Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ccc izgleda da samo mene wifi signal zeza na CM9 i CM10, damn, zbog toga moram ostati na gingeru, a CM10 radi tako glatko :)
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Zar nema normal/vibrate/mute kad svuces notification bar ?
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    @Peacemaker

    Može li link za taj wallpaper sa lockscreen-a?
     
  4. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

  5. Piroman

    Piroman Komšija

  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Nema, da nije mozda zbog toga sto je full aosp?
    Edit: ROM ima ozbiljnih nedostataka npr reboota se telefon ako cackam opcije kamere ili otvorim video na youtube. No, izasao je JB 4.1.2 i od svega sto sam probao jedino CM10 radi kako treba. Medjutim kad otkljucam tel pojavi se neki crveni okvir nakratko, ima li to gdje da se iskljuci?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Postoji li nacin da se tipke remapiraju, da mi recimo kamera bude vol + tipka itd ? Ima button remapper ali mi ne nudi da prepravim kamera tipku.

    Takodjer sam naletio na neku XDA temu gdje govore o prepravci fajla gdje su tipke ali ja tog fajla uopste nemam itd.
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Postoji nacin editovanjem fajla... Mozda ti je taj fajl bio "zapakovan" pod nekom cudnom ekstenzijom pa ga ne vidis? Znam da moze sigurno jer sam ja na DHD koristio search dugme kao recent apps...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledao sam kroz root exlorer i imaju 4 fajla ali ne i taj "osnovni" koj se spominje. Recimo da je kodno ime za media dugme, dugme koje pokrece player, 202. Pretrazio sam ta 4 fajla i nigdje nema tog dugmeta na listi. Povrsno potrazio i camera dugme ali ga nema.
     
  10. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    @Piroman, hvala za tip.

    4.1.2 potrosnja baterije: 7:40 100%, krecem na posao, od 8:00 do 17:00 stalno wifi, 15-ak txt poruka i 5-6 kracih poziva, 5 email i tri druge notifikacije, mozda 2-3 minute browsing. U pet izasao s posla pri 78%. Telefon nisam dirao do ~21:00, prikljucio da se puni pri 75%. 3% potrosio za ~4sata, nije bilo nikakvih novih notifikacija u tom periodu ali ipak odlican rezultat:
    EDIT: izvinite za ogromne SS, navikao sam na auto resize bar na forumima pa mahinalno direktne umjesto thumb nail linkova postavljam
    [​IMG]

    Jucer je bio power user day ali se baterija dobro pokazala, 50% pri izlazu s posla.




    Prvi 1080p telefon: http://www.theverge.com/2012/10/17/3515 ... e-in-japan

    Baterija me malo brine medjutim gledajuci ove rezultate s mojim GnEx, mozda i nije lose. Da hoce izbaciti Nexus verziju, odmah bi zgrabio. Najnovija hardware platforma, bice spremno za Android 5.0 a sve ce biti orijentisano prema S4Pro jer i Nexus ce imati isti cip. Bas me zanima ucinak pri 1080p.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad bi velike reze mogle na manje ekrane :)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moci ce sigurno kroz koju godinu, vjerovatno i na 4". Veci je problem to sto smo "zaglavljeni" na 3G-u.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako misliš da smo na našim provajderima zaglavljeni na 3G, samo da kažem da ako niste čitali, da BHT lagano uvodi LTE :)
     
  14. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Miislim da brzina konekcije i nije toliko znacajna. LTE telefoni s kojim sam se poigrao dosad djeluju podjednako brzi preko wifi. Moj GNex je HSPA+ uz teoretski max ~21Mbps ali to ne znaci mnogo u praksi. Pod utiskom sam da je latencija bitnija medjutim najveca limitacija je SoC, ocekujem puno bolje rezultate sa next gen cipovima na 3G. LTE tenutno trosi bateriju vise nego 3G. Isto tako ne vidim poentu u >50Mbps konekciji ako je brza od sd card/storage ili ako provajderi, poput ovih ovdje, diktiraju uslove koji sputavaju upotrebu.
    Evo par mojih "indoor" rezultata, nisu nesto posebno jer provajder reklamira 42Mbps konekcije ali u idealnim uslovima, dakle 150 metara od provajderovog tornja ova konekcija parira "kucnom" internetu, ~14/3 Mbps ~80-120ms ping medjutim zbog internog uskog grla, vece brzine nemaju efekta na ucinak.

    [​IMG]
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mene izludi ovaj 2.3.5 na HTC Desire HD, moram nesto uraditi pa makar zajebo fon.

    Sta trebam da cinim, po ovome postu gore iznad potrebno je da odradim 3 stvari :

    1.Root
    2.Recovery
    3.Instalacija custom rooma.

    Je li to to ili ima jos nesto na sto bi trebo obratiti paznju? Hvala
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    To je to... samo pazi da radis TAVNO onako kako objasnjavaju na XDA forumu

    Sent from my GT-I9100G
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    @suppa_FMB

    Moras prvo vratiti telefon na najstariju verziju roma, na android 2.1 (mislim da je taj u pitanju). Na njemu ces odraditi temp root.
    Poslije toga ide otkljucavanje bootloadera, s-off... to moze biti zeznuto ako ti nije podrzan cid number, pa moras da ga mjenjas u neki podrzani, a to se radi sa kreiranjem gold kartice. Kad to odradis onda ide snimanje custom recovery, a onda je sve ostalo smijesno i jednostavo...
    Obrati paznju na ove pojmove gore pa potrazi na xda sve vezano za to. Nadam se da ces imati odgovarajuci CID da se ne peglas sa tim, jer je mene to namucilo, pa sam cak i zeznuo bootloader (degradiranje performansi bootloadera, naletit ces na to na xda kao warrning :) ), tako da mi se telefon palio 15 minuta, dok sam fleshao ponovo bootloader da valja trebalo mi je 10 sati koliko je sporo trajalo ucitavanje i selekcija komandi :D
    Uglavnom imas u temi Desire HD android development sve... Ja sam bas neki dan snimao drugu IceColdSendwich 8.7, i telefon radi ko zmaj...
    Nadam se da sam bio od pomoci, sretno ;)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Drama fin telefon, samo taj utor u dnu telefona ruzno igleda pravo.
     
  20. ---

    --- Aktivista

    imam i9001 iz BH Telecoma sa GB 2.3.3. i htio bih staviti noviji rom.
    u Kimtec servisu su mi rekli da ce mi oni flashovati (zbog garancije).
    zanima me da li mogu uzeti bilo koji oficijelni rom ili samo odredjene verzije?
    na sammobile.com sam nasao da je najnoviji oficijelni za bh telecom 2.3.5. iz augusta 2011., a od tad je izaslo dosta novijih.