1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ko kaze da ne prebacuje automatski? :D Cuj rucno :D. Samo treba znat namjestit. U 2d su temp oko 50C za gpu, ali to zavisi kako ti je vent podesen u biosu. Meni recimo na 60C vent ode na 0% ili 600o/min sto mi sasvim odgovara :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao sam ja podeseno 2D/3D na staroj 8800gts 512, jer Nvidia uopce nema 2D/3D taktove, uvijek radi na max taktovima, moze se podesiti, ali je muka ziva, a moras imat pokrenut i onaj njihov server. :lol:

    U ATT je sve u 4 klika.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uopste nije muka, samo uvedes kao uslov hardversku akceleraciju i eto u 3 poteza :D. ATT sam isto probao i sve ok ali mi smetao sto se mijesaju podesenja game iz ati ccc i att. Riva s tim nema problema :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro se sjecam da bih se izjebao kod novijih verzija, a bome to je izbaceno u novijim verzijama Rive.
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Hoćel bit kakvog pojeftinjenja serije 4000? Za očekivat bi bilo sad kada je nova 5000 serija izašla.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam juce kupio sapphire HD 4850 za 230km u genelecu,dual slot hladjenje(nije presla 60c nijednom),on board HDMI,DVI i VGA priključci,dobio igru u bundleu(prvi put da imam orginal igru :D ).Mislim da je to sasvim korektna cijena.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Naravno da će biti čim se trenutni stockovi lokalnih distributera isprazne :)
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Dino moze li kratki komentar kakva ti je po pitanju cujnosti?
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa kad se optereti malo zazuji al na leru je pravo tiha a i uvijek mozes rucno podesiti brzinu vrtnje u 2D modu.
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Thnx Dino, a obzirom da je u igrama zvuk upaljen, to onda i ne treba biti problem zar ne? :smt006
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Najnovija verzija je kod mene i radi sve OK.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam to relativno davno radio, dok su bile 2.10 i slicne verzije, moguce da su opet vratili.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako mislis na ono da odaberes odmah pri klokanju grafe 2d/3d klokove toga nema odavno. Mora se malo zavuc dublje da se to podesi :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nisam ni mislio na to (naravno da toga nema), nego na pravljenje profila za taktove, profila za vent, profila koji to objedinjuju (u launcheru), pa onda otic monitoring->setup->dodavanje hw akceleracije->da ovisno o tome bude taj i taj profil iz launchera. Plus sto server mora biti non-stop upaljen i ukljucena opcija "record". :lol:

    Ajde to usporedi sa 2D/3D profilom i jednom opcijom za 2D/3D switching u ATT. :wink: A i OSD se u ATT upali i podesi u tri klika.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Pošto si ti trenutno u tim vodama Stevie...
    Može li ATT potpuno zamjeniti CCC?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ah, fale neke opcije, npr. nisam vidio overscan opciju u ATT, kao i neke stvari vezane za AVIVO. Ja i dalje imam CCC koji se ne pokrece sa sistemom, nego samo ako nesto trebam promijeniti, onda ga opet ugasim i ubijem MOM.exe i CCC.exe koji inace ostanu i kad zatvoris CCC.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Znači može za obične korisnike. :)
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to jednom napravis i miran :), to ti volis bas jednostavne stvari? Ko da ces to raditi svaki put pri dizanju sistema :D. A sto se tice pokrenutog servera sto te to brine, mislis da oduzima resurse ili sta? :mrgreen:
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na Nvidiji si osudjen na rivu, ali je ATT uvijek bio najjaci komad softvera za ati kartice.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    kao sto rekoh meni je smetalo to sto se mijesa sa aticcc. Recimo u ccc imam podesenu gamu i saturaciju kako meni pase, a kada imam i att instaliran onda pri izlasku iz igre ponisti sve postavke iz ccc na defaultne. Ili koristiti samo att ili samo ccc. Riva nema tih problema sa ccc.