Zvučnici overall

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Aug 14, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Dajte neke preporuke i alternative za Logija.. nesto sto provjereno dobro svira. Ja sam se opekao na recimo Geniusa (bas ganjao alternativu) tako da sumnjam da cu ga vise uzimati ako ne budem imao priliku da testiram. Recimo da se taj Codegen prodavao za 20KM polovan ..iskopah negdje oglas pa bi bilo onda cool ubosti isti model jer vidim da spominju i ostali da su dobri.

    Trebao bih nekada uzeti normalan 2.1/5.1 set ali sada da imama pare zaista ne bih znao sta kupiti. Ima i nekih Philipsovih modela, bas kontao jedan kada sam uzimao ovaj Genius ali eto, ne kupih jer nisu plaho bili jaki.

    Kupovina zvucnika je kupovina macke u vreci. Mozes znati kakvi su samo kada doneseš kući a tada je kasno za bilo sta.
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Evo nedavno sam uzeo Genius 5050 V2 ( 5.1 analog set , 150W) pohvale za iste , barem duplo bolji od prijašnjij Logitech x 540 ne po znazi nego po kvalitetu a cijena je tu negdje , raspitaj se u prodavnici katarina.ba (nemaju na stranici nego emailom) neki je popust 10% a dostava je 10KM po BiH !
     
  3. nVidia

    nVidia Aktivista

  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  5. nVidia

    nVidia Aktivista

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fali centralni zvucnik, to je 4.1 sistem.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nema veze ako ce koristiti stereo
    kod mene je 6.1 sistem stereo,isti zvuk sa svih strana i to je to

    nekada bi i nastimao 5.1 sistem ali kada ne rade svi zvucnici za muziku,onda mi nije to to
     
  8. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ja svoje Logitech X-540 uzeo 2007 godine i savrseno rade, postavio ih po coskovima sobe, muziku razbijem na sve zvucnike, milina slusati gdje si god dopire.

    @zippoo
    Ako hoces da razbijes muziku na sve zvucnike i ako koristis Winamp za slusanje skini ovaj plugin i instaliraj ga, onda u opcijama pod plugins output odaberi Vista sound 51, onda dole configure i iz padajuceg menija izaberi svoju zvucnu klikni na ok i to je to, moras samo izaci iz Winamp-a da bi proradilo.
    Ja ovako koristim i muziku razbije na sve zvucnike, bez gubljenja kvalitete.
    http://www.winamp.com/plugin/vl-sound-f ... -17/183408

    [​IMG]
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    joyjoy - Ne znam.. bas toliko novca za geniusa mi se ne daje jer sam imao SW-V2.1 1255. Mada istina malo i prelazi cifru koju sam kontao nekada izdvojiti.

    nVidia - Ovi Creative bi trebali biti odlicni za te pare. Nije mi jedino jasno zasto je na slici 5 satelita a prodaje 4 i ako mi je svejedno. Nisam jedino sada sa kešom ali moram nesto skontati dok se nisu prodali.
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ovaj uotput plugin Vista 5.1 u winampu mi pucketa ko' gramofonska ploča i nako 10tak godina prešao sam na MediaMonkey player on isti plugin savrseno koristi kao 5.1 ! winamp je najnoviji 5.63 !
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma


    ja vec par godina koristim AIMP3 player,ruska skola,puno bolje procesuira zvuk od winampa a multimedijalne tipke na tastaturi isto rade i za njega,tako da je on moj broj jedan

    a instal sam ovaj plugin,ali kako mi zvucnici nisu spojeni u 5.1 konfiguraciji nego u stereo,tako mi i ne prikazuje 5.1 i ne znam da li i kod mene krci
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Proradi kod mene jučer i centralni satelit. Malo me stid reći do čeka je problem bio :D naime nisam ga dobro spojio pozadi u pc. Ima 2 crna džeka pozadi i prije je bio spojen na mic in koji je također crni jack :oops:
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma


    ima li neko da bi mu odgovarali ovi zvucnici(sataliti) ,marke CAT
    kupio sam ih prije 7 dana ali mi ne odgovaraju,naime slabiji su od mojih na kucnom kinu,koji su 50 W (program)
    eto ako nekome gode,neka se javi na PM,cijena je bagatelna
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    [​IMG]

    Stigli prije sat vremena, sad slijedi sastavljanje i testiranje :D
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma brate to ima da grmi... provjereno deložira bližnje komšije :grin::grin:
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cim ti dojade javi....oduvijek sam zelio takve polovne dobro ocuvane po super cijeni :D
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    malo rec da grmi, ne znam kako da docaram, al ja sam se zaljubio :D eminem u mojoj kuci nikad nije bolje zvucao :D
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    takodje, pa cemo kakvu aukciju da pravimo :mrgreen: :mrgreen:
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Vec sam dobio prve prituzbe ukucana na buku, a ni do pola nisam pojacao :D

    Jos ostaje da isprobam surround sound u filmovima, nadam se tome sutra kad dodje napojna i racunar konacno bude u funkciji :D Nisam bas mogao razmjestiti u surround konfiguraciju, ali ovi straznji mi otprilike sluze kao bocni :mrgreen:
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    da ne otvaram novu temu .

    imam problem sa z-5500 sistemom, iz svih zvucnika pocne dolaziti buzzz zvuk (slicno zvuku struje, zujanje). Problem se ne pojavljuje sve dok ne pojacam zvucnike, kad pojacam negdje do sredine poslje odredenog vremena zvuk se pojavi i sve dok skroz zvucnike ne ugasim iz struje (ne pali gasenje na konzoli) prekinem skroz napajanje zvuk ostaje, poslje toga opet odreden period radi i pocne zujati (ako ostavim zvucnike smanjenje ne pojavljuje se zvuk).