Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. xman

    xman Komšija

    Ukopat ce se debelo ako su rumorsi o Ciri kao glavnom liku tacne.
    Da,zato sto ne zelim zenu kao main lika u witcher igri,kao sto ne zelim ni nabildanu lezbu/transfestita, dilda i k.urceve.
    0,1% gamera to zeli u igri.
    Moze mi ne smetati,Lara croft,Senua itd. Ali Ciri kao bezvezan OP lik u witcher igri? Nope.
    Nek ovo govno zakrpaju i pocnu raditi novu igru sa Geraltom.
    Opasno su sebi narusili ugled.
    C2077 je Fallout 77 nivo trenutno.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne govori on o "The Witcher 4" igri vec o "The Witcher 3 remaster" verziji koja dolazi iduce godine.
     
  3. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Witcher 4 je najavljen, ali je jasno rečeno da nije nastavak Geraltove priče. Geraltova priča je završena. To je rečeno milijardu puta, okanite se čo'eka - otišao je u penziju sa Yenn da uživa u životu i ćao.
    Ciri u knjigama ima toliko priče, a s obzirom na šlif koji CDPR ima za to, vjerujem da će odlično nastaviti Witchera (ako budu išli u tom pravcu).
    Generalno gledano, volim imati izbor da igram kao muški glavni lik, ali mi ne smetaju naslovi koji imaju žene za glavne likove (TR, FFXIII).
    Na kraju krajeva, količina žena gamera u svijetu je skoro 50%, tako da bi bilo baš pederski ignorisati ih...


    Da su narušili ugled - jesu, ali daje CP2077 govno - nije. Sveukupni score za igru izađe negdje oko 70-80/100, što govori dovoljno o kvalitetu iste, uprkos svim njenim problemima.
    Radi se o RPG igri iz prvog lica, dakle svi obožavatelji dobre priče, razvoja likova i sl. će uživati u njoj. Ogromni projekti kao ovaj su uvijek bili puni bugova.
    Score vjerujem da će samo rasti u budućnosti, jer će oni nju sad peglati makar još godinu dana da to bude kako treba.
    A da su napravili grešku što su je izbacili u ovakvom stanju - itekako.
     
    Decerto likes this.
  4. xman

    xman Komšija

    Znam.
    Ja govorim o novoj Witcher igri.
    A W3 remaster je nebitan,moj zadnji prelazak sa 40 modova je napravio od te igre next next gen igru.
    Oni trebaju 100% vrijeme posvetiti popravljanju Cyberpunka a tu imaju pune ruke posla ocito.
     
    NAILS likes this.
  5. xman

    xman Komšija

    Ma vadi ga iz penzije,spali mu vinograd u Toussaintu nek spasi sto se spasiti da:D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko je ovo RPG dovoljno govori da su pred izlazak izvadili RPG iz opisa igre jer ni oni vise ne vjeruju da je ovo RPG. Ili su jednostavno izvadili sadrzaj iz nje za DLC ili nisu "stigli" ubaciti:

    'RPG' is excluded from game description:

    "Cyberpunk 2077 is an open-world, action-adventure story.."

    [​IMG]

    Sjeti se, izvadili su i wall-running mehaniku takodjer. Ima tu izbacenih stvari poput customisation auta, podzemna, sjeti se one scene kada analiziraš neciju smrt pa vracas film u nazad: sta se desilo. Gdje je to?

    Nisam sitnjicav kada je u pitanju RPG i sta ga definise, ali je ovo mozda najtanji RPG koji sam igrao. A opet, akcija traljava, open world prazan itd. Isto tako ne znam kako neka igra moze dobiti 80/100 ako ti tehnički problemi blokiraju progres ili unisti ovo malo price.

    Moze se reci: "Meni je prica cista desetka" ali ne i igra kao kompletan proizvod. Nije objektivno.
     
    xman likes this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zadnje 3 igre koje sam pre order bez nekih problema. TLoU2, Death Stranding, God of War. Na God of War najveci 'problem' na koji su se ljudi zalili je bio da su subtitlovi premali, a nisi ih mogao povecat. To patchali za dan, dva.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci naveo si tri PS4 ekskluzive. Bas relevantno...
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  10. xman

    xman Komšija

    Preorder igara je jedan od vodecih problema gaming industrije.
    Razumijem da neko ima povjerenje u neki razvojni studio ili izdavaca i da zeli igru sto prije,da zeli "bonuse" koji su nista drugo do isjeceni sadrzaj ali za svaki pozitivan primjer dodju desetine negativnih.
    Ko bi mogao i sanjati da ce CDPR ispasti gori od Bethesde?
    Realnost je da je 8 mil ljudi debelo pogrijesilo .
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Izbor kvalitetnih novih igara nikad bolji uz rekordni broj igraca, a na ovoj temi se zadnje 4 stranice pljuje cijela industrija.
     
    Neo Bahamut Zero, Haker and zoi like this.
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Gdje počinje Bosna, prestaje logika. :D
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Za nas mentalitet bi trebala jedna AAA mega ambiciozna igra, ravna fotorelizmu, da ide lock 30 fpsa na base PS4. Pozeljan bi bio uber macho protagonista, obavezno patrijarhat. Zenski glas da se cuje samo u odgovorima sa “DA”. Mozda i pitu da slaze protagonisti za health boost i da mu noge pere.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sta 30, 60 :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ova igra je popljuvana zbog hajpa i silnih reklama, a izašla alfa verzija
    Nije bez razloga..

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prije dva mjeseca je bilo price da ce zbog prevelikog hajpa biti popljuvana ako ne isporuce kako treba igru.

    I upravo se to desilo, a iskreno i ne cudi jer nije bez razloga odgadjana toliko puta.

    Zamislite na sta je licila u aprilu kada je prvobitno trebala izaci.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da je izasla 2077 kako i stoji u imenu vjerovatno bi i bila kako treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to ni samo hajp. Da je izasla od nekog nepoznatog izdavaca, kritika bi bila ista jer tehnički problemi nisu opravdani da hajpa nije bilo.

    Recimo auta nemaju AI. Auta idu po šinama. Ne reaguju na vanjski svijet. Doslovno imaju 2-3 linije kod i to je to. Stanu kada je prepreka ili kada ih udaris, i krenu nekad ako prepreka nestane. To je sve.
     
  19. xman

    xman Komšija

    Nakaradni bosanci bi zavrsenu igru...
    Mene najvise nervira kada zbog laznog marketinga ne odgovaraju.
    No man sky nije imao 70% stvari u igri koje su reklamirali:D
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Pa je li moranje igrati odmah na releasu. Sto bi ja sad igrao na silu i kukao ne valja ovo, ne valja ono. Treba sacekati malo, da je zakrpe i onda kupiti i odigrati.

    Gledam bome raja koja igra na high end masinama, ne kuka toliko. Koji bug tu i tamo, ali su u glavnom pozitivna iskustva. Ljudi prekucali igru sa gustom. To sto 95% gamera nema love za dobar PC je druga prica.

    Na prosloj generaciji konzola treba odigrati sto je vec izaslo i sto je optimizovano, pa motati kablove. Naravno ko jos nema next gen. konzolu. Sve ovo iduce sto bude dolazilo kao cross gen. nece biti vrijedno na PS4/Xbone. PS5/SeriesX su bagatela po MSRP cijenama, gledajuci na cinjenicu da si miran godinama i kakvu masinu dobijas.
     
    p4ja, Zer0 and Qler like this.