Igre 2020

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 11, 2019.

1. Decerto

Decerto Komšija

Kako god,cod nije mjera za grafiku. Dovoljno je prelistat par youtube klipova 4k,maxed out,RT on,od SP kampanje do MP do warzona,igra izgleda ravno iz 2010-e.

2. zoi

zoi Veteran foruma

Kampanja je daleko od 2010. Nemoj gledati klipove nego odigraj pa ćeš vidjeti. Znam da je popularno hejtati call of Duty, ali hejt za grafiku stvarno nije na mjestu. U warzone je istovremeno znalo biti po 200 igrača na ogromnoj mapi, tu se ne može ni očekivati ultra grafika, ali je kampanja što se grafike tiče na vrhunskom nivou.

3. Haker

Haker Veteran foruma

Ne znam odkada nevalja grafika, pa to im je glavna stvar da je eye candy
    Posljednji sam igrao WW2 super je izgledao i uvijek optimizovane igre

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

4. NAILS

NAILS Moderator

Mislim da nije bila jeftinija implementacija RT-a od WD2. Lokve, auta i to je to. A sa RT ON se gube pojedine standardne screen space refleksije kako se i prretpostavljalo jos od bete pa onda nesto dobijes nesto izgubus. A u mracnijim situacijama se koliko vidim i gubi malo kontrast ili je drugi post-processing kada je RT ON. Opravdava svaki frejm 30FPS.

Ako ovako nastave, mogu zavrsiti kao 3D ili jeftini VR. Nakon nekog vremena ljudi prestanu obracati paznju i interes pa tako i developeri.

5. Esh

Esh HWB

6. Esh

Esh HWB

7. NAILS

NAILS Moderator

Sa T2 se nadam da bi SMS studio mogli vratiti tamo gdje je bio.

8. vutra

vutra Aktivista

Last edited: Nov 7, 2020
    Zer0, AdoSA and Esh like this.
  9. Esh

Esh HWB

10. NAILS

NAILS Moderator

Ubisoft game:

11. igor.g

igor.g Komšija

AI pathfinding i generalno AI je glup ko k***c u ubisoft igrama, bas bode u oci, jedino se mislim Wildlands istice u pozitivnom smislu.

Last edited by a moderator: Nov 11, 2020
  12. Decerto

Decerto Komšija

gledam shrouda prije par dana igra valhallu,ima oko 70-80 fpsa na 1440p monitoru. Pokaza postavke,neki mix medium i high kad dole ispod citam : 10900k i RTX 3090. LOL ! Bukvalno sami vrh hardvera i imas 70 fpsa sa konstantnim frame droppovima. Sta ocekivat od kompanije kao ubisoft i generalno AC serijala.

13. Ragnarok

Ragnarok Aktivista

Upravo tako, nista se nije moglo ni ocekivati od AC serijala. Ubisoft taj serijal muze kao Activision CoD.

14. vutra

vutra Aktivista

Vrijeme je za " Igre 2021"...

Nioh 2 na Steam-u

Esh likes this.
  15. Reventon

Reventon Veteran foruma

Igra li ko Division 2 da sutamo u grupi? Jeftina je sad, a i dlc nije skup.

16. Neso

Neso Komšija

Besplatan next. gen upgrade za Metro Exodus, ko posjeduje igru na prosloj generaciji konzola.

“We’re currently hard at work on bringing Metro Exodus to Xbox Series X/S and PlayStation 5 next year. While we can’t share all the details just yet, you should expect major enhancements including faster frame rate, increased resolution, reduced loading times, and stunning Ray Tracing features made possible by the new hardware. The new consoles are amazing, and will allow us to deliver visual enhancements and performance only possible on state of the art PC hardware and RTX enabled cards – until now.”

17. Decerto

Decerto Komšija

Next gen :D

NeTRa1der, forzamilan and Aldiin like this.
  18. NAILS

NAILS Moderator

Ovaj je Immortals Fenyx Rising ispao strasna kopija Zelde. Ne znam kako je Ubisoftu ovo proslo. Evo dobro poredjenje, cak je timing aminacija isti:

https://twitter.com/Pleasure54/status/1333949040854122498

Cak su i muziku pokusali iskopirati. Zagonetke, abilities, bica, konji itd sve je isto.

19. Esh

Esh HWB

Vidjelo se jos po trailerima da to ide u tom pravcu “inspiracije”, ali nisu ocjene sad nesto prejake..

Decerto likes this.
  20. Decerto

Decerto Komšija

Kopija 1:1 ali barem Fenyx izgleda dosta bolje :D