Zemljotres

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Jul 28, 2012.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako jos jedan slican udari, dimnjak kod Gata bi mogao pasti...kazu da je puko, policija je na uvidjaju...
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja ga nisam osjetio,saznao preko vijesti :oops:
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa dva su razloga ;

    1. sve su to pojedinacni udari, nisu zdruzeni, lancani tipa 2 i vise u isto vrijeme i na razlicitim mjestima,
    2. ovaj je krace (vremenski) trajao nego onaj prvi.
     
  4. techton

    techton Aktivista


    :smt005
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    hehe, pa i onaj prvi vjerovatno ne bi primjetio da mi nije zasmetao taman dok sam ispalio tv missile i pokušavao obuzdati istu! U prvi mah kontao "pa nisu je valjda opet nerfali u međuvremenu pa još teže upravljati istom!?" dok nisam primjetio i da se zgrada ljulja! :mrgreen:

    A ovaj današnji sam glat prespavao, a i kako neću kad' provedem faktički čitavu noć u ibadetu, priznajem više nego prije prvog "ljuljanja" :mrgreen: , tek poslije sabaha se nekako legne! :smt005
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja danas bio u zeljezari u Zenici kada je drmnuo, jos bio u energani, kod turbine :D brate, nije svedeno nimalo :)
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam isto igrao kad je prvi tresao, i jos pricam sa rajom nasom iz dijaspore. I kako on trese ja sam osjetio, ali u tom trenutku sam se krkao sa protivnckim LAvom, i ja ustanem na noge, ali i dalje vamo igram. hahahahahaha jos ja govorim ovim svojim reko raja evo trese se sva zgrada :D i stojim i igram, ali ne odustajem od bf3 hahahahaha
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    takodje igrao bf dok je prvi tresao i ni osjetio ga nisam, skontao da nesto nije u redu tek kad mi je oko 2 u citavom naselju struje nestalo i tek mi tad stara govori da je prije pola sata probudio zemljotres..potvrdu sam potrazio na fejsu i bgmi bi zena u pravu :mrgreen: :mrgreen:
     
  9. techton

    techton Aktivista

  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    USKanton je najsigurniji, ja rahat :smile:

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tesko da je jos neko to vidio...i ja sam gledao ovog tipa :D

    ali, moguce je da je vidio neki plin koji se moze pojaviti kod zemljotresa usljed pucanja tla i "komora" sa plinom, a moze se pojaviti i voda i to prava fontana iz tla :D

    Daleko od toga da je epicentar tu bio :D
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bilo već na forumu u Jubito temi.

    Evo i maloprije prodrma :?
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Šta će moje krajišnike tresti, kada se tradicionalno i najgori među nama susdržavaju poroka tokom ramazana. Nismo ludi ko' zeničaci pa da izazivamo sudbinu. :)

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Zemljotres

    Novi oglas u Zenici: Mijenjam stan u epicentru za manji u centru :lol:

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  15. Deniken

    Deniken Aktivista

    3.0 Magnitude, 1 km dubine, NE 17 km od Zenice.
    Ja ga nisam cuo...
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: AW: Zemljotres

    Dobar dobar :D

    Ovaj zadnji potres ne osjetih iako su epicentri uglavnom manje od 20km zračne linije od mene.

    Danas dođem kući nakon onog potresa jutros pc neće da boota ne prepozna sistemski disk. Otvorim kućište pričvrstim kablove i pc boota. Je li potres uzrokovao malo vjerovatno ali moguće :D
    Također danas sam na kući na fasadi vidio pukotine skroz male ali čini mi se da prije nisu bile. Jedna ide dužine 3-4m tačno kako nosi ploča :shock:
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jutros oko 11 se i Gracanica malo protresla,nista strasno al se protresla. Pocinjem se češkat po glavi i kontat da li su Maje ipak bile u pravu.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    boze moj zemljotresa je uvjek bilo i bit ce, mozda cu zvucati nekulturan al mi nesto smijesno kad sam veceras cuo 12 zemljotresa od subote:smile:

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Iskreno, nije me toliko strah zbog mene, koliko zbog mog sina od 20 mjeseci, a najgore mi na poslu i kada moram na teren van Zenice...u kuci sam dosta stvari premjestio...

    Dino :) , izvini, ali djelujes mi ozbiljan, jer nema smajlija i tako to, pa osjecam obavezu svima reci da znaju (neki vec znaju) :

    Maje vise ne postoje :wink:

    Ako su ista pametno mogli predvidjeti, to bi bilo da i sami opstanu do danas...

    znaci, nije njima samim pomogo taj njihov kalendar, pa kako ce onda nama :smt006
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    treba napomenuti da su i oni bili samo ljudi, iako su bili napredni za svoje doba. nijedan čovjek ni vjerska knjiga ne kažu da će se desiti katastrofa globalnih razmjera ni kada. Majanskih kalendar ne govori kad će doći do kolapsa već do apokalipse, tj. početka novog ciklusa što je isto kao i početak nove godine u gregorijanskom kalendaru. Zemljotresi su stalno prisutni, jer Zemlja nije ravna pa dolazi do stalnog pucanja kore, a to pospješuje i činjenica da leži na tečnoj masi.
    Zanimljivo, prijateljica mi javlja da je kod nje dobro zadrmalo, kod mene ništa se nije osjetilo, doduše ona živi na suprotnom kraju grada.