Blu-ray

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Jan 23, 2007.

  1. Deniken

    Deniken Aktivista

  2. GW

    GW Moderator

    Možda da probaš sa nekom firmom u kojoj znaju kako se piše blu ray? :D
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Blu Ray RW nema nigdje ni na mapi, tesko je naci i obicni po normalnoj cijeni, a izbrisivi je nasim velikim, jakim, i sposobnim trgovcima misaona imenica, isto tako i 99% drugog hardware.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. Deniken

    Deniken Aktivista

  6. selvin

    selvin Moderator

    Ali ovo je samo reader?
     
  7. Deniken

    Deniken Aktivista

    Ja koliko vidim na netu ovaj model je RW za blu-ray... :roll:
     
  8. Deniken

    Deniken Aktivista

    Evo dobio sam predracun u kojem pise:
    BR LG BH10LS30, BLU-RAY writer/DVD writer, SATA, Lightscribe....... 193,05 KM
    Troskovi dostave..........................................................................11,70 KM
    Ukupno.......................................................................................204,75 KM
     
  9. selvin

    selvin Moderator

  10. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Zna li neko gdje se u Sarajevu mogu najjeftinije nabaviti BD-R mediji i po kojoj cijeni?
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    BEN u Lukavici 4KM. komad imas i plavih kutija za br. ja jeftinije nisam nasao nigdje.
     
  12. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Da ne otvaram novu temu nego da ovdje pita.
    Naime, imam eksterni LG BP06LU10 Blu-Ray Writer i uredno mi ga je sistem prepozna i radi jedno vrijeme dok ga slucajno za vrijeme kada je racunar upaljen ne iskljucim tj ne izvadim USB kablo. Kada ga ponovo spojim, u device manageru ga uredno prepozna, ali ga u exploreru ne prikazuje. Jedino ga ImgBurn nakon toga prepoznaje. To je tako dok ponovo ne instaliram sistem kada opet radi kako treba dok se ne iskljuci iz racunara.
    Zna li neko kako da rijesim ovaj problem?
    Na netu sam pokusao naci o ovome ali bezuspjesno.
     
  13. black

    black Komšija

    Tako ti je to , mozes pokusati mozda izvaditi iz eksternog kucista i ubaciti u kompjuter i direktno na SATA spojiti.