Blu-ray

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Jan 23, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Samo treba razgraniciti, da se neko ne bi zbunio, cijenu blank BDR medija i naslova koji se prodaju u retailu na tim medijima.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. Esh

    Esh HWB

    Stickirano ;)

    Usput, ko nije pratio, doslo je do pojeftinjenja Blu-ray filmova pa pravac na omiljeni e-shop ;)
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    samo jos kad bi se imali na cemu pogledati :D
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Cijena Blu-ray citaca je u rasponu od 80 do 130 dolara.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jos kada bi neko imao one Newegg cijene za BDR25 diskove ($5), to bi bilo mnogo dobro. Dosada sam vidjao BDR diskove po gradu u cijenovnom rangu od 15 do 25KM. Bedak. :evil:
    Jos jedan dobar tutorial za BD ripanje:
    http://forum.slysoft.com/showpost.php?p ... stcount=13
     
  8. Esh

    Esh HWB

    S tim sto su pisaci trenutno u 200USD+ kategoriji, no do kraja godine, sigurno su na "stoji".
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    meni ovisi 100knska oklada u vezi bluray snimača, naime kolegi tvrdim da do kraja 8. mjeseca snimači neće biti ispod 500kn, dok on je uvjeren da hoće.

    znači easy 100kn earned :D
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Do kraja 8. mjeseca najvjerovatnije na nece biti 500kn. Cestitam unaprijed, zaradio si 30KM. :mrgreen:
    Cijenu pisaca bi vrlo lako bilo progutati (barem u mom slucaju) da je cijena medija "americka".
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Takodjer sam misljenja sam da ce do kraja Q3 cijena Blu-ray pisaca biti oko 100 dolara, tako da bih na tvom mjestu odvojio tih 500kn.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    oćeš i ti u 100kn? ali do kraja 8. mjeseca, ne q3 :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Prihvacam samo do kraja septembra :)
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    koji ti je to? :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. Esh

    Esh HWB

    Pioneer i Sharp su u fazi pregovora oko formiranja zajednicke firme koja ce se fokusirati na razvoj i proizvodnju Blu-ray uredjaja.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    samo da ja ne izgubim okladu ffs!!! :D
     
  18. Esh

    Esh HWB

     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    e to je vec nesto ;)

    Iako, dok god je 1080p MKV filmova, meni BR ne treba :p
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Da, naravno, zgodno je sto filmadzije pored Blu-ray filmova za sve, naprave i MKV download za siromasnu raju.