Blu-ray

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Jan 23, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Star Wars nece vjerovatno prije slijedece godine na BR, taman da uhvate 30. godisnjicu pete epizode. Treba skupljati lovu jer ce kostati poprilicno.
    Mislim da bi dosta ljudi promjenilo misljenje kada bi isti film gledali u cetiri razlicite varijante: divx, dvd, mkv, br. Ako je mkv/mp4 najbolja stvar koju je neko vidio, onda razumijem skepticizam prema br-u s jedne strane...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Al' hajde sada iskreno, koje ste to vi filmove pogledali 2 ili vise puta (ok ako je neko fanatik npr. o Star Warsu / Potteru / LOTR itd itd)? Mislim, dati 10+ Eura za nesto sto cu pogledat jednom i sto ce mi beze stajati u regalu, i jedino sto cu imat od toga je da se pohvalim raji da imam to i to na BRu, i da postavim sliku na net moje br kolekcije. Kao sto rekoh, ovo ne vazi za fanove odredjenih serijala.
    Iznajmiti u videoteci, pregledati, vratiti i cao. Nema mi smisla narucivanje filmova sa neta, cekanja na njih, pomasno ih platiti (za jedan film), pogledat ih jednom i onda ih sutnut na kakvu policu :roll:
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Pa Vedo jesi cuo za kolekcije, neko ih ima neko ne, mozes uzeti iz videoteke dvd sumnjivog kvaliteta za 1km, na pijaci isto tako sumnjivog kvaliteta sa lose isprintanom naslovnicom, ili uzeti nesto provjereno. Bas cu da zbavim Terminator serijal "collector edition" :) i stavit ih na policu iako je svake godine po deset puta na tv, nije u tome stvar. :)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Skrecete s osnovne teme. Ne vidim u cemu je problem kada nesto mozete kupiti ili iznajmiti, bilo u fizickoj formi ili preko weba sto je sve popularnije (on-demand) te tako prilagoditi tu nabavku svojim potrebama i financijskim mogucnostima.

    Nemojte molim vas da brisem postove vezane za warez pa ako imate nesto novo o BR playerima, pisacima, medijima, mogucnostima i slicno, slobodno nabacite.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    pa kazem, ok za kolekcionare odredjenih serijala, ali sada kupovati film koji ces jednom pregledat - nelogicno mi skroz. Hajd' da ne spamamo vise
     
  6. azzaro

    azzaro Aktivista

    LG GGC-H20LRB za nekih 100 i kusur eura?

    Isplati li se ici na combo, dok cijena br medija ne sleti poput dvd-a?

    cita CD, DVD, HD, BRay, przi samo CD/DVD
     
  7. Deniken

    Deniken Aktivista

    I ja se pitam da li bi ga valjalo uzeti...
    http://cgi.ebay.de/LG-DVD-BRENNER-BLU-R ... 1|294%3A50
     
  8. Esh

    Esh HWB

    S obzirom da imam PS3, meni combinacija bez 'write' funkcije nije zanimljiva. Sad je na vama da odlucite da li cete kupovati Blu-ray filmove u medjuvremenu.
     
  9. Deniken

    Deniken Aktivista

    Sto je meni potrebno imati instalirno u PC-u da bi gledao Blu-ray filmove punom Blu-ray kvalitetom? Za Blu-ray citac i Blu-ray film znam :D
    Koji software? Valjda ne i dio hardwera. Ne kuzim se pa da mi pojasnite...
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Treba ti odgovarajuci player, CyberLink, Nero i ko sve vec ne nudi... Ako nemas graficku karticu sa nekom HD akceleracijom, sve ide na CPU i to je to.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

  12. Deniken

    Deniken Aktivista

    Imam CyberLink PowerDVD 9 Deluxe Version (onda trebam Ultra verzion) i Nero 9. A od graficka mi je WinFast PX8800 GTX TDH 768 MB 384-bit. Jel graficka OK?
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    provjerio jučer u lokalnoj videoteci jel ima šta blurej filmova i kaže frajer da imaju par komada, ali u drugoj poslovnici, iznajmljivanje 20kn (5km) komad.

    hm... 5 blurejeva na posudbi ili flat net (100kn)... šta ću sad? šta ću sad? :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako mozes poredit blu ray i flat internet? Sta ti znaci flat? Opet moras platiti da bi skidao blu ray filmove. :mrgreen:
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Mislis blu-ray ripove :D
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne ja, mozda on :)
     
  17. Esh

    Esh HWB

     
  18. Esh

    Esh HWB

    70 dolara.
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. Esh

    Esh HWB