Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    po meni garancija ne bi trebala biti na prvom mjestu jedino nekome tko ima 2k€ u džepu i kupuje lap za 1k€, pa 'hajd ak krepa ak već mora...

    daleko od toga da treba zanemariti, upravo suprotno, ali na žalosti je gotovo uvijek hardware ispred garancije, a 80% rada na lapu fejsbuk i dernek.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Na reviewu ovi nedostaci mi i nisu neke zamjerke na koje bih se puno obazirao, ako mozes dobiti jeftino onda sto da ne :)

    http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3088

    @Syss - garancija je kako kome, nekome ni je skupo dati 1500 maraka i kupiti laptop, ne mariti za garanciju, donekle ni ja nisam mario, ali kad je baterija crkla, saznah da je na nju garancija 6 mjeseci. Vise manje svi nude garanciju od godinu, uz mogucnost doplate za vise. MSI kako znam po standardu nudi 2 godine, ali to ne bih uzeo nikako :smt003

    edit : za laptop preko 1000€ treba vise obratit pozornost na garanciju, generalno u mom slucaju, to bih jednom u 5 godina dao pare za to, i garancija bi bila vazna, jer nemam nekih prihoda da mogu nakon garancije izdvajati pare ako nesto crkne, a opet neko ko zaradjuje sasvim solidno, i kome je laptop strikntno biznis, takav i nece posebno obracati pozornost, jer on te pare moze zaraditi veoma brzo, al svakako nije tema za ovo :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    prilikom havarije i u trenutku saznanja da je popravak mbo 500+€, a godina dana garancije je istekla, odjednom fps i nije tako bitan, zar ne? :)

    treba ganjat maximalnu garanciju, a stisnut zube negdje drugdje.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    hvala na odg pa eto sto se tice garancije kad je nesto polovno ne znas kako ces ubost :D
    to je kao bingo heh


    pa dobro eto odo vidjet kakav je laptop ako bude ocuvan tj bez neki ogrebotina razmislit cu
    imam netbook asus eee 4gb surf pa mogao bi doplatit nesto pa neka razmjena pa tak

    zato pitam stucno misljenje :wink:
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni nikada i nije bio bitan, ali kazem, i da mogu sada iskesirati jedno 1500€ na laptop, dakako da bih pazio na garanciju, jer ne znam ti koliko da para imam, treba stedjeti jer se tad najvise i rasipa i ne razmislja racionalno :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    generalno govorim, ne direktno tebi... možda nekome ostane taj savjet u magli, pa se sjeti prilikom odabira laptopa :)
     
  7. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    koji je prema vama trenutno best-buy netbook koji se moze kupiti kod nas (po mogucnosti da ima nasa slova)
    malo sam gledao po trgovinama i cini mi se da je to HP Mini 210
    ako imate kakvih prijedloga slobodno pisite kao i info. gdje se ima uzeti
     
  8. Namchor

    Namchor Novi član

    Da se nadovezem malo na temu tko misli i ima mogucnost kupovine vani znaci samo neka trazi hp 8710w .... doticni sam posjedovao sve najbolje o njemu .... tesko da se moze naci neki problem u vezi tog laptopa.Skoro sam postao na forumu kako laptop nije htio da puni jer je gospoda iz genelec-a momku kojem sam ja prodao laptop sfuserila punjac i nesto mu sj..alo laptop da je kod lika otislo punjenje.Sva sreca ima jedan majstor u tuzli koji je to rijesio za 80km i svaka mu cast jer bi 99% servisa u bih reklo otisla ploca.Nije otiso jack od punjenja vec su tranzistori neki pregorili, lik zamjenio i sada radi ko doksa.HP 8710w se moze nabaviti za 1500km vani, najbolji omjer za ulozeno dobijeno!!!
     
