Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Nađi i flešaj drugi Gapps za taj ROM! Inače, možeš probati da pobrišeš cache od "google play services" i "uninstall updates" na "google play store" (sve ćeš naći u settings - Apps), pošto vidim da ti oni najviše crpe bateriju! :smt002

    Ako i dalje bude problema:

    http://forum.xda-developers.com/oneplus ... y-t2832525

    PS. Zaboravih, otiđi obavezno i u "google settings" i pod "search and now" -> "voice" -> "ok google" detection -> "from google search app" UKINI OBAVEZNO!!! Provjeren drainer!!! :smt002
     
  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Instaliraj Wakelock detector (besplatan na PS) i vidjeces koja ti tacno aplikacija ili vise njih stvara problem. Ako stvarno bude do "Play store" imas opciju instalacije modovanog PS sa pripadajucim patchevima.

    Jos bolje od toga je ako imas Titanium backup da uradis restore za Play services.
     
  3. black

    black Komšija

    Nesto su promjenili u youtube aplikaciji pola stranih izvodjaca mi nije dostipno.Do cega bi moglo biti ?
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Au nisam ni vidio ono "cm" gore, pa sam pretpostavio da nema root, ali ako ga ima itekako je wakelock "must have" app! :smt023
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mali update vezan za bateriju nakon 10ak dana koristenja Lollipopa. Na Nexusu 4 sam prije imao podosta problema, baterija je po pravilu drzala krace od dana, i prosjek punjenja je bio nekih cetiri puta u tri dana.

    Sad je situacija skoro pa duplo bolja. Svaki dan otkako ga imam izvucem po dva dana. Sad mi je trenutno na 18%, a sa punjaca sam ga skinuo u ponedjeljak ujutro, tako da su skoro dva puna dana tu. Sto se tice upotrebe, sve je isto, ne koristim non stop telefon, ali imam nekih do sat razgovora dnevno, 3G i WiFi su uvijek ukljuceni kao i lokacija, svjetlina na 50%, znaci standardna neka upotreba.

    Prije mi je uvijek bio problem, ako nisam punio mobitel navece, ujutro znam da ce mi se ugasiti na poslu u toku dana, a sad znam da cu ga veceras napuniti i da ce izdrzati do petka.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    ne planiram u skorije vrijeme prelaziti na android ali ahmo zivo me zanima kako iz jednog dana izvuces dva, meni bi tako nesto bas odgovaralo :mrgreen:
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja sam pozitivno iznenađen :) Sad je na 16%, a proslo je skoro sat i po od posta, prije je ovo padalo jako brze kad se ne koristi mobitel.

    Nemam neki veliki screen-time, par sati to bude, obicno citam mailove kratko, poruka to i tamo, pozivi, poneka stranica, Fb, a kod kuce slabije koristim mob jer mi je tu tablet prakticniji, pa sigurno i to da ima efekta. Prije nikada, doslovno, nisam mogao izdrzati drugi dan sa baterijom i u 90% slucajeva je vec pri prvom danu bilo problema, dok je sad to redovno. Osjetna promjena.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zato moja M2 izvuce 4 :D

    [​IMG]
     
  9. black

    black Komšija

    Ja sam nabavio Xperia T3 i baterija je fenomenalna , 9 sati screen on time sam uspio izvuci iz nje.
    Inace telefon je solidan i ne stopa.Kamera sad nije nesto pretjerano ali dovoljno.Jedina mana je sto sam ja uzeo bijeli i prlja se k'o lud.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja jos nemam update na Nexus 7.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jel u pitanju GSM/LTE varijanta
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije, wifi model. Kakve veze ima?
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ima. Google izbacuje update za wifi malo brže nego za LTE
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kod mene je Nexus 7 2012 , update 5.0 lollipop je već desetak dana ; ako mene pitaš nemoj ga ni stavljati: (osim poboljšanja sa baterijom , ali ni prije nije bilo loše) npr usporeno mi minimizovanje i otvaranje aplikacija (minimalne su razlike ali meni vidljive) nije da šteka ali prije je bilo tečnije !
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma to sam i predpostavljao. Nije da mi se žuri, mogu ga sam staviti, nego me zanima, mislio sam da otprilike svima dođe u isto vrijeme.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uzeh u subotu ovaj i9506 sa Snapdragon-om 800, Black Edition sa Note3-style zadnjim poklopcem.
    Nabacio odmah custom 5.0.1, jos je frisak build ali radi vrlo fino.
    Skok sa S3 bas ogroman.
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Vjerujem da je skok sa S3, ali ja sam ga nosao eto godinu dana i nisam nesto plaho bio odusevljen.. s obzirom da bi taj mob mogao puno bolje sa onim sto je ispod "haube". U svakom slucaju sa srecom, solidan telefon (ali na kraju daleko ispod mojih ocekivanja, pogotovo nakon nekog vremena).
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista


    Auuuu to mi je najbolji telefon koji sam ikad imao sto se tice izgleda.

    Pogotovo sa onom sahovskom figurom kao wallpaper, bas je classy, ali sto se tice performansi hmmmmm, ne bih komentarisao.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sminka je ovako u crnoj i "koznim" poklopcem nema sta :D
    A koliko sam uvjeren u touchwiz pokazuje i to da ga nisam ni upalio sa stock ROM-om :D
    Iako je rani lolipop build ne srami se stock Nexus-a 5 sto se tice performansi, uostalom isti je hardver u pitanju.
    I jos plus veca i zamjenjiva baterija, microsd slot, zasebna home/menu/back dugmad.