Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Xiaomi note 3 sa SD 650 je ludilo telefon, performanse u rangu lg g4 za 350km, em je SoT bolji sa 4000mah baterijom.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa taj je telefon best buy ja sam ga kontao bi li ili ne bi uzeo al eto ne bi nafake. Ma šta 4-5 god za 2 god kinezi ima da hebu mame i neka za nas još bolje. Odsad samo kineske marke ganjam.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam danas koristio mobitel možda 15-20 minuta i iznenadio sam se kako radi fino :)

    Fino leži u ruci, gotivan kvalitet i 5.5" ekran cijena nov oko 300km i garancija po meni definitivno mobitel koji se moze uzeti u razmatranje prilikom kupovine.

    Gledam recenziju uređaja i kvalitetu kamere koja je solidna jer nju nisam danas koristio...

    Eh sad jel bolje kupiti npr nov Uni Rome ili polovan S4 :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Problem im je jos uvijek software i R&D. Rade dobre uredjaje koji imaju odlican price/value odnos, ali kad pogledas koliko su high-end modeli Samsunga/LG-a i ekipe nakrcani i ispolirani to ovi kinezi jos uvijek ne mogu. Ima ih koji su se malo izdvojili (Huawei/Meizu/Xiaomi), ali ostalo je uglavnom srednja zalost.

    Kad bi se kinezi udruzili i radili neki svoj software ravan Samsungu/LG-u/HTC-u to bi bila vec velika stvar. Nije dovoljno telefon samo nakrcat jezgrama i gigabajtima rama.
     
  5. Minx

    Minx Aktivista

    OnePlus One sa cyanogenom je po meni ispoliran.
    Mislim da me cyanogen razmazio jos od prastarog lg320, preko xperie p i sada 1+1.
    Tesko da bih mogla preci na nesto drugo.
    I ubuduce samo kinezi, ostalo je meni licno porez na budale.
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Fazon sto je kod nas još uvijek pravilo ma nek je samo VW :D

    Ja sam imao Lg g3 samo "mjesec" dana jer je mobitel bio užasan kod prelaza sa kitkat 4.4.2 na lolipop 5.0.1 verzija cini mi se. (vjerovatno su do sada to sve popravili ali imao sam mnogo problema tad)
    Poslje sam prešao na Samsung S5 i famozni bug sa camerom lolipop restart mobitela pomaže da se upali kamera (zadržao se duže od g3 kod mene iako sam se razocarao mobitelom)

    Nisu baš ni "high-end" mobiteli u top stanju pogotov kad se radi prelaz sistema.
    Lakše covjeku bude progutati greške na mobitelu od 300km nego kad uzme vrhunski model od 800km i pri tome ima probleme.

    Realno koliko je nama u Bosni potreban za naše "normalne" uslove high-end mobitel, bolje je uzeti kineza 300km prihvatljiv za naš standard :D

    Danas sam se uvjerio da "Kinezi" mogu da naprave veoma dobar uređaj a koji je jeftin (doduše za nekoga je i 300km previše) :)
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    To se na ovom formu prica haman pa 2~3 god mada nije sve u hardveru najbolji je primjer dorimanx lik sam pravi kernel za lg 2 znaci razvaljuje....

    I sad nije pravo vrijeme za kupovinu dolar preko 1.8 a carina preko 30odsto... Bolje ganjat nesto lokalno sa garancijom

    Preporuka za purify aplikaciju
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ok, to sto OnePlus radi mi se svidja.

