Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    dino73n Je li na viberu ukljucen proximity sensor ? Dosta ljudi i ne zna da to treba ukljuciti pa imaju probleme koje si opisao.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam imao Huawei P9 kao sluzbeni u bivsoj firmi i telefon je bio strasan. Sad sam u Zagrebu i kanim se uzeti nesto na ugovor, a Mate 10 i P10 me izadju otprilike na 12 mjeseci nekih 70-ak KM mjesecno sa 6GB neta i 1000 minuta poziva i ne znam ni ja koliko SMS-ova. Galaxy S8 bi me izasao nekih 100-njak KM mjesecno isto na 12 mj + nekih 150KM jednokratna uplata. Ali mi se iskreno ne daju nikakve pare jednokratno tako da sam vise za Huawei. Ima i ovih drugih Samsunga tipa A9 isto samo na mjesecne rate ali mislim da su oba Huawei-a ipak bolja od toga.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Upravu si Nails, ja sam imao tih problema na svom huaweiu dok nisam uključio tu opciju.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma u viberu ima opcija da ne gasi ekran u toku poziva i po defaultu je to ukljuceno. Glupost, Viber je i onako smece, Whatsapp bolji 1000 puta...
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Upravo, za razgovore whatsapp daleko bolji. Pogotovo se razlika primjeti kad pricas s nekim ko je daleko, s velikim pingom da tako kazem.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jedva tetke i Viber naucile koristit, vi sad i whatsapp gurate :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Baš, ali ga niko ne koristi. Pokusao neke osobe prebaciti na WhatsApp ali bezuspješno. Jedino je Viber na PC-u rock solid.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Joj rock solid, najgori software koji sam koristio u zadnjih par godina na PC-u.
     
    Ninja likes this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    Rock solid, update ide svaka 2 dana, kao da je neka beta verzija... Ili i jest beta? :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije se nikada desilo da me neko zove i da ne zvoni. Kao sto je to cest slucaj na na svim mobilnim platformama. Ono, zove te osoba i nista se ne desava. Kada prekine, izbaci propusten.

    Tek kada sam poceo koristiti PC verziju, skontao sam koliko sam puta propustio pozvi. Radi bez greske. Ja ga svaki dan aktivno koristim radi razmjene fajlova. To je nesto do tebe.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je to.
     
    selvin likes this.
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene opet većina ima WhatsApp, a I ja forsiranje njega, jedno vrijeme sam ga bio izbrisao i rekao ljudima ako vam trebam imate me na whatsapp

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo provjerio i kod zene i kod brata i nije bio ukljucen. Hvala.
    A kod rodjaka na Mate9 je problem i najizrazajniji i desava se i u toku obicnih razgovora tako da to ne moze pomoci. Ocito senzor nesto nije u redu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li kakva dobra free offline navigacija? Prije sam koristio Here. Danas je probao i sve mi se podje rušiti na telefonu. Jedva je deinstalirao.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    Waze ili google maps, mozda ima i boljih ali ja nesto nisam istrazivao

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  16. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    "Maps & GPS Navigation - OsmAnd" - koristi OpenStreet mape, meni je posebno dobra kada si na nogama. Jako mnogo POIja plus kamere. (Mislim da i "Maps.Me" koristi iste mape).

    Offline od Googla često izbaci tuce podataka.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam jedan problemcic sa mobitelom. Posto u Njemackoj ima milion mobilnih operatera i ako zivis u malom gradu dobre su sanse da neces imati ni 3g internet kako treba u zgradama halama itd. Sad je meni problem sljedeci primjer na poslu imam internet h+ pa se prebaci na E kad je los signal i logicno na edgu ne mogu nista otvoriti. Nekad se sam prebaci nazad na h+ ide ok net nekad moram otici u postavke mreze pa prebaciti na LTE ili 3G da se nakaci opet na mrezu i na h+. Da li mogu nekako bindati ovo iz settingsa negdje na homescreenu ili sta slicno da ne moram svaki put ulaziti u postavke mreze jer mi treba vremena dok to svaki put prebacim?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trebalo bi ima opcija da potpuno ugasis 2G i problem rijesen.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izguglao sam ovo otipkas *#*#4636#*#* udjes u meni phone information i izaberes "LTE/WCDMA" samo probao sam nakon reboota vrati se gsm only po defaultu ali ako bude funkcioniralo unatoc rebootu nije to neki problem otkucati.

    Dino imas pm :D
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    To ti je do build.prop koji setuje defaultne vrijednosti na svakom bootu.