Zvučnici overall

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NAILS, Aug 14, 2012.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    ja bih ove logi, ti genius izgledaju nakindjureni brate ko indijska mlada, jos samo fali koja boja pored crne i plave :smt003
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    @majesco

    evo sada detalnija slika,da li bih mogao ovako pozicionirati zvucnike,centralni bi bio na monitoru ili ispred monitora,woofer ispod ili pred stola..
    smedjom bojom sam oznacio i potencijalna mjesta za ove prednje zvucnike koji se nalaze ispred radnog stola,na zidu..

    [​IMG]

    sta mislis kako je bolje ?

    ovako kako je na slici ili da pozicioniram ove prednje na mjesta gdje su smedji krugovi ?

    hvala
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li normalno da woofer zuji iako je pc iskljucen,iskljuceni zvucnici na onu tipku,samo ako je ustekan na uticnicu on zuji,ne previse,malo,ali dovoljno da me ometa navecer kada zelim da spavam,nemam zivaca svaku vecer iskljucivati zvucnike iz uticnice da bi mogao rahat zaspati..

    sve je spojeno kako treba,mijenjao sam 2 produzna,6 uticnica po cijeloj kuci,uvijek isto..
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije normalno. Svaki zvučnici zuje ali nije normalno toliko da ih primjetis. Zujanje se moze eliminisati kada spajaš na zasebnu utičnicu jer je konflikt znalo praviti kada je na jednom produžno dosta elektronike spojenno, barem je meni tako pomagalo kod starih modela ali octito kod tebe to ne fercera.
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    @aNaToMiC !
    Postavi prednje zvucnike skroz do polica i do ormara 1, a zadnje ostavi ovako kako si planirao.
    To sto ti zuji to je normalno, jer zuji u njemu transformator, kod nekih se jace cuje, a kod nekih nikako.
    Kod mene na X-540 skroz se malo cuje, tek kad primaknem glavu cuje se.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    produzni su mi samo koristili kako bi spojio zvucnike na druge uticnice u kuci koje ne mogu obicnim kablom dohvatiti,samo su zvucnici su bili spojeni na produzni koji je bio spojedn na uticnicu,i to sam probao,da nije reko zbog previste stvari koje su spojene na produznom ali jok,isto i kad su sami zvucnici spojeni..

    kad je npr pc upaljen tj. u funkciji,ne primijeti se zujanje zvucnika od rada pc-a,ali ako je ugasen pc,tv i sl. u sobi,ja primijetim,osjetljiv sam pravo i imam dobar sluh..

    @majesco,da,citao sam i ja da je to do transformatora,ne znam sta raditi,da li da vratim zvucnike ili sta,da se nekako treniram i pokusavam priviknuti na to,ili najgora opcija,za koju sam lijen,da svaku vecer pred spavanje iskljucim ih iz uticnice..
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    X-530 ili x-540 hoce malo zujati, nista cudno.
     
  8. rijads

    rijads Aktivista

    Ja koristim x540 3 godine i ne primjetim nikakvo zujanje na najjače pojačano dok baš ne približim uho zvučniku (pc isključen)
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    sve ovisi od covjeka do covjeka,neko vise osjeti neko manje,nekome smeta nekome ne,kod nekog isti zvucnici manje zuje kod nekog vise..

    nego je li iko produzivao na bilo koji nacin kablove od zvucnika,fali mi duzine u kablovima kod svakog od ova 4 zvucnika ? to bi mi bas trebalo..
     
  10. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ja sam produzavao, prednji lijevi i zadnje zvucnike sa ovim kablovima, davno ih uzeo u konzumu, sve frcera bez problema, duzina im je 4 metra.

    [​IMG]
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ma ja,rca kablovi to sam i ja vidio..desni prednji samo treba naci duzi vga kabal
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    sve te kablove mozes u electrnic centru kupiti po narudjbi duzine koje ti trebaju, imas ih na marin dvoru odmah kod tramvajske za ilidzu i kod vjecne ako kojim slucajem ne znas :wink:
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    hahah,kakva slucajnost,jutros sam isao dole :D

    hvala i tebi za jos jednu dobru preporuku :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    A jebem ti život i logitech. Upalim ove Z323 i desni zvučnik radi na 10%. Pjačaj drži nedaj i kao dodje sebi. Evo vec 2-3 put. Majku mu pa da sam platio 20KM treba da radi a ne stotinu jebenih maraka.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kabl gubi kontakt.
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Rastavi i vidi šta se dešava
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Može li se šta napraviti u vezi x-530 krči sub woofer kad je bas malo pojačan? Valjda je problem sa membranom od zvučnika.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    A mislim da je onaj "VGA" prikljucak na vuferu labav. Stegao sam ga ponovo pa se nadam da je do njega. Kako bilo nema smisla.

    forzamilan - Ocito je tipicna distorzija poderanog zvučnika. Drži na nivou gdje ne krci i nadaj se da se nece pogoršati.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Forza,otvori ti taj zvucnik i vidi da nema kakvih klikera u njemu ili slicnih stvari.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo snimio sam da se čuje. Ovdje je baš mega bass, znači bass nabuđan do maximuma i pojačan volumen. Mada je jasno da je prnuo zvučnik na wooferu jer sam ja to polovno uzeo a vidi se da je neko to već ljepio... Ima na ebayu 18 dolara ali poštarina ubi pa se ne isplati mijenjati. Mada je ovo kad je baš mega bass i pojačano a ja zvučnike rijetko i palim jedino kad film gledam svako mjesec dana.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017