Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Da i ja predstavim svog konja :D

    [​IMG]

    Znaci GT Outpost, star 2 godine, mislim da je 2007 model, sa nekom low to mid opremom, SR Suntour amort., Acera zadnji mjenjac, v brakes, DW felge i to je to sto znam :D

    Nisam ekstrem, to su uglavnom ove gradske/prigradske voznje, s tim da se kanim mjesecima na turu do Trebervica :), uvijek krivim nedostatak vremena (lafo) za vece ture, valjda se i to obavi..
    Iskrivljena guvernala, slomljena pedala i zadnja kocnica, malo pogon zacvrlji ponekad i to je to, za sve eventualne stete i padove krivim za pola broja prevelik bajk :), inace sam 183cm visine a bajk je XL, pa jedan obican savjet da ako ste manji od 185 uzimate velicinu L mada i to moze biti subjektivno.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Kojim lokacijama se fura? Najgore je sto obicno moras prvo otici negdje pa se tek onda vozati, ako neces da rizikujes glavu po cestama :D
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja se vozim svakodnevno. Evo baš se spremam lagano u planinu, dobro kod mene je to puno jednostavnije (u Konjicu) jer su lokacije preljepe i na dohvat ruke.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    http://www.ciklocentar.com/forum/index.php?board=7.0
    Ima na cc forumu detaljan opis ruta i izvjestaja, ima vecinom extremnih lokacija na koje se i ne moze ici sa svakakvim biciklom i bez ful opreme, no ima i par "manjeg kalibra" :) na koje ciljam, kao sto je Trebevic primjerice, jer je uglavnom voznja asfaltom i po zelji terenom, fazon je ici sa nekim koje vec bio par puta da skrene paznju na eventulne "zamke", i na izbjegavanje bezpotrebnih problema, ako je ko bio sa foruma na ovim rutama, neka nas zaspe utiscima :D
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo mog limenka, Capriolo passat:

    [​IMG]

    Uglavnom od kuce na kaficu do centra grada, cca 10 min asfalta. Nikad nije zasho na offroad. :smt003
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    kod mene je neki kinez, kiko, planiram kupiti polovan bmx, nema se jbg.
    a inace barem jednom sedmicno idem na voznju, uglavnom vikendom.
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    Heh, da glava, ako si spretan nije toliki problem saobracaj, malo trotuar, malo cesta, malo livada i stignes, ali koliko toliko i nije lose kako bi moglo biti barem po gradu, dok vec van grada je malo opasnije, moje neke ture su od grada do vrela ili u kontra stranu na koziju pa iznad stara pruga cire kroz tunele,ili do skakavca... a dalje nisam probao (nema se vremena)!!!
     
  8. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Par puta sam isao na Igman i na Treskavicu (ima prelijepa staza kroz sumu) i do Vrelaka cesce odem....
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    svakako se ceste treba kloniti, a jurisati gdje je cisto. lijepo je sto u SA ima ono setaliste gdje cini mi se poslije 17h ne smiju automobili prolaziti. ovdje u tz jedva ima i trotoara, a seljaci autima i narocito motorima jure ko navijeni.
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

    Haha...Tek sad vidjeh ovo...Vedo slicni smo...I ja bih trcao i skidao stomak ali samo ako mogu ukombinovati ugodno sa korisnim npr. da nabavim sebi traku za trcanje pa da tih 30-45 minuta dok ''trcim'' gledam neku seriju...ili spotove sa ''golim zenama''...haha...joj koja sam ja ljencina...neki dan mi se i vlastiti automobil obratio slicnim tonom... :mrgreen:
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Joj nigdje polovnog 2.0 :p ni 3.0 :) ima neki na oglasima al prodat :) pih nije valjda da cu morat nov uzet, iako ni to nije lose, samo dupla je cjena :)

    jel iko zna kakve oglase, gdje se moze pregledati..
     
  12. Seadboy

    Seadboy Aktivista

  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    gdje nestade shimano? ja sam se nekad ovim bavio, znao sam za dan i po 40km preći sa mountain bikeom i tada je shimano harao. prijatelj mi je bio državni prvak u brdskom biciklizmu i sa njime sam trenirao jedno vrijeme, ovako neka lakša ruta i to. imao sam extra bike iz švice, uzo od tog jarana jeftino a prodao ga tada za 200$ dok je još dolar bio na cijeni :D
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Shimano je jos uvjek prisutan i HARA!!!
     
  15. rijads

    rijads Aktivista

  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa ne mogu da vjerujem, da niko ne prodaje "kvalitetno" biciklo, polovno mislim, fino ocuvano :D sve sam pregledao, ima 1 biciklo na pppp al ne javlja se lik :))
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma


    Taj je L, a ja sam ipak odrastao coek :p XL, i cjena mu je fixna, previshe, stim da je nov 438 u ciklocentru i to ovogodisnji model, ne proslogodisnji
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imal taj ciklocentar web il tako nesto?
     
  19. Juka

    Juka Komšija

  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    znam zvao sam onaj model novi 3.0 sto je 610km za cash. + prevoz + lanac neki cca 660km izadje, sad ne znam jel nabolji izbor. dal mogu proci bolje....