Far Cry 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Deniken, May 3, 2011.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas cete se dogovoriti oko toga koja je bolja igra, kao i PC vs konzole :lol:
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Predajem sse FC 3 je sranje ;)
     
  3. xman

    xman Komšija

    Konzolasi se standardno "uplase" FPS-a koji nije quick time,cut scene- koridor suter. Ali nastranu to. Ovde se stvano puno toga moze raditi na otoku baz da igra imalo dosadi. Neko je spomenuo Borderlands 2. Njega sam zaboravio a u pitanju je isto tako ogromna i odlicna igra. Dvije igre koje su donekle spasile FPS zanr ili produzile agoniju istog sa svojim aktuelnim " mega hitovima" tipa Crysisa 2 ili 3,Killzona itd itd.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nevjerovatno koliko post-fx ubija performanse (ultra oko 35fps, low blizu 60), a ovo je razlika:

    LOW: http://imgur.com/g96hO

    ULTRA: http://imgur.com/arFvn

    Ostatak je DX11, bez AA, sjene na medium, ostatak na maksimumu.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ono što ja primjetim sa ovih SS jesu jedino bolje sjenke lijevo, i to je bitno spomena. Inače, ne znam kako je ingame kad se igra, ali grafika i nije čemu na ovim SSovima.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve je na maksimumu u drugom screenshotu osim shadows (medium). AA je izgleda implementiran kroz post-fx.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Je li se ovo odnosi na post-fx ili kompletne postavke videa? Jer ja kad stavim na ultra npr i post-fx je ultra
    bez da samo njega mogu korigovati?!
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stavim na custom, i onda sve pojedinacno podesim na maksimum, osim post-fx i shadows koji su na low i medium.
     
  9. xman

    xman Komšija

    Kod mene je max postavka do koje mogu ici je high,kad stavim na custom? Ili je to zato sto sam igrao do sada na dx9,nekako mi ljepsa igra tako... Probam na dx11 onda.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neo kakva ti je konfa na kojoj ovo igras, mislio sam da si konzolas? :)
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije on balo sa cviljama pa da bude "konzolas". Samo je Sony fan boy:lol:


    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E jbg buraz i ti ga pretjera, sigurno nisam mislio da je balo. Interesuje me na kakvoj konfi igra da prilagodim fps na svojoj, a to za konzolu sam naveo zbog siga.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko sam upratio grafa mu je 6950, pa nek ti to bude mjera :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Phenom II X4 na 4Ghz, 6970 2GB, 8GB RAM-a, SSD 830, Xonar zvucna. Sto se tice konzola, sveo sam sve na jedan PS3 i Vitu zbog odlicnih ekskluziva i PS+ pretplate, i to je to. :)

    6950 je bila u CrossFire-u sa ovom 6970-tkom, ali sam je prodao (zajedno sa onim hard diskovima) da smanjim buku.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sta sam rekao

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  16. xman

    xman Komšija

    Sa Custom postavkama u dx11 modu,vegetacija i jos nesto mogu na ultra,jos dvije postavke maximalno mogu na very high,ostalo je max na high. Osim post-fx koji je na medium. To sam sada isprobao. A prije toga sam igrao na dx9,ultra postavke i imao oko 15-20 frejmova manje u prosijeku nego sa ovim postakama u dx11 modu. Ali mi je dx9 nekako ljepsi,ili je to stvar navike.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Alpha to Coverage opcija u DX11 dosta poboljsava izgled vegetacije. Nisam nasao na netu detaljno poredjenje izmedju DX9 i DX11 sa razlicitim postavkama.

    EDIT: vegetacija i udaljeni objekti izgledaju jos bolje kada se PostFX potpuno iskljuci preko .ini fajla:
    http://i.imgur.com/24ULk.jpg
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Imal ko problem sa save fajlovima ... nece da ih ucita . koliko sam njuskao mogu zakljucit da je to nesto do mene al ajde opet da pitam .
    hvala
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stavi aktuelni 1.03 patch.
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker