AMD Navi / Big Navi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, May 21, 2019.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    "slabiji driveri",dxr gimmick,kompresija tekstura pa zato 8gb vrama? cuda ok ako ti treba za neki specifican program. Pogledaj 6900 i 3090,500$ razlike. 500$ ekstra za to sto si nabrojao ?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne nego 6800 nema ništa od toga u odnosu na 3070 i to sve za $80 više. Samo DLSS 'vrijedi' najmanje toliko.
     
    p4ja likes this.
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Neo standardno hejta AMD nista novo. Ne sjećam se ovakve priče kad je NVIDIA varala kupce u vezi veličine vram 3.5gb vs 4gb i sad ovi fejlovi sa novom 3xxx serijom.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tih '3.5'GB na kraju ispade non-issue jer je taj GPU pregazilo vrijeme a ne aktuelne igre iz tog perioda.
    Pokazali su sa Radeon VII koliko je količina memorije 'bitna' za prodaju i performanse.
     
    Last edited: Oct 29, 2020
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    AMD rulez :D
     
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Mislim da će ih AMD ubiti ko mraz papriku. :D
     
  7. FearLess

    FearLess Aktivista

    Lisa Su rastura na svim poljima :D
    Uglavnom price da ce mozda samo prici performansama 3080tke pale u vodu, AMD ove godine odradi all in.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    vidjet cemo nakon review-a iz realnog sektora kakve rezultate, pa da se planira sta uzeti, 3070 ili recimo 6800xt
     
  9. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma bice prilike da vidite uzivo kako RTX izgleda, ne bi ni pogledali AMD...nemojte se ljutiti na ovo...
    Svi su sad krenuli u tom smjeru fino, ali eto Nvidia trenutno bas vodi, oni su to prvi uveli...
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Igrao sam ja kod jarana Metro Exodus sa RayTracingom na 4K, izgleda pravo dobro. Raja gleda kompresovane video zapise na YouTube, pa ne mogu da skontaju. Sada sa Ampere karticama i DLSS 2.1 je definitivno vrijedno ukljuciti RT.
     
    Zer0 likes this.
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma ne moze se to objasniti koliko je dobro, barem moje licno misljenje. Ja isto tako prije nisam mogao da vidim to na Youtube-u. Takvo dobro "filtriranje" i osvjetljenje slike da je stvarno fantazija i pravi next gen...
    Metro Exodus je bas dobar primjer jer je RayTracing kod njega kroz "global illumination".
    Probao jucer Watch Dogs 2, skoro next gen grafika kad ide sve na max, naravno jedva ide 30fps-a u 4K sa RT-om na High bez Dlss-a. Haos bas izgleda...
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Koju imas karticu i koliko dobijas frejmova kada ukljucis DLSS?
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    RTX 3080, moram probati sa DLSS-om ako te zanima fps? Ali mislim da moze bez problema i da je igrivo sve na max sa DLSS-om
    4k Native ima mnogo bolju sliku.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakava je ova generacija DLSS-a u odnosu na prvu? Prva je bila dosta mutna dok je 2.0 nesto bolja. Ali nisam imao prilike igrati. Nativna ce uvijek biti ostrija ali su perfromanse stvarno odlicne.
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma DLSS 1.0 katastrofa, a novi 2.0 i 2.1 je stvarno impresivan zbog performansi. Po internet-u recenzenti, ljudi pisu da je cak bolji od nativne rezolucije, naravno nije ni blizu niti je to istina. Postoje slucajevi gdje je ostrija slika sa DLSS-om, ali ne i bolja u pokretu i "prezentaciji", dojmu koji imas kad igras. To je realnost i stvarnost.
     
    NAILS likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato pitam. Screenshotovi znam da nisu referenca. To je sve machine learning od naslova do naslova i vremenom ce biti samo bolji.
     
    Zer0 likes this.
  17. Neso

    Neso Komšija

    Ja kako cujem da je DLSS 2.1 bas dobar i da se ne vidi neka ogromna ralzika naspram native reze. @Zer0 Ajde probaj 4K, Ultra settings, RT na max sa DLSS 2.1. Nabaci i novi patch sto su izbacili za Watch Dogs, izgleda da popravlja performanse na PC.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nešo loži raju :D a nema PC :D igra na PS-u :D
     
    p4ja likes this.
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma svejedno evo screen-ova, taman da uporedim kad dodje novi pc.

    Znaci postavke sve na max (reflections je na medium odn. off po default-u kad je RTX ukljucen):

    [​IMG]

    4K Native RTX Max, DLSS off:

    [​IMG]

    DLSS Performance:

    [​IMG]

    DLSS Quality:

    [​IMG]

    DLSS Balanced:

    [​IMG]

    Max Settings, Raster performance RTX OFF, DLSS OFF

    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 29, 2020
    Neso and p4ja like this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako sam ja dobro skontao taj DLSS,to u biti dodje kao "ista" kvaliteta grafike ali dobijes osjetan skok u performansama,tj. u FPSu ?
    sinoc sam malo gledao to po yt i tako sam razumio

    ono sto sam ja vidio da ima malo zamucenja a poredili su 1 verziju i 2 verziju...naravno na 2 je to malo bolje
     
    Last edited: Oct 29, 2020