Blu-ray

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Jan 23, 2007.

  1. GW

    GW Moderator

    Pa očigledno ne koriste ako je u nekom skladištu. :D
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Nema problema, i sebe sam obradovao jer mi je trebalo par komada pa sam kupio i jako su kvalitetne.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima li se kod nas igdje kupiti interni BluRay-RW rom za komp?
    Jedan mi frend to opasno zeli.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Writer ili citac (zbuni me ovo "rom" na kraju)? Ako je ovo drugo, onda toplo preporucujem LiteOn iHos104. Ja sam ga platio 60E.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma ja writer,i gdje ga uzet? 60E je cijena fantasticna :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vidim da Imtec "ima" LG BH08LS20 za nesto manje od 400KM.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Preskupo je, do nedavno je u plusu bio 340KM.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slazem se. Ako je u Plusu bio BH10LS30 model, onda je to isto ako i ne jeftinije nego sto sam vidjao po njemackim sajtovima...
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ja koliko se sjecam bio je BH08LS20, ali nemogu garantovati, vukao im se godinu po cjenovniku i na kraju nestao.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Director James Cameron has revealed that his 3D Hollywood sensation Avatar will become available on Blu-ray 3D this November.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Panasonic posjeduje vec jako velike dijelove filma transkodirane Multiview Video Coding (MVC) kodekom, što predstavlja produžni dodatak na ITU-T H.264 Advanced Video Coding (AVC) aka 3D.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Meni licno je 3d glupost, nemogu sebe da zamislim ko zadnji retard sjedim uz tv sa gurbetskim cvikama na glavi i jos unistavam vid, ma nema sanse. :mrgreen:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vec u trecoj generaciji 3D televizora ("odokativno") naocale vise nece biti potrebne kada se usavrse polarizacioni ekrani. Po meni se isplati jedino to cekati, a u medjuvremenu preskociti ova "kvazi" rjesenja. Da ne napominjem koliko mi (skupih) naocala treba ako hocu sa prijateljima da maksimalno uzivam u filmu.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno, sve sto je prvo obicno je preskupo groblje.
    U kinu mogu svarit 3d kada se prikazuje sa dva projektora, ali ova kvazi glupost sa tvom mi nesto nemirise na dobro samo porez na budale.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Ima tu puno komplikacija, po onom sto je prikazano u Munchenu, Panasonic gura prikaz 3D po principu dubine a ne po principu "iskakanja" slike iz ekrana.

    Problem nastaje kad je vise objekata u fokusu.

    Da ne skrecemo sa teme, 3D je samo pruzen kao oblik diferenciranja High end od ostatka ponude. Kod HDMI 1.4 vrijedi ako nista ARC i ethernet mogucnosti, 3D mogucnosti manje vise.

    Koliko ce zaziviti 3D blu-ray naslovi ostaje da se vidi. Avatar ce sigurno biti razlog zbog kojeg ce entuzijasti uzimati 3D blu-ray playeri i 3D ready panele.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja to svakako necu moci nikad gledati..
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Neka si ti odgovorio na temu staru ravno 10 mjeseci.
     
  18. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    kada se vec osvjezila ova tema da pitam nekoga od iskusnijih valja li ovaj LG BH10LS30 sta? vidim ima u Genelec-u mada ne pise da je snimac ali gdje god sam na netu pogledao on i snima BR pa sam malo zainteresovan za ovo
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Dobar je taj LG, ali skup, skupi mediji, jednostavno tehnologija za koju je rano jos uvijek, kada se rasiri u dvoljnoj mjeri cijene ce biti normalnije i tek onda ce se sve vise isplatiti.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Evo da osvjezim ovu staru temu, vec dva mjeseca koristim LG BH10LS30, ako izumemo problem da je prvi riknuo nakon 7 snimljenih medija (dobio brzo drugi) radi odlicno, medije kupujem u BEN-u pr04media (philips oksid) po 4KM. a kutije preko puta BEN-a po 0,9KM dobre kvalitete, snimio sam ih dosada oko 25 samo mi je jedan otkazao na pola snimanja.