AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    sitno :D
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Izgleda da je AMD sad i nVIDIA-i malo pobrkao planove :D
     
  3. vutra

    vutra Komšija

    18. Novembar
    6800 - $579
    6800XT - $650

    8. Decembar
    6900XT - $999
     
    forzamilan likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ako sam dobro upratio 500$ manje i bolje performanse, bar na papiru...
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Interesantno da je 6800 ipak skuplja od RTX 3070, nisam siguran je li to najbolji potez.

    Inace, sa aspketa performansi, respect, nadati se da ce referentne kartice biti ok sa aspketa nivoa buke i da ce driveri biti na visem nivou.

     
    Last edited: Oct 29, 2020
    Qler likes this.
  6. Neso

    Neso Komšija

    Vrhunske performanse, makar na papiru. Niko se nije ovome nadao, stigli su cak i RTX 3090. Ova 6800 XT izlgleda primamljivo.
     
    bhd likes this.
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sad samo cekati cjene kod nas :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je bilo poprilično 'mlako', upitne RT performanse, nema AI upscalinga. 6800 je imho trebao imati 8GB memorije i koštati $429-449.
    6900 bi mogla biti ok kartica 'na papiru'.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    A što je pomama za RT? Ja kad gledam one vide-e ne kontam čemu tolika opsjednutost time?

    Sent from my Huawei P30
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I meni bas nije jasno, ne djeluje mi kao neka bitna stavka, samo previse nahajpano.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čemu pomama za AntiAliasing-om, za 60+fps, za visokim rezolucijama, za HDR-om, VRR-om... bez svega se može.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator





    RT je buducnost i igre ce se dosta drugacije razvijati kako vrijeme bude odmicalo. Od njega nece samo imati grafika benifita vec i audio procesuiranje. Daleko smo jos od full ray tracinga. Pomalo se pojavljuje sto je imho zanemarivo. Mislim da je jedino Minecraft full ray tracing naslov.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nekako RT nije tolika promjena na vecini igri koje sam vidio, da je toliki hype... iskreno AA je veca promjena ali se ne sjecam da su ljudi ovoliko balili na njega....
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Jedini game-changer trenutno je DLSS. RT će biti za par generacija, još uvijek tehnologija nije toliko dobacila.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato sto je RT minimalno upotrebljen. Vecinom su to prozori na zgradama, lokve i pojedine metalne povrsine. Ali odigraj Controll On i OFF pa ces vidjeti. Drugacije je opet kada igras i kada gledas video.

    Ali sto se kupovine karte tice, ne treba gledati RT. Barem ne jos par godina. Sto se AMD-a i zelenih tice, DLSS je daleko znacajnija promjena.

    EDIT:
    Vedo me pretekao :)
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    8gb vrama vs 16gb...hmmm. Evo meni warzone na gtx 1070 pojede skoro 8 gb vrama na 1440p,high texturama,itd...
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima li sta za sirotilju do 300 evra :D
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Kada krenu next gen. AAA naslovi za koju godinu, sa zajebanim teksturama, tek ce da bude zajebano...
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    Upravo. Ako AMD ima kompetetivnu kartu sa duplo vrama,zasto bi je prodavali jeftinije nego 3070 ? Jel treba da prodaju ryzen procesore jeftinije nego intel svoje samo zato sto su AMD ? Pusti mi tih karafeka ray tracing itd sa 8gb vrama lol.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda zato što nemaju DLSS ekvivalent, hw kompresiju tekstura, CUDA, slabije drajvere, ~30% slabiji DXR.