Zvučnici overall

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Aug 14, 2012.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mali update
    Kupio sam aktivni woofer i upario sa ovim zvucnicima...ma sa wooferom je to potpuno druga dimenzija zvuka

    nego da pitam audio znalce,sada mi je pojacalo spojeno aux kablom (cinc)...zanima me da li bi sta profitirao kada bi spojio komp i pojacalo nekim digitalnim ili optickim kablom ?
    na racunaru imam asus xonar dx zvucnu a i pojacalo ima te neke digitalne/opticke izlaze
    i gdje mogu naci kablo da to spojim i ako moze neko da mi da link kakvo tacno kablo ide,da znam sta da trazim

    i jos imam jedno pitanje...ne znam je li mi ovo pojacalo felericno,kupio sam polovno
    naime,u stereo modu je zvuk najbolji ,bassovi i sve udaraju pravo a i jacina zvucnika a spojeni su u "left i right" izlaze a ostali zvucnici su mi spojeni u sarround i centar i kada na pojacalo odaberem mod "surround" ili "sim surr" ,cim se malo pojaca,pojavi mi se overload i pojacalo se iskljuci ,tj. prestane zvuk
    u izlaze center i surround su spojeni oni mali zvucnici od kucnog kina...mozda to pravi problem,mada imaju otpor od 6 ohma a i pojacalo je od 6-16 ohma na izlazima
    da li neko zna sta bi moglo biti...?
     
  2. black

    black Komšija

    @zippoo realno mislim da neces cuti neku razliku, u tom slucaju bi AVR radio D/A konverziju ali mislim da i Xonar radi dobru konverziju jer je noviji od Technicsa. Mozda je jedan od tih malih zvucnika pokvaren, tj. ima kratki spoj. Probaj jedan po jedan.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i kada spojim ove velike zvucnike u te izlaze,dolazi do "overloada" cim se malo vise pojaca...ili je neka opcija ukljucena koja pravi problem a nemam daljinskog da je iskljucim ili su ti izlazi losi...nominalno su svi po 100W (negdje pise 80W) a na left i right izlazu ubijaju ,posebno u stereo modu

    ne znam da li da odnesem pojacalo majstoru,da pogleda izlaze i elektroniku na njima...jer sam mislio praviti opet neki 5.1 sistem...woofer sam kupio a sada ganjam i zvucnike...a ako su izlazi losi,onda nista od toga,drzati se 2.1 konfiguracije i sterea