Zvučnici overall

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Aug 14, 2012.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa upotrebi samo zeleni kabal sa zvucnika da se spojis na stereo TV izlaz,a ne znam imaju li 530 zvucnici istu (matrix) opciju kao i moji 540,kad je upalis da ti radi svih 6 zvucnika bez obzira sto je samo stereo ulaz.

    Ili ako to vec na njima nema onda postoje i ovakvi prelazi

    http://www.amazon.com/Logitech-Console- ... B0006U3ACY
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav.

    Stigla Xonar DX i nakon ugradnje imam problem, sa postavkama iz Guida mi radi samo lijevi zvucnik.

    U settingsima koje su dosle sa njim izaberem 2 speaker i ukljucim u front-panel = samo lijevi zvucnik.

    Kada stavim da je sistem 5.1 i ukljucim u "surround" dobijem oba zvucnika ali sa nekakvim ruznim zvukom (jer ociglendo ih prepozna kao satelite).

    Googlao dosta, nisam uspio naci rijesenje - ideje?

    - Iz woofera ide jedan kabal koji se spaja direktno u zvucnu kartu, on moze biti obicn 1-1 ili 2-1 (aux).

    Edit: Proradilo - pojma nemam kako.
     
  3. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hvala, Dino. Probat cu, s jednim kablom, a ako ne bude radilo, onda cu gledati da ovaj adapter nabavim.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo kako bilo nemoj koristiti front panel nego ukljuci ko covjek u zadnji izlaz sa samoj kartici. Trebace ti malo vremena da skontas komande u kontrol panelu i da si podesis najbolji zvuk. Takodje na nekim audiofilskim forumima sam nasao i modane drivere za citavu xonar seriju koji poboljsavaju kvalitetu zvuka pa i to mozes probati.

    http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Malo cu pregledati, front-panel se zove taj prvi ulaz (nazad na kartici) - odmah do mikrofona.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li se slučajno ima uzeti neki 2.1 sistem oko stoje sa optikom ?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Oko stoje nema, tek sa dvije i vise mozes nesto naci, a i te esoterije 99.9% nema kod nas.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, ok, tnx.
     
  9. k0ST

    k0ST Aktivista

    Meni je OK ako nema optike - nego ima li ko preporuku za zvucno-solidan 2.1 sistem? Ja bih da zamjenim svoj prastari Altec Lansing ATP3. Interesuje me, recimo, neki 2.1 sistem model sto ima bluetooth, ulaze za aux/slusalice/mikrofon. Nabavljao bih najverovatnije iz Njemacke, jer kod nas uglavnom nema nista. Koliko ja mogu upratiti, u zadnjih par godina svi samo izbacuju/testiraju slusalice, zvucnici su totalno zanemareni...
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  11. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: Zvučnici overall - preporuka 2.1

    Hvala Dog, ali gdje bas ove :twisted: HK :twisted: nadje za preporuku! Bez obzira na HK (audio) kvalitet, nikako mi ne ide ovaj dildo dizajn :smt005 :)
    BT nije neki must, kao sto kazes moze se uvjek (naknadno) rijesiti sa Logitech djidjom. Ovi moji AL ATP3 su dugo bili solidni, ali u zadnje vrijeme su malo poceli da "pucketaju". Doduse, ima im najmanje 10-ak godina... Najvjerovatnije cu, ako nista ne nabavim uskoro, da pokusam sa zamjenom kablova. Vjerovatno ne bi bilo lose i da ih otvorim, pa da malo pocistim decenijsku prasinu :smt004
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Valja li ovdje sta do 35 KM da radi na osmici: v2.pik.ba/pretraga?kategorija=1498&id=5&stanje=0&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&kanton=4&grad=4571
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Mmmm... znaci ipak treba koja para vise. Ok, tnx.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moze li pomoc ? :D

    Sutra bih trebao zbaviti Logi X-530..zanima me pozicioniranje zbog tog surround zvuka.. naime imam zeznutu situaciju,jer iza sebe na zid ne mogu pozicionirati ona dva zvucnika koji idu iza od ormara,koji je visinom toliko da ne mogu stati zvucnici,a duzinom isto...ali me zanima da li bi mogao pokusati da na plafonu napravim neku stvar,koja moze drzati zvucnike,tako da oni budu iza mene,ali uvisoko,tj. na plafonu..i da li bi remetilo mozda taj surround,kada bi npr. ta dva zvucnika koji idu iza bili skroz visoko tj. na plafonu,a prednja dva na zidu ispred radnog stola ali nize malo,blize monitoru na zidu,a ne blize plafonu,da li bi to imalo ulogu.. evo otpr slika,znam da sam los crtac ali eto,tako je kako je(zelena boja pokazuje na koje zidove mogu staviti zvucnike a crvena ne,i da,na lijevoj strani gdje je sve zeleno ima veci prozor,to sam zaboravio,ali mogao bi komotno na sredinu tog zida stati zvucnik :mrgreen: )... hvala na svakoj pomoci..

    [​IMG]
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ne bih sa tim nista mogao skontati,ne bi nikako izgledalo jer nemam normalnog mjesta da postavim ove sto idu iza..
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa stavis ih gdje hoces s postoljem. Kad ne koristis pomjeris da ne smetaju.
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    Trazim neki 2.1 sistem za 100-tinjak maraka. Sta preporucujete?
    Nasao sam ove:
    Logitech Z323 (95KM) i Genius SW-G2.1 2000 (119KM).
    Ili nesto trece? Vazno mi je da ih mogu povezati i sa PS3 pored PC-a.
     
  20. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ja sam svoje X-540 razmjestio po coskovima, na zidove, na sva cetiri coska, a centralni mi je na monitoru, a subwoofer je ispod stola.
    Fantasticno se zvuk rasprsi u igrama i filmovima, a i muzika nije losa.
    [​IMG]

    A ovakav mi je raspored u sobi, strelice ti oznacavaju kako sam zvucnike okrenuo.
    [​IMG]