Hardwarebase problematika (site)

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Hansel, Nov 2, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa moze uticati na njih da rijese svoj dio problema. trebam ih ja zvati, pa reci ne radi mi hardwarebase preko free zone? reci ce mi, pa otvaraj preko neta, free zonu svakako ne placas, pa se nemas pravo ni buniti....
     
  2. GW

    GW Moderator

    Reci ti meni jesi li probao isključiti pa ponovo isključiti računar?
    To rješava gotovo sve probleme.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa to se desava vec citavu sedmicu... vidim da se neko vec i zalio, pa se nisam htio javljati, jer sam mislio da ce se to brzo rijesiti....
     
  4. Chem

    Chem Komšija

    Jedan prijedlog,možda ne spada u ovu temu,ali s obzirom da se radi o problematici stavih ovdje post.

    Najnoviji primjer nam je mjerilo kako su korisnici nezaštićeni direktno na forumu:


    Znam da bi mi trebali provjeravati proizvode koje kupujemo ,al možda nebi bilo loše da se stavi limit(npr 50 postova ili 100) ko može stavljati u oglase proizvod koji prodaje/mijenja. Evo primjera neki bogalj se registrovo sa lažnim acc-om složio pokvaren proizvod i nesto.

    viewtopic.php?f=5&t=24019

    Ne garantuje da se neće više prodavati loša roba,ali će je sigurnoi smanjiti.

    :|
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Esh

    Esh HWB

    Pokusat cemo napraviti nesto po tom pitanju, mada je generalno pravilo ne samo za forum, vec i za eBay ili bilo koji drugi "oglasnik" da se prije kupovine gleda reputacija prodavaca, broj transakcija i slicno.
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Ovakvih je bilo i bice ih i cisto sumnjam da se moze sta uraditi po tom pitanju, ali ne provjeravati robu od covjeka koji se pojavio prije tri dana na forumu je takodjer malo neozbiljno sa njegove strane.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zasto ne uvesti pravilo da se uz svaki oglas obavezno priloze slike onoga sto se prodaje.
    U vecini slucajeva licno postavim dosta slika, i time pretpostavim da kupac me nece gnjaviti pitanjima i imace neku sigurnost prilikom kupovine.

    U ovom slucaju je efo trebao prvo zatraziti slike kartice i bundle, te neke slike iz igara, testova kao dokaz da je ta kartica ispravna. Nije problem baciti tih 35 KM ili koliko vec, stvar je principa sto ispadnes budala, a te si pare mogao u nesto korisnije uloziti, i tih 35 KM u danasnja vremena se ne moze nazvati "sicom".

    Isto tako nema potrebe za agresivnoscu i nervozom prodavca. Kupac treba biti na prvom mjestu, i onaj koji prodaje se mora potruditi da tu prodaju kvalitetno obavi, jer ce na svakoj prodaji steci povjerenje i drugih korisnika na internetu te ubuduce prodati vise.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ko hoce da vara taj ce i slike nastimati. Ne postoji sigurna mjera osim da se zahtjeva da se kartica ili druga roba isproba na licu mjesta.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja nikad ne bi kupio ništa od likova koji imaju 10 postova na forumu i koji nisu ovdje duže godina i koji nisu provjereni.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest da nije problem naseg sajta ali sta se desilo sa imagesforme,prvo mi nije dao uploadovat kaze bilo ja napada ne sever pa trenutno nema uploada i onda crce skroz,ima li tu lijeka,hoce li se to ikad popraviti ili ce sve nase fotke i tona tutorijala otici u vjecna lovista?
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nije nemoguce. Kroz sve ove godine, jedino se lamerski imageshack drzi kako treba :D
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma PokIt zakon :) Jest da nekad pobudali pa pomijesa stare slike, ali eto zanemarivo je :)
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Forum nije eBay tako da se nema tu ništa puno raditi po ovom pitanju.
    Ovdje se kupuje po instinktu.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cuj nije eBay,a sta je sa hrpom tutorijala i gdje su mnogi problemi rijeseni uz pomoc slika.

    to je sve palo u vodu.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Reno misli na male oglase a ne na hosting slika.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Vidjet cemo kakve ce mogucnosti biti po pitanju novog hostinga pa mozda dozvolimo neki upload direktno na nas server.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Radimo neke transfere i backup pa su povremeni zaostaji u funkcionisanju foruma ocekivani :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Primjeti se, javljao je neke errore :)
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav "glavnima". Primjetio sam danas da forum sa temom "Prijava problema i prijedlozi za portale" registruje da ima novi post,međutim otvorim ali nema ništa,prvi put sam mislio da mi je kursor miša bio na natpisu pa je zato bio "highlighted".Međutim ponovo sam primjetio i piše da je (barem u ovom slučaju)osoba koja je napisala novi odgovor kolega Zeleni,ali nigdje posta.Da bi skontao da je odgovor u drugoj temi,gdje nije registrovan njegov post tu kao zadnji napisan .Lično mi ne smeta ali eto ne volim biti u "zabludi". :)
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    To se uvijek desava kad se tema prebaci u odgovarajuci podforum. Ostane oznaka na prvobitnom podforumu da nije procitan.