All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Opet test qmaxa :D Tuzla-Previle-Tuzla, 30km, potosnja 3,8//100km. Mjereno od kuce znaci nije bilo zagrijano auto. Nisam prije mogo ovu relaciju ispod 4 spustit. Da ovaj qmax ipak nije bolji i sto se kilometraze tice!? :D

     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ili gnjavis na gasu da nam snimis video :rolleyes:
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa gnjavio sam i prije na ovoj istoj relaciji sa gazprom dizelom :) Morat cu testirat gdrive opet :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gnjaviš i na ovoj temi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    edgsi and aNaToMiC ! like this.
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo ba u naucne svrhe, da vidimo koji dizel je bolji :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Evo za referencu jedno moje namjerno davljenje u proslom autu cija je prosjecna potrosnja u mojim rukama na par desetina hiljada kilometara bila 7,0-7,1L.
    Od krajine do negdje cirka doboja, nekih 200-220km, 3,9L prosjek.
    Kad mi je dosadilo daviti ostatak puta do zivinica (vec predjena vecina puta) otislo ukupno na 5,5L.

    Zakljucak, daviti i spustati na kikiriki cifre mozes u gotovo bilo cemu.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali eto moze biti pokazatelj koje gorivo je bolje. Meni bi na ovoj relaciji uz ubrzanja kakva ja inace volim i radim bila oko 4,5-5l


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Trebao bi svakog goriva barem 3-4 puna rezervoara potrositi da ikakav zakljucak izvedes, i opet ti ne bi bili perfektni podaci zbog stotinu ostalih faktora.

    Da je aditivirano gorivo bolje, jeste sigurno, mada je puno jeftinije sam kupiti veliko pakovanje aditiva nego davati 10-15-20 maraka vise na svakom rezervoaru.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Eto upade mi u oci jer na ovoj relaciji do sad sa gdrive nikad nije islo ispod 4 ili cak 4,2 a potrosio sam dosta rezervoara gdrivea. Moguce da nisam nikad titro vako al opsti utisak da sa qmax motor dosta lakse radi tj ne davi se na nizim obrtajima, ispod 1500. Morat cu probat opet gdrive.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Čovječe mjeri se tako što napuniš dok ne škljocne pištolj, voziš dok se ne isprazni, napuniš dok ne škljocne i izračunaš.
    Ja sve kontam ti nas zajebaješ sa ovim, ono ti mrtav ozbiljan.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja bi pao u depresiju da vozim na 1500rpm, al fakat. Da mi je to glavni fokus... I ovog automatika u Sport mode češće vozim jer me u drive nervira, pogotovo na otvorenom. Ta vožnja i šalta je na 1500rpm...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    edgsi, aNaToMiC ! and Stevie_Ray like this.
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa do sada se BC pokazao tacan, a presao 10.000km, znaci poklopilo se nekih 5-6 punih rezervoara sigurno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne vozim ovako inace, a ovdje je saltano na 2-2500


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Voziš na rezervi. Potrosi 2-3 rezervoara pa izvuci zakljucak. Ali ako nisi taksista, nema fajde od toga sto radis. Ako hoces biti siguran da sipas najbolje gorivo, onda sipaj na INA-i i EP-u.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zavisi mnogo od vanjske temperature potrosnja. Btw Octavia ti je ekstra. Ako budes prodavao javi.
    Ja tom istom relacijom imam 6.5 prosjek. Ali meni board laze za 1l
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Svi imaju neke svoje favorire, jedni preporucuju samo gazprom jedni smo petrol, ti prvi preporuci inu i ep ;)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    INA ima najbolje gorivo. To je strana firma i standardi su drugaciji. Sve šuplje i muljaze oko goriva ces cuti za nase pumpe ali ne i za Hrvate. A neces cuti da je neko preporucuje jer je INA najskuplja.

    Ja sipam negdje drugo samo ako moram.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja koliko vidim svuda je 2.01 cijena

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Čuj strana firma, pa sva su goriva uvozna osim možda broda koji ne znam ni koliko proizvede i ko ga prodaje u maloprodaji osim Nestra... I Hrvati imaju gorivo iz Siska koje je kao slabijeg kvaliteta od Riječkog. Pola malih pumpi ima ina tablu jer prodaju njihovo gorivo, teško je biti pametan, ali eto treba sipat na jednoj pumpi sve dok nemaš problema s tim gorivom...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. xman

    xman Komšija

    Nije to stvar fokusa nego voznje po ogranicenjima. Drotovi na 3 mjesta do Tuzle. Nije mi bas drago voziti 40 kroz Dobrnju ali moram,svake god je Dobrnji par smrtnih slucajeva radi onih kojima je depra vozit na 1500rpm. Ne prozivam te ali tako je.
    Tu je i skola...
    I u tome svemu postivajuci zakon i propise ustedim na gorivu. Pa na praznom rezervoaru kao gore u videu rijetko 3l prebaci brojac trenutne potrosnje i ljetos blizu 1500km predjem sa rezervoarom. Ovih dana cu opet kod Dine na mali servis a skoro uzeo auto jos i ocevo cesto uzmem. Nisam racunao ali na ovih 15k se fino ustedilo naspram 307 koji je malo preko 6 uzimao ljetos.
    Kada se pruzi prilika na autoputevima ga sprzim 200 na sat da prodise i to je to.
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.