Blu-ray

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Jan 23, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Blu-Ray SONY BWU-100A, Blu-ray Disc Rewritable IDE Drive ( Windows XP/2000), zapisivanje do 50GB podataka (BD-ROM, BD-AV, BD-R, BD-RE, te svi klasični formati), 8MB buffer, Retail


    7.321,40 kn 1926 km :D :D :D


    http://www.m-computers.hr/katalog/165
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Debelo vise nego moj komp zajedno s monitorom.

    Fakat puno para za jedan optikaner...ali ko voli nek izvoli.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    preseravanje sa cijenama. u usa bd drajvovi kostaju oko 800 baksa. mada tom sonyju ide u prilog sto je jedan od rijetkih koji pisu i po dual layer diskovima.
    dogodine kad bude nekoliko miliona ps3-ca u kucama, cijene idu 50-60% dole. a i treba naglasiti da ova cijena novih medija i writera je smijesna naspram cijena dvd tehnike '97. ali na sve to, trebace jos nekoliko mjeseci da se zastita razbije jer bluray naspram hddvd-a ima dva layera zastite i samo jedan kljuc na citavom disku (pa je iz tog razloga jako zafrkano naci sifru od nekoliko bajtova u tih 50GB)... :mrgreen:
     
  4. Predator

    Predator Aktivista

    Polako doci ce sve na svoje moj prvi cd snimac je kostao 1200DM, a vidi sada 40-50 DM tako je i prvi dvd snimac koji sam kupio kostao 600 DM. nema sanse vise da trcim da budem medu prvima pa nakraju popuslic.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa dok ne dostignu barem 6x brzinu pisanja, ne bi ni trebalo uzimati. cijena ovim novim uredjajima ce puno brze spasti nego u vrijeme dvd-a i pioneerovog $17K IDE 2x writera. :mrgreen:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    svaka roba ima svoje kupce... ništa čudno za ovo, 8800gts/gtx su planule ko čarape.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ja i velim. Tko voli nek izvoli. (tj. tko ima para i spreman ih je istrest :D)
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Sta vam je ba, nije skupo ... :mrgreen: :smt120 :smt118 :smt040
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da su komercijalno dostupni 8-layer BR diskovi od 200GB i po cijeni ne vecoj od $50 ne bi bilo skupo. :mrgreen:
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Zna li ko kakvu zaštitu protiv grebanja će imati BR diskovi. Ne bi nimalo bilo veselo da pozajmiš nekome 50GB disk ili ga sam zagrebeš, pa da zijani čovjek toliko podataka :?:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  12. Chem

    Chem Komšija

    fakat,nemoguce da je ovo prezivio,bas svaka cast za ovo...daleko su napredovali,meni ovi cd-ovi sto sprzim,malo nek se izgrebu mozes ih baciti ili im se pojave neke tackice ,poput vlage
     
  13. Raptor

    Raptor Aktivista

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    of corpse. u japanu je zastupljenost bluray playera cak 96%, a najvise zahvaljujuci ps3. prodaja filmova je isto tako skocila vrtoglavo kao i svojevremeno dvd filmova kad je ps2 stigao...
     
  15. Esh

    Esh HWB

    jedna lasta ne cini proljece. blu-ray nece postati domintan format vec se preovladati hibridni uredjaju / mediji, tako da je sada vec i svejedno sta ce se dalje desavati. treba vjerovatno jos nekih 18 mjeseci do pojave normalnijih cijena za pisace.
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Da. Hibridi che zavladati. Ista frka je bila na pochetku sa DVD- i DVD+ a danas svi znamo kakva je situacija :roll:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ogromna je razlika izmedju danasnjih formata i nekad +/- medija.
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Razlika jeste ali si kao i danas sa HD DVD i Blu-Ray imao razlichite uredjaje za + i - DVDe :p ... sve che to nakon nekog vremena da se smjesti u jedan fini hibrid i to po jednoj finoj cijeni :lol:
     
  19. virtualx

    virtualx Aktivista

    ja jos nemam ni dvd a kamoli to
    :(
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...zato sto se radilo o haman istoj tehnologiji, sad je druga prica.