Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    A random je sve. Evo i sad radi u mene.
    Samsung navodno radi na fixevima za bateriju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 15, 2018
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma eto citaj kako radi bolje :D

    Sto se mene tice nek izbacuju svaki mjesec novi sistem ako ide na bolje al žure nekako, zele da se ganjaju sa iOS a kad pogledas iOS svake godine novi barem na papiru novi a 90% sve isto :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima li smisla nositi na reklamaciju opste, jer kako vidim softwerske je prirode.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    A koji je problem tačno
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Freeza i onda u boot loop upadne.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Telefon je brzi podosta nego na 7.0, gledam M1 jezgre skoro uvijek na max 2.1 GHz. Cak i na 1440p i FX live wallpaper fluidnost je skoro perfektna. I ostali su to jos u beta 2 i beta 3 verziji primjetili. Samsung ga je zakuco i sad baterija jedva dan izdrzi i ostala sranja.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odnesi na reklamaciju.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    A morat cu, cini se da me ceka sudbina kolege sa foruma.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tvoj ide u kimtec, kolega je sa agramom kuburio.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne daju. Pitao. Jos me napade lik sto sam instalirao oreo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo telefon za Senu :D

     
    Sena likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja imam G+ radi grupe za Xperija Launcher, da mogu dobijati update za Launcher.

    A poceo nedavno koristiti Google Duo, sa familijom onako popričam, onako solida. Kad udjes u Google Duo on odmah pali prednju kameru, i cini se kao da odmah zoveš. Tako ja sa svojim starim pričao, kad smo završili, on mene poceo konstantno zvati, jer cim udjes u app otvori se prednja kamera i dole stoji velika ikona od zadnjeg kontakta s kim si pricao :D Malo confusing na prvu.

    mada nista posebno, Whatsapp je meni najbolja aplikacija all-around.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas se kod jarana na Viberu pojavljuje ikonica lokacije pored svake poruke.

    [​IMG]

    U opcijama nema nigdje da se disejbluje lociranje. Zna li neko gdje se gasi? Ugašen mu GPS ali ga uredno lociram.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene nema toga u porukama. Neka ponovo instalira viber. Ima ona opcija settings-privacy-collect analytics data neka pokusa to iskljuciti.
    A ima i u postavkama telefona, neka nadje viber i iskljuci lokaciju u app permissions.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema ni kod mene. Pogledat cu mu telefon veceras.
     
  18. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Klikni u gornjem desnom uglu kada otvoriš neki razgovor -> Chat Info -> Attach my location to messages.
     
    Reventon likes this.
  19. selvin

    selvin Moderator

    Bas sam isprobao kod sebe, nit imam opciju da ukljucim/iskljucim to, nit mi viber salje lokaciju, osim ako odem na opciju send my location i tad posalje mapu. Koja je verzija androida u pitanju?

    Btw. vas dvojica (@NAILS i @Reventon) imate gotov iste avatare, sve kontam prica jedan covjek sam sa sobom :D

    EDIT: Evo ima ovo sto @NaLe! rece, moze se ukljucit po chatu. Samo ne znam zasto bi neko to uradio :D I Facebook je imao slicnu opciju nekad prije?
     
    Reventon likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mora da ti je crno&bijeli monitor.. hahaha. Jeste ovo sto @NaLe! rece. Hvala. Ne znam kako se kod njega ukljucilo.