    Ali mi se ne svidja sto vecina kineskih proizvodjaca od Androida prave iOS, u smislu ofirnog laznjaka a koji opet podsjeca na iphone po svom interface-u ili vanjskom izgledu. Nemaju svoj identitet, o tome pricam, dok svi veci igraci imaju.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa eto, bas sad da vidim ko ce uzeti ulephone, paris, lodge, look2look, i sl. jer za ulozeno dobiveno trebali bi se isplatiti?

    ni jedan taj kinez nece napraviti dobru kameru prvenstveno sto nude trenutni flagshipi kao samsung i lg, i gdje cu ja xiaomi nositi na servis? za meizu predpostavljam da je mobis, jer sam vidio da hrvatski mobis ima meizu telefone u ponudi, ali i do njih je tesko doci plus poskupi su

    onda apdejti takodjer, dok docekas a u vecini vremena i ne docekas neki apdejt za kineze, pogotovo na one sa mediatek procesorima

    i taj oneplus otkad je izasao ne moze odraditi update na marshmallow, a toliku hrpu telefona imaju u svojoj ponudi.

    huawei takodjer prodaje muda pod bubrege, jesu lijepi telefoni, ali procesor im je niđe veze, 2016ta i ne podržava 4k recording, onda i gpu je losiji naspram adreno gpu-a
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    De ba ne blamiraj se xD lenovo s820 ima extra kameru a telefon star gotov 3 god a de mi reci sto g2 ne dobije marshmallow ili što je lolipop sranje... Prije ce bit da samsung i lg prodaju maglu
     
  11. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Dvije godine otprilike. U Stanicu je 38 KM samo baterija. Ugradnja je jos 15 KM ali mi ne treba.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tri telefona je hrpa?
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sarkazam ljudovi :D
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    OnePlus će dobiti update na MM, i službeno od COS-a a vjerovatno i od Oxygena. O neslužbenim ROM-ovima da ne govorim, već su odavno na MM, također i CM13.

    Što se tiče gore identiteta @Steve_ray o orginalnosti samsunga i identiteta njegovog prepoznatljivog je smješno pričati, a što se tiče softverske strane, ako je MIUI sličan iOS-u, promjeniš ga lako i u TouchWizz ako želiš, ta Android je.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Ma i bolje kod njih platiti cenera vise nego preko pika uzimati boga pitaj kakve kopije za 25-30KM (samo vidi da je svjezija baterija, makar od 2015, pise na njoj datum proizvodnje).
    Back cover se skine trzalicom polako ili noktom ako nemas sta plasticno, i lagano pratis proceduru na YT. :mrgreen:
    Kod mene je skoro godinu dana stara baterija, pa cu vidjeti kroz koji mjesec da uzmem novu, nek stoji kao rezerva. Za nekih godinu dana sumnjam da cu je igdje naci kad bi je tada mijenjao, pa bolje da se sad osiguram.
     
  16. Minx

    Minx Aktivista

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Upravo to.

    A zar su flagship samsungovi mobiteli dobili MM ili tek od sljedeceg mjeseca?

    Ja ne volim samsung pa nisam objektivna. Ne svidja mi se sto cijenama pocinju parati nebo kao iPhone, ne volim touchwiz.

    Sve je do korisnika.
    Muz mi je zagorcao zivot kada je sa samsunga presao na sony jer se navikao. I on bi sad samo samsung.

    Moj psiholoski limit novca koji sam spremna izdvojiti je oko 500 KM. Za to radim 6 dana. Sve preko meni je previse ako imam u vidu da sam naprimjer sa One dobila sve sto zelim od mobitela za tu lovu.
    I volim cyanogen pa bih ga koristila koji god mobitel da imam.
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Potpis, radije polovan bilo koji LG, Samsung, HTC itd sa garancijom nego nov kinez, jedino možda huawei jer ima servis za isti koliko sam čuo?!
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Danas sam se ponovio sa Redmi Note 3 , zaista preporuke za sve koji se dvoume , definitivno best buy ! http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_268449.html , mene je koštao 169$(hotsale) i može se naći na drugim stranicama za tu svotu.
    Doslovno nemogu mu naći manu , za moje potrebe overkill. GPS je munja i precizan pod uslovom da je dataroaming ON , malo me to zbunjvalo ali što bi rekli solved . :smt023
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jesi imao kakvih troškova na ccarini?
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Jest , 100KM plus 10KM za uplatnice! Tako je mala kutija , označeno kao gift sa malom vrijednosti , ali carina dobro radi svoj posao ,lol :smt003