Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    To je uzrok, ovaj build je custom DPI by default. Da nije drugih problema to bih i uradio ali sam se zasitio nakon 30 mjeseci. Nemam vise zivaca ni da provjerim kakva je digitizer zica ispod power off button. Stanje se pogorsava iz dana u dan, nije vise ni za donacije.Galaxy nexus stize sutra, ovaj treba da radi jos samo nekih 20 sati sto znaci jos 3 puta da se puni i 2-3 smrzavanja i onda skok na JB, jos se nisam ni s ICS telefonima ni poigrao.
     
  2. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Jako zadovoljan prvim utiscima s GNex. Telefon je stigao s 4.1.1 tako da mogu porediti samo s GB na starom telefonu, razlika noc i dan. Po meni izgleda mocno, lagan je i fino lezi u ruci. Kao dvometras mogu lagano dodirnuti same coskove telefona a pogotovo coskove ekrana mada mislim da prosjecna osoba ne bi trebala imati nekih poteskoca. 4.1.1 je konacno postavio stvari na mjesto u Android OS. Kupio sam telefon s namjerom da koristim privremeno dok next gen poput SGS4 ne izadje na trziste medjutim ja fakat ne vidim mane telefonu. Mozda zato manu cujem, pod utiskom sam da nije dovoljno glasan. Za razliku od mnostva drugih telefona koji su od samog starta hendikepirani s losim hardware/software, ovaj telefon ce pregaziti vrijeme i to puno sporije nego druge uredjaje a takvi telefoni su rijetki. Prijem i bateriju ne mogu trenutno ocijeniti ali ako se telefon tu bude dobro ponasao, ovo je fakat sleeper Android telefon i izgledom i ucinkom. Znam da se u Evropi proizvodjaci ne bave ovim glupostima, ali ovdje provajderi trpaju svoje app/reklame i ostalo smece plus a i sakate tethering opcije. Provajderi znaju postaviti i 15-ak aplikacija koje se ne mogu obrisati. Nexus i Apple uredjaji su jedini izuzetci.

    Usput bih preporucio smsback+ svima koji namjeravaju sms poruke sacuvati/prebaciti na novi telefon jer je jedina opcija koja koristi gmail lable za sms sync.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako sam i ja od nedavno vlasnik jednog GNex-a, mogu potvrditi ovo sto kolega kaze. Do sada sam primjetio istu manu, a to je malo tih zvucnik. Medjutim sa "perseus" ringtonom ga cujem i u glasnom ambijentu.

    Btw, imao sam srece pa dobih dobru seriju (C7, Juli 2012), pa ne bi bilo lose da buduci kupci obrate paznju na to. Uglavnom ovdje se mogu procitati svi detalji:
    http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1519606
     
  4. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Ja nisam jos vidio novi telefon bez neke velike mane. Uzasno je kako danas pustaju u prodaju polu proizvode.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  5. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    C2, made in China. Nikakvih primjedbi za sada osim tihog zvucnika. Steta sto volume+ ne radi na JB.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam jednu molbicu za vlasnike GNex-a: moze li neko provjeriti da li se serijski broj sa naljepnice ispod baterije poklapa sa onim koji se moze vidjeti pod settings>about phone>status>serial number. Samo da/ne. Hvala.
     
  7. Esprit

    Esprit Aktivista

    U Setingsu imam Serial Number i sastoji se od 16 znakova, a ispod baterije imam IMEI koji se podudara sa onim iz Setingsa i imam S/N koji se sastoji od 11 znakova i nije ni nalik Serial Numberu.

    Sent from my Galaxy Nexus
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E to mi je trebalo, hvala. Na trenutak sam pomislio da sam dobio "refurbished" telefon, iako je bio zapecacen. :)

    Inace jedan lik na XDA mi je rekao da se serijski broj unutar "status" menija ponekad mijenja nakon "clean" flesovanja.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Vlasnici GNexus-a, jeste zadovoljni baterijom?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kada je Samsung u pitanju, bolje recimo od prvog Galaxy-ja i Nexus-a S, a mnogo bolje od proslog telefona (Xperia U). Zena mi ima Xperiju Neo V, i cak slabije koristi fon od mene, a cesce ga puni. Ja sam zadovoljan s obzirom na velicinu ekrana.
    Postoji i oficijelna 2200mAh baterija sa originalnim poklopcem za bateriju. To nije nimalo losa investicija ako se povoljno nadje.
     
  11. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Imas li link? Ja sam nasao OEM 2000 mAh s poklopcem koji ne pravi krivulju pri dnu. Sto se tice baterije ovih prvih par dana sam zadovoljan iako nisam imao vremena da podesim telefon po volji, nisam imao cak ni vremena da root napravim. Primjetio sam malu potrosnju kad miruje, pogotovo ako je na wifi mrezi.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Vec duze vremena planiram da vas upitam za savjet ali nikako da stignem. Imam HTC Desire HD i donedavno sam na njemu imao 2.3.3 android i kako predjoh na 2.3.5 mislim da su stvari pocele ici na gore. Naime telefon mi je osjetno sporiji u posljednje vrijeme a nemam nesto previse instaliranih aplikacija, kada odem na task manager zauzece rama je jedno 520 u prosjeku sa samo slobodnih 80 mb rama, je li to normalno? Ne znam sta mi je ciniti, telefon ne bih rootovao, imam dosta muzike i slika ali opet na telefonu je slobodne memorije oko 800mb a na kartici skoro giga.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker



    Fino izgleda :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Za ram je normalno. Da li je oficijalni 2.3? Vrlo lako da si nesto instalirao da mu ne odgovara.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jeste oficijelni je, moze biti ali ne znam sta sam mogo instalirati jer koristim samo one najosnovnije aplikacije fb, gmail, neke widgetse...
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Evo kod mene je 2.3.4 od Sonyja i od ukupno 512 MB RAM 155 MB se koristi a 117 MB je slobodno, a instalirao sam svega i svašta.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  17. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Sense je tezi sam od sebe, pa jede vise memorije. Kod mene je na 2.3 tako bilo, oko 80mb free. Sada je 4.0 i slobodno je oko 160mb. Prije na 2.3 mi spor bio i sense non stop resetovao, odradim factory reset i nije nikad vise.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    One word: Sense. Rootaj ga, nabaci kakav non-sense rom (npr. ovaj) i preporodit' ćeš, kako fon, tako i battery life, provjereno! :smt002
     
  19. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Najvecu gresku ces uradit ako nabacis neki kuhani rom. Kod mene telefon radi savrseno, nikad nijedan problem i taj fon ima dovoljno rama da fura ave savrseno.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma najgore je sto su izbacili oficijelnu podrsku za ICS 4.0 na HTC Desire HD a sa roomovima se nisam nikad bakco... :(