  9. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Pozdrav raja,trebami neka sugestija za kupovinu laptopa.Znaci posto uskoro idem na fax moram da kupim sebi ovo.Problem je sto nisam spreman izdvojiti bas puno novca jer planiram i PC prebaciti u Sarajevo.Znaci max do nekih 800-1000 KM + ako sve to moze u nekom shopu koji nudi " na rate ".Problem je u tome sto sam zahtjevan korisnik,volio bih kad bi na tom laptopu mogao guarti PES i Photoshop,Ilustrator,InDesign bez problema. Hvala :)
     
  10. selvin

    selvin Moderator

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imas u genelecu acer aspire 5738zg sa ATI 4570 grafom na kojoj se moze fino i poigrati. Mislim da je oko 1200KM.
     
  12. ultra

    ultra Aktivista

    ja imam taj laptop uzeo za posao sebi, igram sve igre do sad, pogotovo kad sam iskljucio opciju powerplay, do sad sve sto sam probao leti.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da fakat za nepovjerovati, za ovu lovu dobijes gotovo igraci lap :).
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mislim da je laptop koji prodaje kolega JasonX premija za 1500KM. da imam taj keš ne bi ni sekunde razmišljao. čudim se što još nije lockano?
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Buduci da je sad aktuelan i3-3xx procesor, dosao sam u delikantnu situaciju koji laptop odabrati za potrebe studiranja, a i osobne potrebe, buduci da racunar dijelim sa ukucanima.

    Dakle cijenovni rang je ispod 1500 KM, i zato molim bez rezervnih varijanti tipa "zasto ne dodati jos 200 KM", jer cu ovo na kredit uzimati. Acer ne ulazi u razmatranje.

    U Plus.ba izdvojio sam slijedece laptope:

    ASUS K52JR-SX093 1415,00 (S PDV)
    i3 350M 2,26GHz, 3GB, 320GB, HD5470-1GB, 15,6", CAM +TORBA
    TOSHIBA L500-1XZ 1404,99 (S PDV)
    i3-330M 2.13GHz/4GB/320GB/ATI HD5145 512MB/15,6"/CAM/2g
    DELL INSPIRON 1564 1403,01 (S PDV)
    i3-330M 2.13GHz/3GB/320GB/ATI HD4330 512MB/15,6" LED/RED
    Kao opcija je i HP Compaq CQ71-420EM 1412,00 (S PDV)
    DC T4400 2,2GHz/4GB/500GB/Nv G103M512MB/17,3
    Kod njega mi se dopada 17,3" ekran kao i prilicno dobre perfomanse ako zanemarimo DC procesor koji je na zalasku karijere, otkad je u opticaju i3/i5/i7, a cuo sam da mu i baterija nije narocito dugog vijeka.

    Prodavac iz mobil medije mi je preporucio Toshiba L670-16W (kaze da "ide k'o halva") i Sony VGN-VF111FX/H, ali nesto me odbija kod Toshibe zbog Intelove grafike 4500 za koju sam cuo da je super bezveze.

    Sta je od ovog najbolje i ako neko ima bolji prijedlog neka iznese. Hvala unaprijed.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    ASUS X64JV-JX065V
    Core i3-330M 2x 2.13GHz • 4096MB • 500GB • DVD+/-RW DL • NVIDIA GeForce GT325M 1024MB • 3x USB 2.0/Gb LAN/WLAN 802.11bgn/eSATA • HDMI • ExpressCard/54 Slot • 8in1 Card Reader • 16" WXGA glare LED TFT (1366x768) • Windows 7 Home Premium • Li-Ionen-Akku (6 Zellen) • 2.90kg • 24 Monate Herstellergarantie

    Ne znam koliko je u BiH, vani je ispod 700 eura, za taj cjenovni rang super izbor po meni.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala na prijedlogu, mozda dodje u obzir ako nadjem gdje kod nas.
     
  18. jataja

    jataja Novi član

  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    HP probook je moj izbor. A opet ti bi trebao reci koja je osnovna namjena racunara pa bi se lakse odabrao pravi odnos cijene i potrebe.

    Ovako je ovaj HP ono ko najbolja masina.
     
  20. jataja

    jataja Novi član

    Prvenstveno za fakulteta, rad sa visual studiom i sql serverom