Zvučnici overall

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Aug 14, 2012.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    izvadim citavo pojacalo, znaci zadnju stranu skinem sa kutije i spustim je, pojacam i lupa vec 2 sata bez problema. mislim da neka komponenta od vibracije izgubi kontakt (ovako dok je skino nema vibracija).
    pokusat cu uganjati onu tekucinu za zaljevanje komponenti (zuta ili prozirna) i zaliti oko kondezatora dok je ovako polozeno i onda sve ponovo spakovati pa vidjeti hoce onda raditi, ako bude opet zezalo prelemit cu kondezatore ponovo (zafrkancija doci do lemova, hiljadu stvari valja skinuti da bi se doslo do lemova)
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ti nisu pod garancijom to ti je jedina opcija :)
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nisu, 2009 uzeti i od tad sluze super.
    jedini kvar do sad je odvajanje sredine bass zvucnika, popravljeno za 30 km
    (koliko ih koristim i drzim pojacane dobro su jos zivi).

    ps:
    sredeno, popucali spojevi (lemovi) komdezatora sa plocom (od vibracija)
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kupio upravo Logitech z623, iskustva?

    Isprobao sam ih u prodavnici na mnogo vecoj jacini nego sto smijem ovdje i bili su odlicni. Da li ce takvi i ostati, pitanje je. :)

    Nego, trenutno ih pokrece maticna ploca, da li imate preporuku (ako ima potrebe) da se uzme dodatno i zvucna karta i koja je sada najbolja za uzeti za neke, kucne potrebe.

    Hvala.
     
  6. Majesco

    Majesco Aktivista

    Uzmi ASUS Xonar zvucnu, koju god da odaberes neces pogrijesiti.
     
  7. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    viewtopic.php?f=5&t=30578
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Daleko smo jedan od drugog druze.

    Asus Xonar DGX - da li je ova "dobra", nju bi uzeo jer mi se uklapa u cjenovni rang.

    Hvala.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako DSX nije mnogo skuplja, radije bih se malo protegao za nju. Svakako je to komponenta koju ces jako rijetko mijenjati.
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    LG X-BOOM CM9730
    (http://www.lg.com/ae/audio/lg-CM9730)

    Ovo sa crvenim LED mi se svidja, a o snazi da ne govorim (2300W) :mrgreen: ...nego valja li ovo cemu?

    P.S. Je li ovo previse za kucnu upotrebu?
    P.P.S. Tek sam sad vidio dimenzije ...zvucnik je 52cm sirok :shock: mislim da ovo ne moze na radni stol :oops:
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovo je nesto sto MC Yankoo i DJ Krmak imaju u svojim sobama, po meni cisti dziberluk i nepotrebno (da ne kazemo neiskoristivo).

    To na kraju ovisi o tebi ali ja ni sa ovim postojecim zvucnicima ne mogu pojacati do kraja, a kamo li sa necim jacim. Jedno je da se ima radi furanja a drugo radi potrebe :D
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam ovo nasao pod imenom "mini..." nesto, i mislio sam da je velicine normalnog hi-fi sistema :mrgreen:

    Tek sam naknadno skontao da je sve osim mini, i prakticno ne moze ni stati u moju sobu (52cm sirine po zvucniku, 72cm visoki...treba dobrih 2m sirine da se ovo negdje postavi normalno).
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    kod mene zvucnik i linija ukupono nisu toliko siroki i visoki a vec mi smetaju na radnom stolu pa ti vidi koliko bi to pravilo probleme

    i jah, ebo zvucnike kojim moras prozore otvarati kad odlucis pojacati "do daske" :mrgreen:
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Ma kazem ti, ja sam ovo nasao pod kategorijom Mini Hi-Fi systems...nikako nisam ocekivao da ce ovo biti neki gigantski zvucnici, ja sam ocekivao ono standardno, kao sve muzicke linije sto su velicinom.
    Sa ovom velicinom ja ne znam ni gdje bi stavio, jedina ideja koja mi pada je kao zvucnici za HT :D A vjerovatno bi bio ogranicen sto se tice glasnoce da ne bi imali svrhe.

    Druga negativna strana je cijena...1000 eura plus nema nigdje u regiji, a to bi znacilo da moram dovuci iz recimo Njemacke, a to garantuje placanje carine (preveliko je da bi se sakrilo). Za 2500KM tesko da se isplati kupiti :D

    Svidjeli su mi se pravo, ali dok su bili "manji" u mojoj glavi :mrgreen:
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Necu sad reci da je to smece,al ako je 2500km u pitanju siguran sam da ima kvalitetnijih rijesenja,neki Pioneer/Matantz/Onkyo AV reciver i Yamaha/Jamo zvucnici i ima da gori od kvalitete zvuka.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Na prvu me privuklo ovo crveno LED svjetlo i jacina, a onda sam tek skontao da ja od ovog ne mogu nista, osim eto ako bude kakav HWB dernek na livadi, ja cu biti na drugom kraju pustat muziku :mrgreen:
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    @heroic: ma ovo se isplati uzeti samo zato sto podrzava arapski

    [​IMG]

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Ma nema dalje, eo ja vec preko granice .... :mrgreen:
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    850 eura u Saturnu :shock: eeh samo da su manji...
     
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ima li neka varijanta da spojim Logitech X-530 na TV. TV ima samo stereo izlaz i digitalni, a ovi zvučnici ona tri hepeka koje u centralnu inace bodem? :)