FIFA Mega Thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Adi_k, Sep 17, 2006.

Tags:
  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    I ja danas uradih preorder za ps4.
     
  2. Daddy

    Daddy Novi član

    Mene smori ovo što ne da da promijenim konfiguraciju komandi, šta god uradim vrati mi na default tipke.
    Gdje ima najpovoljniji preorder za pc?
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobar demo, prva igra u nizu godina gdje su poboljsali izgled same trave (ne pricam o cut-scenama), svaka prosla fifa/pes su imali obicni dvobojni plane umjesto terena.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mexico :)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ona trava u cutscenes je smijesna. Trava irl od 1.5 do 3cm, kod njih 15cm samo da se vidi.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    je li može neko za mene da mi uradi pre-order preko mexica a da ja njemu uplatim pare na racun u banci ?
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Narode de mozel mi ko reci koje ce biti ispravke u finalnoj verziji u odnosu na demo? @anatomic ako nadjes kakvu karticu voljan sam ti ja objasniti kako naruciti iz mehika, mislim da sam i na temi fifa 14 postavio tutorijal
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nope.... za head abuse im je trebalo 8 mjeseci da "donekle" isprave.

    Kick off abuse i dalje nisu ispravili.

    Mislim da demo=finalna verzija.... ipak je to ea
     
  9. Daddy

    Daddy Novi član

    Eno današnji deal na g2play.net: Fifa 15 Preorder za € 35,99 (+ bonus steam key za Football Manager 2013) :D
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    2013, bas su pretrgli.

    FUT Web app live.

    Gledam early acces streamove, nema razlike izmedju dema i final. Sutanje je isto, golmani poglupe isto kao na demu, finesse i dalje OP.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pamalo mi dosadila. Ok, multi ce biti nesto drugo ali ono sto mi fali iz starog PES-a:

    Igraci se ne otkrivaju. Uopste ne prate igraca koji vodi loptu. Trce oni prema golu onako random ali ne da prate mene da se moze odraditi dupli pas i slicno. Uzmem loptu pored aut linije na sredini terena i cekam da neko sada protrci da mu dam dugi pas. Jok. Ako se zalete stanu u moju iniju. Ili trce prema golu nevezano o meni.

    Igraci koji se otkrivaju su u biti oko šesnaest metara gdje ima oko njega bar dva odbrane.

    Ubacivanje. Ne znam da li postoji kombinacija tipki ali kao prvo let lopte je kao da je motikom udaris. Ubacivanje sa strane je ogavno kao i iz kornera. Od svih ovih sati gameplaya mislim da sam 2 gola dao glavom a iz kornera misli mda sam do sada najvise 3 puta udario loptu. Svaki put protivnicki igrac izbaci.

    Dupli pas ne znam kako se radi ali i dalje, igraci slabo prate onoga ko vodi loptu.

    Power sut, nemoguce dati gol ma koja udaljenost bila. Svodi se 1 na 1 i sutanje po zemlji ili RB i finesse.

    Igraci ne idu na loptu koja nije upucena njima. Izbacena iz kornera lopta dok napada, moze proci metar pored moga igraca on ne reaguje. Moram ga manuelno uzeti pa poci za loptom. Ili ako ubacim duzi pas, igrac ne trci uopste na loptu, samo u smijeru gdje lopta ide.

    Imam osjecaj da ni jedna napadac ne moze pobjeci odbrani ma kakva odbrana bila. Uvjek stignu, uvjek oduzmu loptu iz prve. Pretrcavanje je gotovo nemoguce.

    Pogledat cu koji tut za fifu, ima l ista konkretno ali se za sada sve svodi na probijanje pa sta bude.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pritisnes L1 da ti se igrac otkrije. Sa L1 takodjer radis dupli pas. Ti kontrolises igraca koji prima loptu tokom ubacivanja, mada je ubacivanje ove godine teze, jer je prosle godine bilo preprelagano. Pace, tj trcanje je potpuno OP ove godine, ne znam kako imas problem sa pretrcavanjem. Sa desnim stikom mozes nabiti loptu ispred sebe par metara, da jos brze trcis. Power shot ces izvjezbati, valja se naviknuti malo, ali vidim da su se youtuberi vec ustelili.

    Za sad mi je tim:

    Ibisevic Dzeko

    Pjanic

    Lulic Hajrovic

    Salihovic

    Bicakcic Spahic Mujdza

    Begovic

    Fali mi Kolasinac, ali je trenutno 8-9k sto i nije lako skupiti od ovih free packova :D Besic je isto prilicno skup.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kako ide multiplayer balancing, jel opet kad igras sa avg 80 timom dobiješ 89 full Toty pay to win tim za protivnika?
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Naravno, u FUT se ne gleda rating tima. Samo u head to head seasons.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zato i neću kupiti FUTU15
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjerovao ili ne, ali sad nema latency bar prije utakmice, a i dalje mozes dobiti ljude s losom konekcijom. Da ima neki background check, pa u redu.
     
  17. irhadkul

    irhadkul Komšija

    fifa 15 u ovih nekoliko minuta sto sam igrao top. Igra je fluidna, lijepo izgleda i imas stvarno osjecaj da konntrolises pravog igraca od krvi i mesa, toliko su je realno napravili da sam prvu utakmicu izgubio 3-0 od QPR-a, naravno ja sam sa unitedom igro.
     
  18. Daddy

    Daddy Novi član

    Auu, pa onda je fakat real life simulacija 1/1! :D
    Ne znam, i meni je ovo što sam igrao demo više nego ok, ima propusta ali nadam se da ih neće biti u full verziji.
     
  19. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ja pricam o full verziji :D
     
  20. Daddy

    Daddy Novi član

    Ma znam, nego ja je nisam igrao pa zato još uvijek pričam o demu :D

    Jesu li golmani i dalje retardirani, ulaze li oni plasirani šutevi sa 25-30 metara? :)