E-cigareta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Vedo, Aug 1, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nije loženje u kućama modni detalj..
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    ili ovisnost :D Kako smo krenuli najbolje da zabrane voznju autima od 10:00-20:00 :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ali cini da se ne moze disati na ulici u zimskim danima. Odjeca mi jednako smrdi kao da sam bio u zadimljenom kaficu.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve to stoji ali nije ni tim ljudima bajno sto loze niti to rade iz cejfa. Samo im je to jedini izbor. Postoje alternative koje nisu isplative ili funkcionalne. Pogotovo u ovim danima kada se nema novca.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Eto mi u kucama lozimo iz uzivancije. Treba uvesti akcize i na taj luksuz, jel da?
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Niti ima alternative.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne treba, ali svakih par dana mi neko djubre zablokira ulicu sa par tona uglja ili drva, a tu su i oni bolesnici sto nasred ulice motorkom rezu krupna drva. I to sve u 21. vijeku jebote. Nek' izgore s tim "energentima".
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    idemo daleko van teme ali da se andovezem

    ja cu i u 22. vijeku ako treba radije na drva i ćumuR nego da mi neko svake godine izbija iz dzepa stotine maraka na monopolske cijene grijanja/energenata za grijanje

    svake godine u sarajevu cijena grijanja i plina poskupi 30 % a drva se uvijek mogu po ostoj cijeni nabaviti a i ugalj manje vise
    ja obezbijedim ogrev u ljetnim mjesecima kada su najjeftiniji,isjecem sve,unesem ugalj i onda sam rahat

    kod mene u gradu postoji grijanje (fol EKOgrijanje) ali je cijena prikljucka samo 3500 KM plus sto je grijanje skupo ,plus sto ti oni odvrcu i zavrcu kad njima godi,dok ja roknem uglja kad je meni cef i kad je meni hladno a ne onima u grijanju

    ja za 3500 KM mogu uvesti centralno komplet,pec ionako imam,to je naravno plan ali za sada je dobar i kamin :D

    eto necu vise,skroz je fulana tema a sto se tice cigareta i poskupljenja,meni nimalo nije drago zbog ovoga...kod mene mati pusi i ne planira prestati a ako se ova cijena nastavi,ono sto zaradi bice joj tamam dovoljno samo da pusi,jelo moRe komotno izbaciti sa menija :D i sve ostalo naravno :D
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Ništa nek se prebaci na ćumur, hem ima sličan efekat na zdravlje kao i cigarete hem se uzima o jednom toršku :) Sjećam se 92-95 rodica žešći konzumator cigareta a ono doba,žena mekinje motala. :)
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Nema država mozga da se npr. Sarajevo malo ugrije od naloženog smeća sa otpada. Minhen se npr. tako grije i čak se time ne zagađuje okoliš puno.
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Glupi su kod nas za to
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Nisu oni glupi, nego kažem država. Neko na svemu ovome dobro zarađuje i nikome nije u cilju naći alternativu. Što bi npr. neki mamlaz i šupak našao alternativu ako mu rođo tuši drva i stavlja mu redovno u džep ?



    btw ko da gledam sad će se javit neki novi debil da priča kako ja ne trebam kenjati o stanju u bih.. :lol:
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nemojte ići u ogromni off,tema je o e-cigaretama a ne zagađivanju zraka..

    Jedan od rijetkih puta,slažem se sa Pashicom..
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma


    Vala će prestat i prestali bi da budu tolike cijene za to što si naveo ;) Ovo nije ničija ne sreća, ne uzimaju im hljeb iz usta, pa da ovo nazoveš nesrećom.

    Inače, jedna od boljih direktiva EU, kako za državu a tako i za narod. Ono što me raduje jeste to što će i u naredne dvije godine poskupiti :)
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vec ljudi kupuju duhan i papirice i sami sebi motaju... Nece ti niko prestat pusiti, samo ce nekome dijete bez hrane ostati.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja ih znam i koji su prestali, a i koji kupuju i motaju.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ove što propagiraju pušenje, hitno sa foruma banovati. :smt003
    Sigurno, jedna od najgorih navika čovječanstva. Da je bar ovu djecu skinuti sa toga, kad ga vidim sa 15 godina, liže labrnjom cigaru, opalio bi mu jednu u pola čela. Nikada nije bio ovoliki procenat pušača među mladima, bar stare generacije kažu tako.
    Naravno u prošla vremena mladi cigare nisu ni mogli priuštiti, tako treba i ovdje da bude.
     
  19. rama

    rama Aktivista

    Iako sam i sam protiv pušenja, ne treba tako naivno posmatrati taj problem. U našem društvu pušenje je prije svega problem, a ne luksuz. Ovisnost, a ovisnost se ne rješava podizanjem cijena (iako bi možda mogla djelovati preventivno).
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Daj bola, pitam te starije kad su poceli pusit bar ovi sto puse, puse od pocetka osnovne, kriomice doduse.