Zemljotres

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Jul 28, 2012.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Obrisa mi neko od modova post, pa evo opet :D. U Tuzli u okviru festivala kaleidoskop. A sto se tice tih visokih zgrada iz komunjarskog doba one su sigurne, gore su ove sad novopecene. Kaze mi jedan gradjevinac da se sad i ne uzima u proracunu mogucnost zemljotresa :D
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jebiga, tako mi grah pao. :p Mada, ova zgrada je tako projektovana, da bi moga izdrzati zemljotrese. Tako da nam ljuljanje spasava zivote. :)
     
  3. Triforce

    Triforce Aktivista

    kod mene je commie zgrada. ko pravougaonik dodje ( lezi na duzoj strani ) i ima 3 sprata sa tim da se treci vodi kao drugi jer je prvi nizak ( dodje ko prizemlje ) :lol: sta napisah :smt005

    ugl osjetilo se bogami ali osjecam se iskreno sigurnim za sad u ovoj zgradi :D a i da sta bude samo legnem pod radni sto. nemoze mi niko nista tu. da vidis stola skalamerije sine :smt005
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    dmr: Ja sam, u nadi da ćeš mu se za to javit na PM da tamo nastavite, a ovdje ostavite nas istraumatizirane ;)

    @Patton: Ma ne znam kako da je projektovana, ja bih imao traume velike.

    Evo i peti je bio. Naravno, ovi su svi slabiji bili od početnog, koji je bio i blizu površine.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sklanjanje ispod štokova je logično jer iznad štoka ide horizontalni stub od armiranog betona. No opet kada jače zatrese, nema te sile koja bi me natjerala da ostanem ispod istog :mrgreen:
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma svatam ja sve to oko stoka, i da je najaci dio u stanu, ali... Ako se zgrada srusi, stok nece puno pomoci.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

  8. GV

    GV Komšija

    Evo ti i potvrda http://www.fhmzbih.gov.ba/latinica/seizmo-bih.php

    citiram: U posljednje vrijeme (nakon završetka rata) aseizmičko projektovanje na teritoriji Sarajeva se gotovo i ne uzima u obzir, naročito kod izgradnje stambenih objekata.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prvi put da i ja to cudo osjetim. Citam knjigu kad ispod guzice malo prodrma, kontam bas tuce iz obliznjeg kafica:smile:

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  10. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ljudi moji supruga i ja nismo nista skontali, istina i zaspali smo malo prije ponoci, pa moze i to biti razlog. Da mi je
    supruga kojim slucajem bila budna ne bi zaspala prije 6 tako da mi je i drago.

    Kaze mu jutros kad je procitala da je bio zemljotres kako joj je ruksak sa komode pao na pod.

    Da li je bas tako jak bio ne znam, ali sam se naspavao pravo.

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste.

    Treslo valjda 4.5: http://www.bljesak.info/web/article.asp ... aa1c12c7ae
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hehe .... ja mislio da sam sanjao sinoc da me je probudio zemljotres. Kad jutros imam sta vidjeti na Klix-u :)
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    @Patton2410 dobro je pa nisi zavrsio u Bosni :mrgreen:

    @dmr nije fer da pises "komunjarskog doba" :roll:

    Nema 10min. kako sam zavrsio online igranje i legnem da pogledam TV prije spavanja kad ono dobijem "vodeni" krevet :D Jutros sam saznao da su ljudi izlazili iz zgrada i da su bila jos dva manja zemljotresa. Mislim da je ovo najjaci zemljotres koji je pogodio Zenicu, a dobro je da nije dugo trajao.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    U Sarajevu se osjetilo, ali ja nista nisam cuo, spavo ko zaklan, starci mi rekli kad sam se probudio.
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja sam lego da spavam oko 1,i taman se uveo u san,kad poče nekakav zvuk čudan,ja kontam neko mi provaljuje u kuću pa se osvrćem i gledam ima li koga :lol: ,nije da bih volio i da slutim,ali ovaj i nije nešto bio jak,barem gdje ja živim,kad se sjetim onog od prije 2god. tako nekako,e onaj je dobro uradio,možda i nisam previše osjetio ovaj jer je epicentar u Zenici,pa je vama bilo najgore..
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Neki zenicki portal jutros prenio "informaciju" o tome da slijedi podrhtavanje od 7,1 po Rihteru i nastala masovna panika kod ljudi koji su to pratili.. Poslije kazu bila im panika u redakciji pa nisu razmisljali :s
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma debili samo paniku šire da dobiju klik ili dva više a narod i ovako isprepadan.

    Sent from my hepek
     
  19. rama

    rama Aktivista

    Pa neki zenički portal ima više "informacija" i pametniji je od komplet seizmologije i ljudi koji se time bave.

    Isto je tako bilo prije nekih 4-5 godina, kada je bio onaj jedan zemljotres navečer čini mi se. Pa su onda najavili biće i sutra jedan u 4 popodne. Ljudi masovno bježali iz kuća, a lopovi dočekali priliku. Ne sjećam se samo jel to bilo na nekom portalu, vijestima ili je neko onako počeo pričati pa se proširilo začas.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam u gracanici osjetio ali malo skroz,zaljulja mi krevet
    izgleda da sac bio malo "ufatio" sna i da me taj jaci probudio,malo prozor zapucketa i protrese se krevet,sad i nije dugo trajalo,meni je djelovalo kao sekunda :)
    vecinom su vise osjetili ljuti u zgradama ,ja na prvom spratu kuce slabo

    uglavnom,citam sad portale,zenicani se pravo uspanicili,neki prenocili vani :(

    btw.jest neki cudan osjecaj poslije zemljotresa,iako sam ga na sekundu osjetio,cudno je
    poslije sam zaspao ko zaklan :D