmo prozivka ljudi :smt003 .
    a ja se vani potrefio sto fino u vitezu stakla pucaju jebo bf3 .
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To fkt bilo neke materijalne stete?
     
  9. veki81

    veki81 Aktivista

    Pa prozori su stradali na nekim zgradama a ima i cigli na cesti na jednom mjestu doduse starije zgrade.
    Jel se zajebaju il ce stvarno biti jos jedan uskoro i to razoran.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Haha koja panika, čuj još jedan. Pa naučnici znaju o potresima koliko i mi sa foruma :D

    Bio sam napolju kad je zatreso. Dobro ga je treslo ali i dugo. Ali meni je interesantnije reagovanje životinja. Ptice sa grana poletile, psi laju ko zona sumraka hehe.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    U Zenici se pravo osjetilo! Sva sreća nikom ništa, ali je bilo trauma.

    Titova u Zenici!
    [​IMG]


    EDIT: Evo sad i treći bio!
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Potreslo fino i u Tuzli. Zaljulalo sto i ormar pravo na nekih 10tak sekundi :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja bio na koncertu majki, treslo 2 sata taman do pola 2 da ne osjetim zemljotres :D
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zanimljiv clanak star mjesec dana: http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... arata.html

    Zanimljivo da je potoreban zemljotres od samo 6 stepeni da sravni neke gradove i da su takvi zemljotresi pobili mnoge u proslom stoljecu u Dubrovniku, BL, Crnoj Gori...

    Banja Luka 1969.:
    [​IMG]
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kod mene u kuci sve poispadalo iz ormara. Ja igram bf3 kad poce trest jebote zivot. jos zivim u velikoj zgradi pa nikad stati. ko na ljuljacki. Evo komsije sve sjede po stokovima valjskih vrata od stanova. iako neznam kako ce im to pomoci ako se zgrada srusi. hahahaha jebeno, jebeno. dosta raje napolje izaslo.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gdje je koncert bio :shock:


    Raja ne sekirajte se Japan dnevno trese bar sto potresa ovo je ništa :lol:

    Haha čujem neku buku sluške na glavi kad imam šta vidit pola komšiluka napolju, svakakvih ljudi :smt005
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije svakakvih ljudi, nego je Zenica bila jedan stepen od tragedije. Sto se tice sklananja ispod stoka od vrata, to se smatra jacim dijelovima kuce i preporucuje se u ovakvim situacijama. Ne mora se kuca srusiti da se povrijedis. Uostalom, i Bosnu ih trese hiljade godisnje, a na svakih 50 se godina se ocekuju jedan-dva jaca koja mogu nanijeti ozbiljnu stetu. Proguglaj malo "zemljotresi u Jugoslaviji".
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Doduše u zgradama je druga priča :D
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U zgradi od 25 spratova pogotovo. Da vidis ljuljanja. ;)
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ko ti je kriv što živiš u Lameli :p