Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Pa nisu, otkazali su je za Desire HD. A nemaš se šta bakćat. Ako ima oficijalni ruu, skineš ga, povežeš mob sa kompom i instaliraš.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Upravo zavrsih apdejt svoga Galaxy S-a na Jelly Bean 4.1.2, C-Bean sa xda foruma.
    Bio sam lijen da apdejtujem sa originalnog Gingerbread-a misleci da ce faliti RAM-a ali ovaj ROM radi dosta bolje, kao da je drugi telefon :D

    I jedan speedtest usput :mrgreen:

    [​IMG]
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li kakav oficijelni izasao za S2 nakon 4.0.3 ako se ne varam..?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nisam se dobro izrazio, otkazan je 4.0 ICS za HD, nazalost.
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Evo čojk ti isti rom preporučio kao i ja gore (IceColdSandwich)! Mislim da se nećeš pokajati ako ga nabaciš! :smt002
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    :?: :)
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa očito naziv custom roma, koji aludira na zvanični ICS.
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljenčuga sam, šta ćeš. Ne ofirem se ako pitam šta je to.
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Sve je ovo momci super, vidim 99 % pozitivnih komentara ali ja stvarno nikad nisam radio sa custom roomovima. Strah me da nesto ne zafrkam a ovdje FAQ nisam uspio pronaci.

    Nema veze, ostajem na 2.3.5, ako bude kakvih para kroz par mjeseci mozda predjem na One ili Sensation. :(
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa imas podforum Desire HD Android Development, i tu pored silnih custom romova ima GUIDE kako odraditi root, recovery i instalacija custom romova. Zavisi za koje ti je trziste telefon, ja sam se podosta namucio sa mjenjajem CID brojeva, otkljucavanjem bootloadera, pravljanje gold kartice, ali na kraju se isplatilo. Mislim da imas negdje na temi neki toolkit gdje imas all in one wizard da odradis sve kako treba bez nekog pretjeranog rizika. Dobit ces totalno drugi telefon, za neprepoznati sa ovim Ice Cold Sandwich... Uglavnom kad jednom snimis Custom Recovery touch, onda je mjenjanje romova smijurija, ja sam fleshao romove na dnevnoj bazi, nema sanse da u toj fazi nesto zeznes. Eto ako ti se da malo citati po xda sredi to, sretno ;)
     
  13. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Ako nemas garanciju za mob onda slobodno probaj, nije to neki veliki problem iako su htc fonovi najkomplikovaniji za rutat.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala na pomoci ekipa ali kao pocetniku, koji nikada ovo nije radio ne mislite li da nije malo konfuzno snaci se u onome pdf Desire HD Android Development? Fazon je sto ja ne znam ni elementarne stvari kojim redosljedom idu. :) Ako ne nadjem nekoga od prijatelja da me makar malo uputi, necu se upustati u ove zafrkancije.
     
  15. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Probaj i na jubitu, opet je ro lakse kad vidis.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    otkljucao Neo V testpoint metodom, sad se na njemu vrti Jelly Bean AOSP.
     
  17. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Nabacio 4.1.2 via custom ROM, prvo probao official update ali nikako nece, stopao sam google framework 20 puta ali OTA nece pa nece.
    Battery %, custom lockscreen, volume/quality mod, voltage control, CPU/GPU clock control a i Google Now.









    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Evo da i ja stavim proof

    [​IMG]
    [​IMG]
    Gesendet von meinem Sony Xperia Neo V mit Tapatalk
     
  19. kAcA

    kAcA Aktivista

    Reznor kako radi?
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    sve zasad ide super. Puno brze nego na stock ICS. Pucanje wifi nije rijesen na icsu no SA ovim romom nema pucanja veze. Puno vise slobodnog RAM. Baterija duze traje osvjetljenje tipki je jace. Ima par stvari koje mi se ne svidjaju. Prvo ova aosp tastatura je nepreciznija i nema numericku tipkovnicu vec samo qwerty. Dolazi s dvije kamera aplikacije od kojih jedna ne radi. Custom FM radio. Stock player nema EQ ni kontrole kad je ekran zakljucan a walkman ima ali za njega nema widget kao u stock da se moze kontrolisati na homescreenu. I jos jedna stvar je da nema widgeta za ukljucivanje i iskljucivanje zvona pa zasad moram preko volume rockera postepeno smanjivati. Naravno sve se moze to rijesiti preko alternativnih aplikacija. Ne svidja mi se FreeXperia splash volio bih da je stari Sony Ericsson logo pri ukljucivanju to jedino zamjeram ali valjda se to moze promjeniti. Uostalom sad imam cwm pa je lakse cackati po telefonu. Zasad sam prezadovoljan promjenom.


    Gesendet von meinem Sony Xperia Neo V mit Tapatalk