Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ghostbusters, Mar 31, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Imal kakva "stolica" visine max 30-35cm ? Imam prastaru fotelju koja je ekstremno udobna (te visine) ali.. pocela se raspadati. Nekako je krpim ali tesko da ce izdrzati još dugo. Sada bi je zamjenio za nesto slicno.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Midget? :D
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Maloprije je pisalo 40cm, izgleda da je editovao :) Sigurno nema vise mjesta ispod stola :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. izmjerio.. ono je bilo odokativno.

    Visine je kao svaka druga fotelja. Mozda razlika max 5cm. Takodjer, i monitor mi je spušten. Prilagodjen toj visini. Miš držim sa desne strane, tastatura u krilu. Znaci raspored drugaciji od "obicnog".
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    sorry ak je bilo, al budalasta je skroz :D :

    [​IMG]
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo kakvu sam ja sebi uzeo u Zicompu prije par mjeseci. Debela plasticna konstrukcija i nasloni za ruke, kao i veliki naslon za ledja. Ima podesavanje nagiba naslona za ledja i visine, dakle dva podizaca. Ona stolica prije sto sam postavio mi je bila mala.

    [​IMG]
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Svako 15-20 dana budu stolice na akciji u Jysku, pa ko planira kupovinu, svakako provjeriti s vremena na vrijeme.
     
  9. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Odlično, hvala na savjetu.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    evo upravo sam sklopio stolicu iz jyska sto kosta 75 KM, pravo je udobna.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam svoju platio 180KM, i nakon dva dana istu vidio u jysku na akciji za 90. :D
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja sam isto otisao prije akcije i ova je bila 265KM. Umalo da se zaletim i uzmem al ipak pitah hoce li biti snizenja i uzeh je za 100KM nize :D
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene interesuje da li se ove hidraulicne stolice mogu kako "dopunjavati",oslabila mi je hidraulika u njoj ?
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa valjda je kod stolica pneumatika a ne hidraulika :). Osima ako imas neku specijalnu pa da te sama dize spusta :). A vjetovatno oslabio dihtung na klipu pa pusta vazduh, ako se spusti skroz i nemoze drzat visinu. Ili je oslabila opruga ako ti previse cuca gore dole :D
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovisno od modela stolice, vecina rezervnih dijelova se moze kupiti u firmi FEF (u krugu centrotransa na stupu). Bas sam nedavno mijenjao komplet ovaj mehanizam s ruckom, s donje strane za stolicu iz jyska. Kostalo 15KM.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja danas baksuz slucajno zakacio desni naslon za ruku za rub stola posto sam stolicu okrenuo za 90 stepeni pa sam ogrebao plastiku. Ne vidi se puno, ali mi krivo, nadam se da se imaju gdje ovi nasloni nabaviti, jer je stolica modularna, pa se mogu skinuti :D
    edit: evo te stolice http://cdn3.jysk.com/getimage/pm.medium ... 1/WEB/1014
     
  17. p4ja

    p4ja Komšija

    ja sam ovu istu stolicu demoliro nakon malo jace od pola godine, sranje zesce. 190/85 kila
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Jesi u Tz kupio ovo ili? Ne vidim je u Zicompu, a vidim gore iznad ga spominjes. Ima neka slicna za 180KM.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    nalazi se u Gracanici i da ne povjerujes veci je, a i veca ponuda nego onaj u Sarajevu. I nije vise ta cijena ali ima jos dosta slicnih stolica i sve su odlicne.
     
  20. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Zna li iko možda ima li u Sarajevu gdje kupiti rezervni dio za stolicu? Trebala bi mi ona petokraka baza sa točkovima, pošto mi je pukao jedan krak. :/