Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako već nije 'global' onda treba adekvatno i koštati pa se kasnije zezati sa otključavanjem i flash-ovanjem.
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Otkad za je za instaliranje Google servisa potrebno otkljucavanje?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jest haman da se ceka 360 sati da se otkljuca Xiaomi.

    Edit: ovo 360 sati je otkljucavanje mobitela da bi se poslje Global Rom mogao nabaciti.

    Ici na global verziju i rahat biti. Vec je fino pala cijena Redmi 5 plus pa cim ugrabim jedan napravit cu mali osvrt i dojmove.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Imao sam neki Lenovo za koji sam 90% siguran da nije bio "global" a svi google servisi su raidli "iz kutije" pa zato pitam...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo važi isključivo za Xiaomi.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Može mala pomoć. Imam Xiaomi Mi 5 i od jučer mi se čudan problem javlja, mislim da ima veze sa google assistantnom. Kada zaključam mobitel, ne mogu da otključam tako što pritisnem home button i fingerprint ne mogu da koristim (savršeno radi kada dodajem nove otiske). Dalje, kada je zaključan, konstantno se pali ekran, isto kao imam neku notifikaciju a nemam nikakvu. Sve sam probao, ali nikako ne vidim do čega je problem ...
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene se tako ekran palio na G4 nekih mjesec dana, nema sta nisam probao, na kraju samo prestalo...
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da ne rudari u pozadini a da neznas? :) ja bih tu format odradio.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam imao sličan problem kod uključene opcije Pocket mode (Lock screen & password -->Advanced settings).
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma


    Jesu ga usrali sa ovim sjajem, isto kugle što se kace na jelku.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  12. Esh

    Esh HWB

    Što da ne, 3 kamere, 2 obrve.. :D
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Kinezi i njihova opsjednustost appleom, sutra apple da stavi dvije home tipke, za dva dana bi kinez izašao sa tri home tipke.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    "ZTE managed to fit a front-facing loudspeaker into each notch"

    I'm not even mad :)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu kinezi opsjednuti Apple-om. Fanbosji koji nemaju para za iPhone padaju na te trendi stvari. Kinezi prave i kopiraju sta se prodaje. Briga njih za Apple. Narod pada na te gluposti. To sto kinezi nisu originalni je druga stvar. Kada su uopste bili.

    Uostalom, fizički izgled je zadnja stvar sto me interesuje na telefonu. Volim šminkere koji se loze na curves i staklo i onda preko telefona stave 2$ silikonski cover. Ili ovako nosaju smeće godinu dana:

    [​IMG]

    ..ili jos gore
    [​IMG]
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nabijem i samsung i oreo. Freeza mi telefon kod obicnog downloada, baterija se trosi tri puta brze. Mob jest fluidniji, ali je cijena prevelika.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije mi jasno ni zasto toliko forsiraju svake godine novi sistem ili barem naziv a evo opcenito na Note 4 kod sistema 6.0.1 rahat sam. Odlicno me mob sluzi, na kraju cu se pokajati prodajom mobitela :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa samo zato sto ne znas za bolje, ne znaci da ne moze bolje :)
     
    EL NINO CFC likes this.
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prijatelju na S8+ sve dobro radi, isto tako i kod mene na Note8, jedino mi se cini za bateriju da se malo brze trosi nego uobicajeno, osim toga nista posebno nisam primjetio.

    Edit: kaze prijatelj da je imao probleme s prvim update, ali je dosao drugi i sve top.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk